کد خبر: ۵۵۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵

رهبر تایوان امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، تایپه همکاری خود با آمریکا را در بخش‌های نیمه‌هادی و دیگر فناوری‌های پیشرفته تقویت خواهد کرد تا زنجیره‌های تامین امن‌تر و پایدارتری را ایجاد کنند.

به گزارش شفاف،  تسای اینگ-ون، رهبر تایوان در نشستی با داگ دوسی، فرماندار آریزونا گفت: در بحبوحه افزایش استبداد و چالش‌های اقتصادی دوره پس از پاندمی کرونا، تایوان در تلاش است تا همکاری با آمریکا را در صنایع نیمه‌هادی و دیگر فناوری‌های پیشرفته که می‌تواند به ساخت زنجیره‌های تامین امن‌تر و با ثبات‌تر کمک کند، تقویت کند.

وی افزود: تایوان و آریزونا به تعمیق همکاری‌ها در چنین حوزه‌هایی و همچنین در حوزه‌های اقتصادی، فناوری، تجارت، آموزش و فرهنگ ادامه خواهند داد تا صلح و ثبات در منطقه هند و اقیانوس آرام را تضمین کنند.

تسای اینگ-ون تصریح کرد: ایالت آریزونا یک نمایندگی تجاری در تایوان افتتاح خواهد کرد و این پروژه در حال حاضر در بودجه سالانه آمریکا تعیین شده است.

داگ دوسی، دومین فرماندار آمریکایی است که در ماه جاری میلادی به تایوان سفر می‌کند و این سفر در حالی صورت می‌گیرد که سفر اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایپه در اوایل سال جاری میلادی باعث تشدید تنش‌ها در تنگه تایوان شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: