کد خبر: ۵۴۹۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۶

طی حکمی از سوی وزیر آموزش‌وپرورش،حامد علامتی به‌عنوان مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منصوب شد.

به گزارش شفاف، حامد علامتی با حکم وزیر آموزش‌و‌پرورش به عنوان مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منصوب شد.

حامد علامتی پیش از در سمت دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان فعالیت داشت.

در حکم وزیر آموزش‌و‌پرورش برای انتصاب حامد علامتی آمده است:

 انتظار می‌رود، ضمن در نظر قرار دادن مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سیاست‌های کلی ایجاد تحول در آموزش‌وپرورش، سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و قوانین و مقررات آموزش‌وپرورش در این مرکز، با همکاری شورای معاونان وزارت متبوع در پیگیری موارد ذیل با رویکرد تحولی اهتمام و جدیت داشته باشید و علاوه بر گزارش مستمر فرآیندها، نتیجه اقدامات را در پایان خردادماه هرسال به اینجانب گزارش نمایید:

ساماندهی امکانات و خدمات کانون در جهت تحقق هدف شرکت که در ماده 7 اساسنامه کانون تصریح ‌شده است.

بهینه‌سازی و فعلیت‌بخشی به نقش هیأت امنا و هیأت مدیره کانون.

تقویت نهاد مدرسه به‌عنوان بستر اصلی تربیت و حلقه اتصال نظام تعلیم و تربیت و خانواده از طریق طراحی و اجرای برنامه‌های مؤثر با مشارکت معاونت‌ها و سازمان‌های ستادی.

تمرکز ویژه‌برنامه‌های کانون در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها بر دوره پیش از دبستان و مهدکودک‌ها با هماهنگی و همکاری سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک.

زمینه‌سازی تقویت ساحت زیبایی‌شناختی و هنری کودکان از طریق افزایش کیفی و کمی تولید و عرضه محصولات چندرسانه‌ای، بازی‌های متناسب با دوره کودکی و نوجوانی و مبتنی بر فرهنگ ایرانی – اسلامی، فیلم سینمایی، نمایش و ....

زمینه‌سازی برای تربیت نسلی جدید از هنرمندان و نویسندگان انقلابی در عرصه هنر و ادبیات کودک و نوجوان.

جذب، تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص، کارآمد و انقلابی و واسپاری مسئولیت‌ها به نیروهای جوان متخصص انقلابی در تمام واحدها و مراکز وابسته به کانون.

ساماندهی شبکه توزیع آثار هنری، فرهنگی و ادبی تولیدشده در کانون و افزایش چشمگیر مخاطبان فعال کانون.

هم‌افزایی و انجام فعالیت‌های مشترک با معاونت پرورشی و فرهنگی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و سازمان صداوسیما در راستای توسعه فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در میان دانش‌آموزان با تأکید بر تقویت هویت ملی و انقلابی ایشان.

افزایش محسوس تعداد آثار فاخر مبتنی بر ایرانی- اسلامی و انقلاب اسلامی انتشارات کانون در حوزه ادبیات کودک و نوجوان.

اهتمام ویژه در شناسایی استعدادهای هنری، ادبی و فکری و هم‌افزایی با معاونت‌های مربوط در وزارت آموزش‌وپرورش در این زمینه.

ارتقای کمی و کیفی مراکز عرضه کتاب و آموزش‌های فرهنگی و هنری وابسته به کانون متناسب با مبانی و اهداف انقلاب اسلامی با اولویت مناطق کم‌برخوردار؛

طراحی و توسعه الگوهای جدید خردپروری (تربیت فکری) بر اساس مبانی اندیشگانی اسلامی با به‌کارگیری ظرفیت مجموعه‌های انقلابی مردمی در این زمینه.

تحول در زمینه تولید نمایش، تئاتر، فیلم و محصولات چندرسانه‌ای در حوزه کودک و نوجوان بر اساس آرمان‌ها و مبانی انقلاب اسلامی.

بهبود عملکرد دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در جهت تقویت تولید و توزیع اسباب‌بازی‌های دارای رویکرد تربیتی متناسب با فرهنگ ایرانی – اسلامی.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: