کد خبر: ۵۴۹۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵

وزارت خارجه فلسطین نسبت به خطرات اقدامات اسرائیل جهت تسهیل انتقال اموال و دارایی‌های فلسطینیان در کرانه باختری از جمله قدس شرقی اشغالی به شهرک نشینان هشدار داد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با جدیت اقدامات شنیع مقامات رژیم اشغالگر علیه مالکیت اراضی و املاک و مستغلات فلسطینیان در شهر قدس تحت شعار "همسطح سازی اراضی" را دنبال می‌کند.

وزارت خارجه فلسطین همچنین تاکید کرد: انجمن‌های تخصصی حقوقی فاش کردند که اسرائیل با شعار حفظ منافع ساکنان قدس شرقی، زمین‌ها و املاک و مستغلات آنها را در راستای گسترش شهرک‌ها، مالکیت املاک و اراضی در قدس شرقی جعل کرده است.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: عملیات همسطح سازی اراضی توسط اسرائیل در قدس شرقی، توسعه عملیات پاکسازی نژادی و گسترش دامنه آوارگی اجباری اهالی قدس و گرفتن اموال آنها در همه محلات قدس، پایه و اساس قانونی ندارد.

وزارت خارجه فلسطین از جامعه جهانی و سازمان‌های حقوقی و بشردوستانه خواست تا با این امر با جدیت کامل برخورد کنند و برای توقف فوری آن که شنیع‌ ترین نوع آپارتاید است، اسرائیل را تحت فشار قرار دهند.

این وزارتخانه سازمان‌های حقوقی مختلف را به مستندسازی سریع جزئیات و ابعاد این جنایت بی‌وقفه با هدف پیگیری آن در سطوح بین‌المللی ترغیب کرد، زیرا این امر نقض آشکار قوانین بین‌المللی، قطعنامه‌های بین‌المللی و توافق‌های امضا شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: