کد خبر: ۵۴۹۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵

سلامت آشپزخانه همیشه حائز اهمیت بوده است اما وجود برخی وسایل ناسالم که از خطرات آنها بی‌اطلاع هستید، مشکلات جدی را برای شما به وجود خواهند آورد.

محصولات پاک کننده و سمی

محصولات پاک کننده مانند آنهایی که حاوی سفید کننده، الکل و ضد چربی هستند و صابون یا نرم کننده لباس را داخل آشپزخانه نگذارید. هر چقدر کمتر آن را داخل کابینت نگهداری کنید، آشپزخانه سالم‌تری خواهید داشت، زیرا ممکن است گاز این مواد سمی و آسیب زننده به مواد غذایی برسد یا حتی عامل ایجاد آتش سوزی باشد.

ظروف و بسته‌های استفاده شده

وقتی که غذایی سفارش می‌دهید، ممکن است بسته‌بندی آن را نگه دارید. در واقع این بسته‌ها هرگز نباید داخل خانه نگهداری شده و آنها را جمع کنید، زیرا هر گونه شیشه، پلاستیک و کارتن استفاده شده عامل ایجاد آلودگی است و بهتر است آن را دور بیندازید یا به چرخه بازیافت برسانید.

خوراکی‌های منقضی شده

پیشنهاد ما این است که حتما مراقب باشید و خوراکی‌های منقضی شده را دور بریزید، زیرا وجود آنها در خانه عامل ایجاد مسمومیت خواهد بود؛ حتی اگر حس می‌کنید که ممکن است فراموش کنید، تاریخ انقضای مواد غذایی را روی کاغذ بنویسید که حواستان باشد کدام یک وقت دور ریختنش رسیده است.

داروها

داروها را نباید داخل آشپزخانه نگه دارید و این موضوع چند دلیل دارد. اول اینکه اگر آنها را کنار اجاق گاز یا دیگر منابع گرما قرار دهید، ممکن است که آسیب ببینند. دوم این که داروها باید در محل خنک نگهداری شوند و از طرفی هم ممکن است که وجود آنها در آشپزخانه باعث شود تا خیلی‌ها آن را با مواد خوراکی اشتباه بگیرند و استفاده کنند که این خطر در موردِ کودکان بیشتر است.

لوازم آسیب دیده

در همه آشپزخانه‌ها وجود چاقوی تیز، قیچی و چنگال لازم و ضروری است. بسیار مهم است که مراقب وضعیت این لوازم باشید و تیز بودن آنها را بررسی کنید. ‌اگر احساس کردید که خاصیتشان را از دست داده‌اند، حتما باید برایشان جایگزین پیدا کنید و از طرفی حواستان به قابلمه‌ها و ماهتابه‌ها نیز باشد. هر گونه سوختگی، لکه یا آسیب به آنها ممکن است عامل ایجاد ضرر و آسیب به مواد غذایی باشد.

گیاهان تزیینی و دکوری طور

پیشنهاد ما این است که دکوری‌های غیر ضروری و ناسالم را کنار بگذارید و یک آشپزخانه زیبا برای خودتان ایجاد کنید. بهتر است گیاهان را داخل آشپزخانه نگهداری نکنید و فضا را باز نگه دارید؛ چرا که برای جابجایی و پختن غذا به فضای خالی زیادی نیاز خواهید داشت.

منبع: ایسکانیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: