کد خبر: ۵۴۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه علی رغم مدعیان زیادی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی وجود دارد اما در زمان بودجه ریزی کمترین بودجه به حوزه فرهنگی و اجتماعی تعلق می‌گیرد.

به گزارش شفاف، نرگس معدنی پور در گفت و گویی، با گلایه نسبت به عدم صرف بودجه فرهنگی و اجتماعی مناطق در ردیف خود اظهار کرد: در سنوات مختلف مدیریت شهری مشاهده شده است که معمولاً  اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی صرف حوزه‌های دیگر شده و حوزه فرهنگی و اجتماعی نتوانسته آنطور که شایسته است از ردیف‌های بودجه‌ای خود بهره مند شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در بازدیدهایی که از مناطق داریم به سه موضوع به صورت ویژه تاکید می‌شود. نخست اینکه اعتبارات فرهنگی و اجتماعی تماماً در حوزه خودش صرف شود. دوم اینکه تخصیص برای این حوزه صد در صدی باشد و سوم در صورتی که نقدینگی به منطقه داده شد حوزه فرهنگی و اجتماعی در اولویت قرار گیرد.

معدنی پور تأکید کرد: متاسفانه علی رغم مدعیان زیادی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی وجود دارد اما در زمان بودجه ریزی کمترین بودجه به حوزه فرهنگی و اجتماعی تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبار اختصاص یافته به حوزه فرهنگی و اجتماعی در بودجه 1401 را کافی نمی‌دانیم، خاطرنشان کرد: اگر در حوزه فرهنگی و اجتماعی خوب عمل نشود، داشتن کارنامه مثبت در دیگر حوزه‌ها و زیر ساخت‌ها نمی‌تواند برای شهر ثمره چندانی به همراه داشته باشد. نباید فراموش کرد که شالوده هر مجموعه و ساختار شهری وابسته به توسعه اجتماعی آن است.

معدنی پور حوزه فرهنگی و اجتماعی را متفاوت با دیگر حوزه‌های ماموریتی مدیریت شهری دانست و افزود: برنامه‌های حوزه فرهنگی مانند دیگر پروژه‌های شهری نیست. در این حوزه باید سرعت در پرداخت‌ها متناسب با اجری برنامه‌ها باشد تا ماموریت‌های بعدی با چالش رو به رو نشود.

وی در پایان گفت: صرف اعتبارات فرهنگی و اجتماعی در همین حوزه، تخصیص 100 درصدی اعتبار و اولویت داشتن در پرداخت نقدی؛  مواردی است که تحت رصد و نظارت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: