کد خبر: ۵۵۱۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵

بر هیچ کسی پوشیده که لینک سازی خارجی یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای رتبه بندی برای موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل است؛ حالا متخصصان سئو از روش‌های مختلفی برای لینکسازی خارجی استفاده می‌کنند که یکی از آنها روش PBN است.

PBN که مخفف شده کلمات Private Blog (Backlink) Network است و معنی شبکه وبلاگ (بک لینک) مخفی را می‌دهد. متخصص سئو با استفاده از تعداد زیاید سایت و وبلاگ، اقدام به لینکسازی برای سایت هدف می‌کند که اگر اصولی پیاده سازی شود، می‌توانید در سخت‌ترین کلمات به جایگاه بالایی برسید.

شبکه لینک سازی pbn چیست و چگونه راه اندازی می شود؟

ولی ما چطور می‌توانیم یک شبکه بک لینک برای خودمان بسازیم؟ در این پست قصد داریم تا شما را با آموزش PBN آشنا کنیم.

آموزش راه اندازی شبکه PBN

لینکسازی خارجی یکی از روش‌های کلاه سیاه به شمار می‌رود که اگر گوگل بفهمد که شما از لینکسازی خارجی استفاده کردید، قطعا سایت شما را در بهترین حالت جریمه و در بدترین حالت پنالتی می‌کند.

معمولا برای استفاده از شبکه PBN دو راه دارید؛ یا باید از شخصی که شبکه اختصاصی خودش را دارد درخواست کنید تا برای شما لینکسازی کند و یا اینکه خودتان یک شبکه PBN برای خودتان بسازید.

در ادامه قصد داریم تا مراحل راه اندازی شبکه PBN را با هم بررسی کنیم:

1. انتخاب دامنه و سرویس وبلاگدهی

همانطور که در بالا هم گفتیم، PBN تشکیل شده از تعداد زیاد سایت و وبلاگ است. برای همین اگر شما قصد راه اندازی شبکه PBN خودتان را دارید، باید تعداد زیادی وبلاگ در سرویس وبلاگدهی ایرانی و خارجی بسازید. علاوه بر وبلاگ، باید تعداد زیادی دامنه هم برای شبکه خودتان خریداری کنید.

یادتان باشد که قبل از خرید دامنه، حتما تاریخچه آنها را چک کنید و دامنه‌ای بخرید که یک اعتباری از قبل داشته باشد. این تاریخچه و اعتبار می‌تواند به کیفیت شبکه PBN شما کمک کند.

نکته بعدی که باید در طراحی سایت و وبلاگ مدنظرتان باشد این است که به هیچ وجه وبلاگها و سایتها را با یک اسم نویسنده ثبت نکنید. اگر در یک وبلاگ با نام X ثبت نام کردید، در وبلاگ بعدی با نام Y ثبت کنید.

شبکه لینک سازی pbn چیست و چگونه راه اندازی می شود؟

همچنین دامنه‌هایی که خریداری می‌کنید باید از پسوندهای مختلف باشد. مثلا از .ir، .com، .net، .tk و ....

تمامی موارد بالا برای طبیعی سازی شبکه PBN  شماست؛ پس اگر می‌خواهید که به چنگ گوگل نیافتید، حتما موارد بالا را رعایت کنید.

2. خرید هاست

خرید هاست در مرحله دوم آموزش PBN قرار دارد که مربوط می‌شود به سایتهایی که قرار است برای PBN طراحی کنید. بعد از خرید دامنه، حالا شما باید به همان اندازه، هاست خریداری کنید تا بتوانید سایتهای خودتان را راه اندازی کنید.

یادتان باشد که به هیچ وجه نباید هاست‌های خودتان را از یک شرکت هاستینگ خریداری کنید؛ سعی کنید همه هاست‌های خودتان را از شرکت‌های مختلف بخرید. اگر شما فقط از یک شرکت خریداری کنید، همه سایتهای شما با یک آیپی ثبت می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود تا گوگل فورا به شبکه مخفی PBN شما پی ببرد.

این بخش به همراه بخش خرید دامنه، می‌تواند هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشد؛ البته هزینه زیاد، همیشه جزو اصلی‌ترین مشکلات PBN به شمار می‌رود که تازه این بحث ما فقط مربوط به خرید اولیه می‌شود که بحث هزینه‌های مربوط به تمدید، جداست.

 

3. راه اندازی سایت و وبلاگ

حالا نوبت به راه اندازی سایتها و وبلاگهایی است که تا به الان ساختید. همانطور که در بالا هم گفتیم، به هیچ وجه نباید اسم نویسنده سایت و وبلاگها شبیه به هم باشد؛ این شباهت باعث می‌شود تا گوگل فورا به شبکه مخفی PBN شما پی ببرد.

مورد بعدی که باید در طراحی سایت و وبلاگ دقت کنید مربوط به قالب آنهاست؛ قالبها نباید به مانند اسامی نویسندگان، یکسان باشد. همه این موارد باعث می‌شود تا گوگل به شبکه PBN شما پی نبرد.

همه سرویس‌های وبلاگدهی، تعداد زیادی قالب آماده در پنل خودشان دارند که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. برای سایت هم می‌توانید از مخزن قالب سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده کنید. در این مخزن تعداد بیشماری قالب رایگان وجود دارد.

شبکه لینک سازی pbn چیست و چگونه راه اندازی می شود؟

5. تولید محتوا

بخش پنجم آموزش PBN مربوط می‌شود به تولید محتوا. شما با تولید محتوا باید سایتها و وبلاگهای خودتان را آماده لینکسازی کنید. شما نمی‌توانید به محض راه اندازی شبکه PBN، اقدام به لینک سازی کنید.

در مرحله اول شما باید تا حداقل 4 ماه، در داخل همه سایت و وبلاگها محتوا تولید کنید تا گوگل این سایت و وبلاگها را به عنوان یک سایت طبیعی بشناسد. سپس بعد از آن می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف، اقدام به لینکسازی کنید.

شاید تولید محتوا برای شما خیلی زمانبر باشد؛ به حدی که شاید از پروژه و سایت اصلی خودتان هم عقب بمانید. پیشنهاد می‌کنم که اگر خودتان وقت انتشار محتوا در این سایتها را ندارید، یک نفر را استخدام کنید تا کار تولید محتوا ار برای شما انجام دهد.

البته استخدام تولید کننده محتوا هم می‌تواند برای شما هزینه بر باشد!

 

6. شروع لینکسازی

حالا نوبت رسیده به چیزی که خودتان را برایش آماده می‌کردید؛ لینکسازی! یادتان باشد این مرحله بسیار حساس است و کوچک‌ترین اشتباه در این مرحله می‌تواند کل زحمات شما را از بین ببرد.

البته این مرحله نیازمند این است که کلیه مراحل قبل را دقیق و بدون هیچ عیب و ایرادی انجام داده باشید؛ چون همانطور که گفتیم، کوچکترین اشتباه می‌تواند نه تنها سایت هدف، بلکه کل پروژه شما را نابود کند.

یک نکته مربوط به لینکسازی داخلی در شبکه PBN وجود دارد و آن هم این است که به هیچ وجه از سایت و وبلاگهای داخل شبکه PBN به همدیگر لینک ندهید؛ بعضی‌ها می‌گویند که لینکسازی بین سایتهای PBN می‌تواند اعتبار سایتها را به هم منتقل کند. این حرف درست است؛ ولی نه در داخل شبکه PBN!

این کار باعث می‌شود تا شما یک ارتباطی در میان سایتها و وبلاگها ایجاد کنید که باعث تا گوگل به شبکه شما پی ببرد.

 

جمع بندی

در این پست سعی کردیم تا شما را با آموزش PBN آشنا کنیم و به شما بگوییم که چطور می‌توانید یک شبکه اختصاصی PBN برای خودتان طراحی کنید.

یادتان باشد که برای راه اندازی PBN باید علم کافی از بخش سئو و مخصوصا لینکسازی خارجی داشته باشید؛ سعی نکنید در این مسائل با آزمون خطا یپش بروید. چون اولین خطا می‌تواند آخرین خطای شما باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: