کد خبر: ۵۴۹۳۴۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

پانزدهمین المپیاد دانشجویان پسر در ۷ رشته دو ومیدانی، شنا، کشتی فرنگی، کاراته، فوتسال، والیبال و بسکتبال دنبال شد.

به گزارش شفاف، ششمین روز از پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر با معرفی تیم‌های راه یافته به دیدار نهایی در رشته‌های فوتسال، والیبال و بسکتبال و معرفی قهرمانان رشته‌های دو ومیدانی، شنا، کشتی فرنگی، کاراته به پایان رسید.

بسکتبال

در رقابت‌های بسکتبال در مرحله نیمه نهایی ابتدا دو تیم دانشگاه شهیدبهشتی و مازندران به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم دانشگاه مازندران با نتیجه نزدیک ۷۲ بر ۷۰ به پیروزی رسید و راهی دیدار نهایی شد. همچنین تیم دانشگاه تهران با نتیجه ۹۳ بر ۸۵ تیم دانشگاه میزبان را شکست داد و حریف تیم مازندران در دیدار نهایی شد و ۲ تیم تبریز و شهیدبهشتی دیدار رده بندی را برگزار خواهند کرد.

فوتسال

در مسابقات فوتسال دانشگاه امام حسن (ع) ۵ بر یک دانشگاه شهید چمران اهواز را شکست داد و به دیدار نهایی رسید. در دیگر بازی این مرحله تیم دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی با نتیجه ۴ بر ۳ تیم دانشگاه اصفهان را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. امروز نیز در دیدار نهایی ۲ تیم دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی و دانشگاه امام حسن (ع) رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت و دیدار رده بندی بین دو تیم اصفهان و شهید چمران اهواز برگزار می شود.

والیبال

در مسابقات والیبال، دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) با نتیجه ۲ بر صفر دانشگاه تبریز را شکست داد و به فینال رسید  و در دیدار دوم مرحله نیمه نهایی تیم موسسه غیر انتفاعی زند شیراز با نتیجه ۲ بر صفر تیم دانشگاه تهران را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد و امروز عصر نیز برای کسب جام قهرمانی مقابل تیم دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) قرار خواهد گرفت و دیدار رده بندی بین ۲ تیم دانشگاه تهران و تبریز برگزار می‌شود.

کشتی فرنگی

مسابقات کشتی فرنگی دانشجویان کشور با درخشش کشتی‌گیران دانشگاه‌های فردوسی و شهرکرد به اتمام رسید و این مسابقات که در ۶ وزن المپیکی برگزار شد. در وزن ۶۰ کیلوگرم محمد جانقلی از دانشگاه شهاب دانش به مقام اول رسید، محمد هادی شعبانی ازدانشگاه زند شیراز نفر دوم  شد و نفر سوم مشترک نیز به حسین روستا از دانشگاه آپادانا و مسعود قجه یگانه از دانشگاه تهران رسید.

در وزن ۶۷ کیلوگرم سینا رضایی از دانشگاه فردوسی مشهد اول و احمدرضا بیاتی از دانشگاه زند شیراز دوم شد و جایگاه سوم مشترک به رضا مردی از دانشگاه طلوع مهر و محمد اسکندری جهمانی از دانشگاه مدنی آذر رسید.

همچنین در وزن ۷۷ کیلو گرم احمدحسین عرب از دانشگاه رجا قروی اول شد، طه خانپور سیاه درکا از دانشگاه طبری بابل دوم شد و جایگاه سوم مشترک به علی ایمانی سفید سنگی از دانشگاه فرهنگیان‌ و آریا اسدیان از دانشگاه اراک رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز علی کبیری دهکردی از دانشگاه شهرکرد به مقام اول رسید، ابوالفضل شریفی از علوم فن و حرفه‌ای دوم شد و مقام سوم مشترک  به علیرضا غفاری از دانشگاه زند شیراز و سید محمد مهدی میررحمتی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای رسید.

در وزن ۹۷ کیلوگرم وحید دادخواه از دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان نفر اول، احتشام لرستانی از دانشگاه جندی شاپور به عنوان نفر دوم و میرحسین راستی میمندی از دانشگاه صنعتی شیر و مسلم مرادی از دانشگاه کردستان به عنوان نفر سوم مشترک معرفی شدند.

مسابقات وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز با کسب مقام اول از سوی مسعود میرزاییان دهکردی از دانشگاه شهرکرد، کسب مقام دوم از سوی حسام بابایی کسمایی از دانشگاه محقق اردبیل و کسب مقام سوم مشترک از سوی ارشیا توکلی دانشگاه گلستان و سجاد میرزازاده گودرزی از دانشگاه طبری بابل به پایان رسید.

کاراته

مسابقات کاراته در دو بخش کاتا انفرادی و ۴ وزن کومیته برگزار شد که در وزن ۵۵- کیلوگرم محمدطاها کلانه از مازندران به مقام نخست رسید و محمدحسین جعفریان از یزد مقام دوم را کسب کرد و حسین خاکدامن  از قم و نوید رسولی از کردستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، پوریا اقدسی از تهران اول و محمدرضا غفوری از ادیب مازندران دوم شد و سید رضا راستین از افسری امام حسن(ع) و محمد صفری از موسسه شهاب دانش قم به مقام سوم مشترک دست یافتند.

در وزن ۶۷- کیلوگرم سیدعلی کریمی از تبریز مدال طلا را بر گردن آویخت و محمد امین قنبری از خوارزمی تهران دوم شد و مدال برنز مشترک به ابوالفضل میرزایی از تهران و فردین قادر پور از جهرم رسید.

در وزن ۷۵- کیلوگرم نیز علیرضا حیدری از اراک طلایی شد و محمد کاویانی منش از غیرانتفاعی زند شیراز به مقام دوم رسید و مدال برنز مشترک به نوید رنجبر از ادیب مازندران و علی ابراهیمی از شهید باهنر کرمان رسید.

در رقابت های کاتای انفرادی نیز در فینال این رقابت‌ها ۲ کاتاروی عضو تیم ملی ابوالفضل شهرجردی از دانشگاه تهران و سهند اسلامی از دانشگاه تبریز به مصاف هم رفتند که شهرجردی در این رقابت توانست به طلا برسد و اسلامی نیز دوم شد و میلاد فراز مهر از دانشگاه اراک و مهدی رضایی از دانشگاه شهید باهنر کرمان به مدال برنز مشترک رسیدند.

شنا

مسابقات شنا در روز نخست در ۸ ماده برگزار شد که در در ماده ۱۰۰ متر آزاد، سید محمد حسینی از دانشگاه کاشان موفق به کسب مدال طلا شد، امیررضا خراسانی شناگر دانشگاه خوارزمی مدال نقره را بر گردن آویخت و سید مرتضی حسینی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی صاحب نشان برنز شد.

در ماده ۶۶ متر قورباغه، فرشید قناعتی از دانشگاه صنعتی شاهرود مدال طلا را برگردن آویخت، آرش وطن پرست از دانشگاه صنعتی شریف و سید امین مهدی زاده از دانشگاه صنعتی شاهرود به ترتیب صاحب مدال نقره و برنز شدند.

در ماده ۱۰۰ متر پروانه، یاسین قنبرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد صاحب گردن آویز طلا شد، مدال نقره این ماده نیز به امیررضا خراسانی شناگر از دانشگاه خوارزمی رسید و علی نقوی از دانشگاه اصفهان مدال برنز را برگردن آویخت.

در ماده ۴*۶۶ متر مختلط تیمی نیز تیم دانشگاه تهران متشکل صاحب مدال طلا شد، تیم دانشگاه اصفهان به مدال نقره دست یافت و تیم دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی نیز صاحب گردن آویز برنز شد.

در ماده‌ی ۶۶ متر آزاد این دوره از مسابقات سید محمد حسینی از دانشگاه کاشان به دومین مدال طلای خود در این مسابقات دست یافت، متین سهرابی از دانشگاه اصفهان صاحب نشان نقره شد و کیانوش مشایخی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی سوم شد و مدال برنز را از آن خود کرد.

در ماده‌ی ۲۰۰ متر قورباغه نیز آرش وطن پرست از دانشگاه صنعتی شریف طلایی شد و فرشید قناعتی و سید امین مهدی زاده هر دو از دانشگاه صنعتی شاهرود به ترتیب دوم و سوم شدند.

در ۱۰۰ متر کرال پشت، آریان صلواتی شناگر دانشگاه سنندج صاحب مدال طلا شد، یاسین قنبرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد مدال نقره گرفت و امیرحسین بیگ محمدی از دانشگاه تهران مدال برنز را بر گردن آویخت.

در ماده ۴*۳۳ متر مختلط انفرادی، محمد مهمان‌نواز از موسسه آموزش عالی توس مدال طلا را به دست آورد و سید مرتضی حسینی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی دوم شد و مدال نقره را بر گردن آویخت و در نهایت علی نقوی از دانشگاه اصفهان صاحب مدال برنز شد.

دو و میدانی

مسابقات دو و میدانی در ۷ ماده پیگیری شد در ماده ۸۰۰ متر علیرضا نوری از دانشگاه شهرکرد اول شد، محمد صادق شریفیان از دانشگاه آموزش عالی محلات به مقام دوم دست یافت و محمد جواد روهنده از دانشگاه بیرجند سوم شد.

در ماده ۶۰ متر، محمد جواد رنجکش از دانشگاه رجا قزوین، علی عباسپور از دانشگاه فردوسی مشهد اول و دوم شدند و محمد جعفری از دانشگاه آپادانا شیراز و علی سلامتیان از دانشگاه شهاب دانش قم به مقام سوم مشترک دست یافتند.

ماده ۳۰۰۰ متر نیز با کسب مقام اول از سوی عطا اسدی از دانشگاه شهید مدنی، کسب مقام دوم از سوی سید محمد هادی موسوی از دانشگاه اصفهان و کسب مقام سوم از سوی سید پارسا محبوب از دانشگاه شهید بهشتی پایان یافت.

در ماده پرش طول مجتبی زاهدی از دانشگاه سناباد گلبهار، محمدرضا قاسمی از دانشگاه ملایر و سید داود نورالدینی از دانشگاه لرستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

ماده پرش ارتفاع عباس عمادی از دانشگاه شهید بهشتی مقام نخست را از آن خود کرد، امیر مهدی رضوانی از دانشگاه فردوسی مشهد دوم شد و میلاد میری از دانشگاه شید رجایی سوم شد.

در ماده پرتاب نیزه، صنعان محمدی خو از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، شهاب کیانی از دانشگاه قم و مهدی عنایتی از دانشگاه ایلام به ترتیب اول تا سوم شدند.

در ماده پرتاب وزنه نیز، به ترتیب علی حیدری گرجی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، برانوش افشاری از دانشگاه شیراز و صنعان محمدی‌خو از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اول تا سوم شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: