کد خبر: ۵۴۹۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: در این دوره، دولت توجه ویژه‌ای را به مناسب‌سازی دارد و باید عقب‌ماندگی ۱۰ ساله در این بخش جبران شود.

به گزارش شفاف، بیست‌و‌دومین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور صبح امروز با حضور علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور، مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد برگزار شد.

جمالی‌نژاد در این جلسه گفت: در سال‌های گذشته تشکیل جلسات ستاد مناسب‌سازی بسیار نامنظم بود و در سال یک یا دو بار بیشتر تشکیل نمی‌شد به همین دلیل تصمیم گرفتیم به صورت ماهانه جلسات را برگزار کنیم.

وی افزود: با آمدن رئیس جدید سازمان بهزیستی وقفه‌ای در برگزاری این جلسات ایجاد شد که امیدواریم از این به بعد جلسات مناسب‌سازی به صورت ماهانه برگزار و وقفه ایجاد شده نیز جبران شود.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه اراده دولت، وزیر و همچنین معاون اول رئیس جمهور در حمایت از معلولان و مناسب‌سازی بسیار قوی است، گفت: در همین خصوص چند جلسه با معاون اول و همچنین وزیر برگزار شده است که بینظیر بود و بهتر است این دوران طلایی را از دست ندهیم و عقب افتادگی چندین 10 ساله را در این حوزه جبران کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر وقت این است که با کمک دستگاه‌های مختلف این جلسات انسجام داشته باشد و بتوانیم در حوزه معلولان و حمایت از این افراد و مناسب‌سازی اقدامات موثری انجام دهیم.

جمالی‌نژاد تاکید کرد: اولین بار است که در دولت نظارت و عدم انجام کار را پیگیر می‌شود به همین دلیل باید از این مورد در جهت مناسب‌سازی استفاده‌ کنیم.

به گزارش شفاف، قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در این جلسه نیز با اشاره به اینکه ان‌شاءالله نقشه راه مشخصی در سال 1401 در استان‌ها و شهرستان‌ها در ارتباط با مناسب‌سازی مبلمان شهری ترسیم خواهد شد، تاکید کرد : قطعاً با هم‌افزایی و همراهی دستگاه‌های مختلف می‌توان اقدامات موثری در حوزه مناسب‌سازی انجام داد.

قادری با اشاره به اینکه رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور شخص وزیر است، گفت: با توجه به مسئولیت و عدم حضور همیشگی وزیر در همین ارتباط معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها در این جلسات حضور پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: