کد خبر: ۵۴۹۴۷۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹

رایزنان فرهنگی ایران از ۶۰ کشور جهان در اراضی عباس‌آباد حضور یافتند؛ رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: اراضی عباس آباد برای رایزنی فرهنگی در سطح بین المللی یک مزیت و ظرفیت قابل دسترس محسوب می‌شود.

به گزارش شفاف، منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد میزبان بخش ظهرگاهی آخرین روز از دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و با حضور رایزنان فرهنگی ایران از 60 کشور جهان در روز پنجشنبه 6 مرداد 1401 بود.

این نشست با هدف معرفی ظرفیت‌های شهرداری تهران و به ویژه منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در حوزه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور؛ رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی هدف از حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد،  ظرفیت‌های گسترده و در حال توسعه این منطقه دانست و تاکید کرد: یکی از دلایل انتخاب منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برای حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آخرین روز از اجلاس آشنایی با ظرفیت‌های مختلف اراضی عباس آباد است و این منطقه فرصت خوبی است برای گردشگران و میهمانان خارجی که با حضور در این مکان فرهنگی و دیدنی با تهران و حتی ایران بیشتر آشنا شوند.

ایمانی پور تصریح کرد: هر زمان در این مجموعه حاضر  می‌شویم با یک اتفاق و رویداد توسعه‌ای و فرهنگی جدید مواجه می‌شویم و این را نشانه بالندگی و پویایی این منطقه است.

 رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: اراضی عباس آباد برای رایزنی فرهنگی در سطح بین المللی یک مزیت و ظرفیت قابل دسترس محسوب می‌شود.

در ابتدای این نشست سید محمدحسین حجازی؛ مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز درباره ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این مجموعه توضیحاتی ارائه و تصریح کرد: دیپلماسی فرهنگی به کشورها اجازه می‌دهد که با تاکید بر ظرفیت‌های فرهنگی خود به طور مستقیم بر توده‌های مردم و رهبران افکار تاثیر داشته باشند.

وی تصریح کرد:  دیپلماسی فرهنگی فرایند موثری است که در آن فرهنگ یک ملت به جهان بیرون عرضه می‌شود و خصوصیات منحصر به فرد فرهنگی ملتها در سطوح دو جانبه و چند جانبه ترویج می‌یابند.

حجازی حضور رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد را ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد این نشست در آینده نتایج مثبتی در توسعه دیپلماسی فرهنگی کشور داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: