کد خبر: ۵۴۹۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲

رقابت‌های پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر با شناخت تیم‌ها و نفرات برتر رشته‌های والیبال، فوتسال، بسکتبال، دو میدانی، کاراته، کشتی و شنا به پایان رسید.

به گزارش شفاف، در آخرین روز از مسابقات در رشته والیبال دو تیم دانشگاه‌ غیرانتفاعی امام رضا (ع) و موسسه غیرانتفاعی زند شیراز مقابل یکدیگر قرار گرفتند که در پایان تیم موسسه غیرانتفاعی زند شیراز با نتیجه ۲ بر یک دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا (ع) را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در مسابقه رده بندی نیز دو تیم دانشگاه تهران و تبریز، میزبان رقابت‌ها به مصاف هم رفتند که در نهایت دانشگاه تهران با نتیجه ۲ بر یک بر حریف خود غلبه کرد و به مقام سوم رسید.

فوتسال

در رشته فوتسال تیم دانشگاه افسری امام حسن مجتبی (ع) با نتیجه ۲ بر یک تیم دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی را در دیدار فینال از پیش رو برداشت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. تیم دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی هم دوم شد و در دیدار رده‌بندی نیز تیم دانشگاه اصفهان با نتیجه ۷ بر صفر بر تیم دانشگاه شهید چمران اهواز غلبه کرد و سوم شد.

بسکتبال

در رشته بسکتبال و در مسابقه فینال تیم دانشگاه تهران با نتیجه ۹۶ بر ۷۵  تیم دانشگاه مازندران را مغلوب کرد و به عنوان قهرمانی رسید. تیم دانشگاه مازندران هم دوم شد. در مسابقه رده بندی نیز دو تیم دانشگاه تبریز و شهیدبهشتی به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم دانشگاه شهیدبهشتی با نتیجه ۸۵ بر ۶۱ بر حریف خود غلبه کرد و مقام سوم را به دست آورد.

کاراته

رقابت‌های کاراته در دو بخش کمیته و کاتا برگزار و با قهرمانی تیم دانشگاه تهران به پایان رسید و تیم دانشگاه تبریز دوم شد و دانشگاه های اراک و قم به مقام سوم مشترک رسیدند. مسابقات کاراته بخش کمیته نیز در روز دوم در دو وزن ۸۴- و۸۴+ کیلوگرم پیگیری شد که در وزن۸۴- کیلوگرم، نیما مرادی از دانشگاه پیام نور گلپایگان صاحب مدال طلا شد، محمد جواد اشراقی از جامع علمی کاربردی نقره گرفت و امیر اسلامی از دانشگاه تهران و باربد صداقت از دانشگاه تبریز به مقام سوم مشترک دست یافتند.

در وزن۸۴+ کیلوگرم نیز علی نجفی از دانشگاه قم صاحب مدال طلا شد، علیرضا حسنی از آذرآبادگان نقره گرفت و محمدرضا عطایی از دانشگاه تهران و سینا خسرو از دانشگاه غیرانتفاعی فروردین قائم شهر به مقام سوم مشترک رسیدند.

شنا

رقابت‌های شنا در ۱۳ ماده برگزار و در پایان با قهرمانی تیم شنا دانشگاه تهران به پایان رسید. تیم دانشگاه اصفهان نایب قهرمان شد و تیم دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در جایگاه سوم ایستاد. در ماده ۲۰۰ متر آزاد متین سهران از دانشگاه اصفهان اول شد، محمد میهمان نواز از دانشگاه موسسه آموزش عالی توس دوم شد و سید محمدمهدی موسوی زارع از دانشگاه جهرم به مقام سوم رسید.

در ماده ۶۶ متر کرال پشت یاسین قنبرزاده از دانشگاه فردوسی مشهد به مقام اول دست یافت، ‌ آریان صلواتی از دانشگاه کردستان دوم و سید امیر کامی شیرازی از دانشگاه تهران سوم شد. در ماده ۱۰۰ متر قورباغه نیز به ترتیب فرشید قناعتی از دانشگاه صنعتی شاهرود، سید امین مهدی زاده از دانشگاه صنعتی شاهرود و احمد دوروزی از دانشگاه شهید باهنر کرمان به ترتیب اول تا سوم شدند.

در ماده ۴ در ۶۶ متر آزاد تیمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اول شد، دانشگاه اصفهان به مقام دوم و دانشگاه فردوسی مشهد به مقام سوم دست یافت. در ماده ۶۶ متر پروانه نیز به ترتیب سید محمد حسینی از دانشگاه کاشان، متین سهران از دانشگاه اصفهان و آریان صلواتی از دانشگاه کردستان اول تا سوم شدند.

دو و میدانی

در رشته دو و میدانی به ترتیب دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه اصفهان و دانشگاه شهیدبهشتی اول تا سوم شدند. در ماده پرتاب دیسک پیام عباسیان از دانشگاه فردوسی مشهد، دانیال صفی شلمزاری از دانشگاه شهرکرد و برانوش از دانشگاه افشار به مقام اول تا سوم دست یافتند. در ماده ۴۰۰ متر نیز به ترتیب علی عباسپور از دانشگاه فردوسی مشهد، محمدرضا بیگی از دانشگاه سمنان و مهدی احمدی اصل از دانشگاه سمنان اول تا سوم شدند.

در ماده ۱۵۰۰ متر عطا اسدی از دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان اول شد، علیرضا نوری از دانشگاه شهرکرد دوم شد و سید محمد هادی موسوی از دانشگاه اصفهان سوم شد. در ماده ۶۰ متر مانع نیز علی سلامتیان از دانشگاه غیرانتفاعی شهاب دانش اول شد، محمد جواد رنجکش از دانشگاه غیرانتفاعی رجاء قزوین۳ به مقام دوم دست یافت و امیرمهدی رضوانی از دانشگاه فردوسی مشهد سوم شد.

در ماده پرتاب چکش به ترتیب پیام عباسیان از دانشگاه فردوسی مشهد، محمد اکبر زاده امیردهی از دانشگاه گیلان و علی محمد محمدی از دانشگاه مازندران اول تا سوم شدند و در ماده پرش سه گام مجتبی زاهدی از دانشگاه موسسه آموزش عالی سناباد گلبهار، علیرضا حقیقی از دانشگاه اصفهان و محمدرضا قاسمی از دانشگاه ملایر اول تا سوم شدند.

در ماده ۳۰۰۰ متر پیاده روی ابوالفضل امینی از دانشگاه محقق اردبیلی اول شد، ‌ رضا حسینی اقدم از دانشگاه تبریز دوم شد و سیروان فتحی از دانشگاه تهران به مقام سوم دست یافت. در ماده ۴ در ۴۰۰ امدادی نیز دانشگاه فردوسی مشهد به مقام اول دست یافت و دانشگاه اصفهان و دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران دوم و سوم شدند.

کشتی آزاد و فرنگی

در پایان مسابقات کشتی فرنگی دانشگاه فردوسی مشهد به مقام نخست رسید و جام قهرمانی را از آن خود کرد، دانشگاه غیرانتفاعی زند شیراز نایب قهرمان شد و دانشگاه شهرکرد در جایگاه سوم قرار گرفت. همچنین در مسابقات کشتی آزاد دانشگاه تهران قهرمان  و تیم دانشگاه تبریز نایب قهرمان شد وتیم دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران در جایگاه سوم قرار گرفت.

در مسابقات کشتی آزاد که در ۶ وزن المپیکی برگزار در وزن ۵۷ کیلوگرم مقام اول به رسول مهدی پور زرین کمر از مازندران رسید، محمد پیدایی از تربیت دبیرشهیدرجایی دوم شد و سجادطاهری نیا از بوعلی سینا همدان و رضا خلاقی از سندباد گلبهار به مقام سوم مشترک دست یافتند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز سپهر اسماعیلی از فنی و حرفه‌ای مازندران اول شد و داریوش شهبازی از تهران‌ به مقام دوم رسید و مقام سوم مشترک به امیرحسین خورشیدی از اورمیه و سید فردین حیدری از غیرانتفاعی خراسان رسید. در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز محمد بخشی از فنی و حرفه‌ای مازندران،  محمد یدالهی نیا از ادیب مازندران اول و دوم شدند و مقام سوم مشترک به فرزین صیاد بیرانوند از صنعتی اصفهان و علی اکبر زرودی از جامع علمی کاربردی رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم اشکان عزیزی از شمال آمل اول شد، سجاد حبیبی از تهران دوم شد و مقام سوم مشترک به محمد کشاورز از صنعتی سهند و وحیدسالاری از سندباد گلبهار رسید. همچنین در وزن ۹۷ کیلوگرم مصطفی نجفی از بجنورد و امیرحسین قاسمی از علم و صنعت ایران به ترتیب اول و دوم شدند و محمد امین محرمی از تبریز و علی اسدی طایقی از غیرانتفاعی میزان تبریز به مقام سوم مشترک دست یافتند. در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز مقام اول به سالار حبیبی از تهران رسید، مرصاد مرغزاری از طبری بابل مقام دوم را کسب کرد و مقام سوم مشترک نصیب امین برزگر از  تبریز و رضا ارجی سندباد گلبهار شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: