کد خبر: ۵۴۹۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱

رییس اداره تربیت و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تیم نظامیان کشور برای شرکت در مسابقات نظامیان روسیه به این کشور اعزام می شود.

به گزارش شفاف به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ، امیر سید کمال پیمبری پیرامون اعزام تیم‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران به مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه ۲۰۲۲، اظهارکرد: چند سالی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۶ به دعوت کشور روسیه در مسابقات بین‌المللی نظامی شرکت می‌کند و از سال دوم حضور در این مسابقات توانست مجوز میزبانی برخی رشته‌های این مسابقات را بر عهده بگیرد.

وی افزود: این مسابقات توانسته است که تاثیر شگرفی در آموزش‌های نیروهای مسلح، توسعه زیرساخت‌های آموزشی و آشنایی با روش‌های مختلف و در نهایت آشنا شدن کارکنان نیروهای مسلح با آخرین دستاوردهای حوزه آموزش نیروهای مسلح جهانداشته باشد.

پیمبری در ادامه خاطرنشان کرد: حضور در این صحنه توانسته دیپلماسی دفاعی ما و تعاملات آموزشی نیروهای مسلح با سایر کشورها را افزایش دهد که برگرفته از همین حضور سازمان یافته تیم‌های نظامی ما در این مسابقات است.

رییس اداره تربیت و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تیم‌های منتخب جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مسابقات امسال شناسایی شده‌اند، گفت: این رقابت‌ها منتج به حضور ۱۴ تیم در این مسابقات شده است که ۲۹۴ نفر از کارکنان پایور نیروهای مسلح در این ۱۴ رشته پا به عرصه رقابت خواهند گذاشت و از ۲۴ مرداد تا ۵ شهریورماه امسال در ۱۲ کشور از جمله کشور جمهوری اسلامی ایران به رقابت خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران نیز میزبانی سه رشته غواصی عمق در کنارک به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، رشته تک تیراندازی ویژه در استان یزد به میزبانی نیروی زمینی سپاه و در رشته پهپاد در شهرستان کاشان به میزبانی نیروی هوافضای سپاه را بر عهده خواهد داشت.

امیر پیمبری با بیان اینکه در ۱۱ رشته اعزام تیم‌ به خارج از کشور را خواهیم داشت، تصریح کرد: تیم نفربر به کشور چین در هفته گذشته اعزام شده‌ و بقیه تیم‌ها هم تا هفته آینده به کشورهای روسیه، قزاقستان، بلاروس، ازبکستان و آذربایجان اعزام خواهند شد.

رییس اداره تربیت و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: تیم نفربر با مسئولیت سپاه به کشور چین اعزام شده، تیم تانک با مسئولیت ارتش به کشور روسیه در حال اعزام است، تیم ستاره قطبی با مسئولیت ارتش به بلاروس اعزام خواهد شد، دو فروند ناو نیروی دریایی ارتش با استعداد ۸۵ نفر جهت شرکت در مسابقات جام دریا به آذربایجان اعزام خواهند شد. رشته محیط امن با مسئولیت ارتش نیز به کشور ازبکستان اعزام خواهد شد.

وی گفت: در رشته مارش سایان تیم با مسئولیت ارتش و در رشته تکاوران دریایی با مسئولیت سپاه پاسداران  به روسیه اعزام خواهند شد. در رشته ارتش و فرهنگ نیز تیم ۱۲ نفره‌ای برای ارائه کارهای فرهنگی و هنری اعزام خواهیم کرد.
امیر پیمبری با بیان اینکه فراجا مسئولیت اعزام سه تیم به این مسابقات را بر عهده دارد، افزود: تیم گشت جاده‌ای به ازبکستان، تیم حافظان نظم به روسیه و تیم جهت‌یابی نیز با مسئولیت فراجا به قزاقستان اعزام خواهند شد.
رییس اداره تربیت و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه یک تیم تحقیقاتی از وزارت دفاع در حال کار بر روی طرح‌هایی هستند تا بتوانیم از تجهیزات خودمان در این مسابقات استفاده کنیم، تصریح کرد: در زمینه تانک و نفربر طرح در حال اجراست و مراحل پایانی خود را طی می‌کند و در همین راستا هم یک تیم تحقیقاتی از وزارت دفاع در رسته تانک در کنار تیم اصلی حضور پیدا خواهند کرد برای بررسی نیازهای تیم که کار تحقیقاتی و طرح را دنبال می‌کنند.
وی گفت: کل کشورهایی که امسال در این مسابقات شرکت کردند ۳۷ کشور هستند و در ۳۴ رشته به رقابت خواهند پرداخت و ۱۲ کشور هم میزبانی این دوره از مسابقات را بر عهده دارند.
امیر پیمبری در تشریح جزئیات میزبانی جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات گفت: در رشته غواصی عمق در کنارک میزبان کشورهای روسیه، سوریه، چین، هند، ویتنام و ونزوئلا خواهیم بود.
وی اظهارکرد: در رشته پهپاد نیز علاوه بر جمهوری اسلامی ایران، میزبان کشورهای پاکستان، هند، ارمنستان، بلاروس و روسیه هستیم.
رییس اداره تربیت و آموزش ستاد کل نیروهای مسلح در تشریح جزئیات میزبانی رقابت‌ها در رشته تک تیراندازی ویژه، گفت: در این مسابقات نیز در استان یزد میزبان روسیه، آذربایجان، بلاروس، ویتنام، هند، زیمبابوه، قرقیزستان، چین، پاکستان و ازبکستان خواهیم بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: