کد خبر: ۵۵۱۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵

رئیس پارلمان لبنان در رابطه با مذاکرات غیر مستقیم بین بیروت و تل‌آویو بر سر ترسیم مرزهای دریایی دو طرف گفت که توپ اکنون در زمین عاموس هوکشتاین میانجی آمریکایی است.

به گزارش شفاف، نبیه بری روز چهارشنبه در سخنانی به مناسبت چهل‌وچهارمین سالروز ربوده‌شدن امام موسی صدر و یارانش به موضوع مذاکرات جاری غیر مستقیم بین رژیم صهیونیستی و لبنان درباره ترسیم مرزهای دریایی با میانجی‌گری عاموس هوکشتاین پرداخت و گفت: «توپ اکنون در زمین میانجی آمریکایی است و ما همانطور که از اراضی خود دفاع کردیم، برای دفاع از منابع آبی خود آماده‌ایم.»

رئیس پارلمان لبنان ادامه داد: میانجی آمریکایی اکنون یک ماه است که به بیروت بازنگشته. هیچکس روی انتظار ما حساب باز نکند که تا ابد منتظر نخواهیم ماند.

رئیس پارلمان لبنان تصریح کرد: لبنان بدترین و خطرناک ترین مرحله‌ای را که در تاریخ خود دیده است، پشت سر می‌گذارد و برخی با بدترین ذهنیت، کینه‌توزی و بدخواهی به آن می‌پردازند.

او افزود: ما وارد اولین روز مهلت قانون اساسی برای انتخاب رئیس‌جمهوری لبنان شده‌ایم و تسلیم‌شدن برابر برخی اراده‌های بدخواهانه که می‌خواهند کشور را به گرداب خلاء (ریاست‌جمهوری) بکشانند، مشروع نیست.

رئیس پارلمان لبنان تصریح کرد: مجلس کنونی وظیفه نجات لبنان را بر عهده دارد و من از نمایندگان می‌خواهم که صدای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در موعد مقرر آن باشند.

نبیه بری افزود: ما به فردی رای خواهیم داد که معتقد است اسرائیل تهدید شماره یک لبنان است. ما تعهد خود را تجدید می‌کنیم که آرمان فلسطین در قلب و ذهن ما قرار دارد. ما در کنار مردم فلسطین خواهیم ماند.

او همچنین به تجاوزهای هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه از طریق آسمان لبنان اشاره کرد و گفت: ما مخالف تبدیل آسمان و آب‌های سرزمین لبنان به جولانگاه اسرائیل برای حمله به خاک سوریه هستیم.

نبیه بری در پایان به موضوع مذاکرات ایران و عربستان پرداخت و از نقش عراق در مذاکرات ایران و عربستان تمجید کرد و گفت:‌ «امیدواریم دو کشور برادر به احیای روابط بین خود دست یابند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: