کد خبر: ۵۴۹۴۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در حوزه نگهداری از حیوانات خانگی و گرداندن آن‌ها در فضای شهری هیچ قانونی در کشور وجود ندارد و به همین دلیل لازم است که در این زمینه اقدام کنیم.

به گزارش شفاف، سمیه رفیعی؛ رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی درباره قوانین سگ‌گردانی و نگهداری حیوانات خانگی در کشور اظهار کرد: متأسفانه در حوزه نگهداری از حیوانات خانگی و گرداندن آن‌ها در فضای شهری هیچ قانونی در کشور وجود ندارد و به همین دلیل لازم است که در این زمینه اقدام کنیم. بهتر این است که این قانون‌گذاری و اقدامات در ابتدا از طریق مجلس پیگیری شود.

وی درباره تحقیق و تفحص مجلس از طرح‌های انتقال آب اظهار کرد: یک بار برای همیشه باید مشخص شود که نتیجه این طرح‌های انتقال آب در کشور به چه صورت بوده است و این طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای چند درصد موفقیت‌آمیز بوده‌اند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه به گفته بسیاری از کارشناسان محیط زیست، طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای هم در شهرهای مبدأ، مقصد و هم در شهرهای مسیر انتقال آب مشکلات زیست محیطی ایجاد می‌کنند, لازم است تا نتایج این طرح‌ها مشخص شود و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که از طرح‌های انتقال آب بین حوضه‌ای در مجلس شورای اسلامی تحقیق و تفحص کنیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: