کد خبر: ۵۴۹۵۰۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹

با دستور رئیس‌کل دادگستری استان تهران پرونده کثیرالشاکی موسوم به "کینگ‌مانی" به یکی از شعب مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی ارجاع شد.

به گزارش شفاف، در برنامه ملاقات مردمی اخیر مسئولان قضائی استان تهران، جمعی از شکات پرونده کثیرالشاکی موسوم به "کینگ‌مانی" با علی القاصی‌مهر، رئیس‌کل دادگستری استان تهران دیدار کردند.

در جریان این دیدار، شکات پرونده "کینگ‌مانی" با تقدیر از اقدامات و سرعت عمل مجموعه قضائی استان تهران در رسیدگی به این پرونده،‌ از رئیس‌کل دادگستری استان تهران درخواست کردند در صورت وجود امکان قانونی در ارجاع این پرونده به یکی از شعب ویژه مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی تسریع شود.

شکات پرونده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از رئیس‌کل دادگستری استان تهران درخواست کردند در فرایند شناسایی و تعیین تکلیف اموال تسریع صورت گیرد.

القاصی‌مهر در همین زمینه ضمن تماس با حجت بهشتی، سرپرست مجتمع قضائی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دستور داد در اسرع وقت پرونده کثیرالشاکی موسوم به "کینگ‌مانی" به‌منظور رسیدگی به یکی از شعب ویژه مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی ارجاع شود.

رئیس‌کل دادگستری استان تهران همچنین خطاب به سرپرست مجتمع قضائی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تأکید کرد در اسرع وقت نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف اموال متهمان در چارچوب قوانین و مقررات اقدام شود.

در پی دستور رئیس‌کل دادگستری استان تهران، پرونده کثیرالشاکی "کینگ‌مانی" جهت رسیدگی به یکی از شعب ویژه مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی ارجاع شد.

گفتنی است؛ پرونده موسوم به "کینگ‌مانی" در شمول پرونده‌های کثیرالشاکی تلقی شده است که چهار هزار شاکی دارد و در حدود 4 هزار میلیارد تومان مورد ادعای شکات پرونده قرار دارد.

اتهام متهمان این پرونده اخلال عمده در نظام اقتصادی از طریق ارائه رمزارز مجعول منجر به کلاهبرداری شبکه‌ای است که با قرار جلب دادرسی و کیفرخواست برای هشت متهم اصلی پرونده صادر شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: