کد خبر: ۵۵۰۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳

معاون رئیس دومای روسیه امروز (چهارشنبه) گفت، همزمان با تعیین اهدافی از سوی آمریکا برای حملات کی‌یف، سیاستگذاری‌های آمریکا وارد خطرناکترین مرحله از "تهدید تروریسم اتمی" شده است.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "ایرینا یارووایا" معاون رئیس دومای روسیه با اشاره به اظهارات کارین ژان-پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید برای بازگشت کنترل کامل نیروگاه هسته‌ای زاپروژیای اوکراین به دولت کی‌یف گفت: این کاخ سفید است که به کی‌یف دستور می‌دهد. نشانه‌هایی از این مساله وجود دارد که سیاستگذاری‌های آمریکا وارد خطرناکترین مرحله از تهدید تروریسم هسته‌ای شده است.

این سیاستمدار روس گفت: همیشه یک بخش تاریک در درخواست‌های کاخ سفید وجود داشته است. یک انقلاب رنگی و کودتای میدان در گذشته در اوکراین رخ داد، توافقات مینسک خراب شد، اوکراین پر شد از سلاح و مربیان پنتاگون و تور بزرگی برای ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین ترتیب داده شد که شامل اجرا "در یک کنسرت" در کنگره آمریکا بود که یکسری اتهامات بی‌پایه و اساس و نادرست علیه مسکو مطرح شد.

یارووایا همچنین تاکید کرد: اکنون نیز نیروگاه اتمی زاپروژیا مورد حمله قرار گرفته است. روسیه در حال حاضر باید مانع از بروز خطرناکترین چالش‌ها و تهدیدها علیه امنیت جهانی شود. بسیاری از کشورهای جهان به تجربه متوجه شده‌اند دلایل و اهداف واقعی آمریکا ضمن نقض قوانین بین‌المللی و پیگیری سیاست استانداردهای جعلی و تجاوزگری، چیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: