کد خبر: ۵۴۹۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲

شهردار تهران از ایمن‌سازی ۹۰ درصد از پله‌های برقی در پایتخت خبر داد.

به گزارش شفاف، علیرضا زاکانی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهر تهران که در سالن جلسات شهرداری تهران برگزار شد، با اشاره موقعیت جغرافیایی تهران و وجود گسل‌ها و ... اظهار کرد: به هر صورت در کنار فرصت‌ها در تهران با چالش‌ها و مشکلاتی روبرو هستیم؛ به عنوان نمونه زمانی انبار نفت خارج از تهران بود اما با گسترش شهر امروز در کنار منازل مسکونی وجود دارد یا شن‌چاله‌های منطقه 18؛ باید بتوانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: 12 هزار بافت ناپایدار در تهران داریم و باید این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و به دنبال این هستیم تا پایه عملیاتی را در تهران ایجاد کنیم.

شهردار تهران از بررسی وضعیت پله‌های برقی در این دوره مدیریت شهری خبر داد و افزود: زمانی که در این دوره کار را آغاز کردیم 42 درصد پله برقی‌های تهران ناایمن و 50 درصد آنها از رده خارج بودند، اما با تلاش و برنامه‌ریزی 90 درصد با لحاظ ایمنی خاص وارد مدار شده‌اند.

وی با مهم دانستن آموزش و اطلاع‌رسانی گفت: متأسفانه در هنگام حادثه کسی به هشدارها توجه نمی‌کند؛ شهرداری تهران در سیل اخیر اعلام کرد که برخی از پارک‌های تعطیل است اما شهروندان باز هم به مجاورت پارک رفته بودند!

شهردار تهران خاطرنشان کرد: باید با مشارکت نخبگان و رعایت اصول پدافند غیرعامل شرایط مطلوبی را ایجاد کنیم و سند پدافند غیرعامل که تدوین می‌شود، برای تهران اثرگذار و کارگشا خواهد بود و این کار باید با سرعت اجرا شود.

به گزارش شفاف، در پایان جلسه امروز احکام اعضای کمیته پدافند غیرعامل شهر تهران توسط زاکانی اهدا شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: