کد خبر: ۵۴۹۸۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸

فرمانده کل انتظامی کشور از آمادگی مرزهای شلمچه، چذابه، مهران و خسروی برای پذیرش زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش شفاف، سردار حسین اشتری اظهار کرد: موضوع هوشمندسازی یکی از موضوعات مهمی است که طی سال‌های اخیر در حوزه فراجا با قوت دنبال می‌شود و در این زمینه گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی افزود: نرم‌افزار"پلیس من" با ارائه 20 خدمت به صورت آنلاین و همچنین "پلیس همراه" جهت تسهیل در انجام ماموریت‌های همکاران با سرعت و دقت و پیشرفت در کار از گام‌های مهمی است که در این زمینه برداشته شده است.

اشتری با اشاره به مراجعه مردم به سامانه نوبت‌دهی اینترنتی مرکز شماره گذاری و دریافت 11 میلیون نوبت اینترنتی گفت: این اقدام گام مهمی است که در راستای کاهش مراجعه و صرفه جویی در وقت شهروندان برداشته شده و رضایت مردم را به همراه داشته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به رشد 54 درصدی صدور گواهینامه و همچنین افزایش 16 درصدی برخورد با تصادفات حادثه ساز در سال جدید، از تداوم طرح ترخیص موتورسیکلت‌های توقیف شده در پارکینگ‌ها خبر داد و گفت: مردم عزیز می‌توانند با مراجعه به پارکینگ‌ها نسبت به ترخیص موتورسیکلت‌های خود اقدام کنند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون تمهیدات فراجا در راستای پیاده روی اربعین گفت: در حوزه اربعین چهار مرز رسمی شلمچه، چذابه، مهران و خسروی برابر هماهنگی‌های به عمل آمده آماده پذیرش زائران اربعین حسینی هستند.

اشتری افزایش قیمت صدور گذرنامه‌ها را تکذیب کرد و افزود: برابر رایزنی‌های صورت گرفته در تلاش هستیم تا شرط اعتبار 6 ماهه گذرنامه را به یک ماه تقلیل دهیم و در صورت توافق دولت عراق و وزارت کشور نسبت به صدور برگه‌های عبور موقت برای زائران اربعین تسهیلاتی فراهم کنیم.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون ارزیابی عملکرد انتظامی استان در جلسه جمع بندی نظارت ستادی گفت: بحمدالله با همکاری و تلاش جهادی همکاران در انتظامی استان و حضور میدانی و استفاده از تجهیزات و فناوری‌های روز، انتظامی استان همدان رتبه خیلی خوب را به دست آورده که البته تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم و انتظار داریم با تلاش همکاران و همراهی و همکاری مردم ولایت مدار استان با فرزندان خود در مجموعه انتظامی به وضعیت مطلوب دست یابیم.

فرمانده کل انتظامی کشور در خاتمه امنیت مردم را خط قرمز پلیس دانست و گفت: پلیس با اقتدار و حضور هوشمندانه با افرادی که به حقوق مردم تعدی می‌کنند برخورد و اجازه گردن کشی به اراذل و هنجارشکنان را نخواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: