کد خبر: ۵۵۱۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۵

روز پنجشنبه مراسم اهدای مدال طلای المپیک کمیل قاسمی در حالی رخ داد که اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک هم در آن حضور داشتند.

به گزارش شفاف، روز پنجشنبه 10 شهریور 1401 مراسم اهدای مدال طلای المپیک 2012 لندن به کمیل قاسمی با حضور رؤسای سابق و جدید کمیته ملی المپیک و اعضای تیم‌های ملی آزاد و فرنگی در سالن شهید صدرزاده برگزار شد.

این یازدهمین مدال طلای المپیک کشتی بود که در پی مثبت شدن دوپینگ نفرات اول و دوم المپیک لندن، سرانجام اشتراکاً به کمیل قاسمی و بلال ماخوف روس تعلق گرفت. اعلام شده بود حمید سجادی نیز یکی از میهمانان این مراسم خواهد بود، اما وزیر ورزش در خانه کشتی حضور نداشت. 

در غیاب وزیر، این سیدرضا صالحی امیری و محمود خسروی وفا بودند که مدال و حکم قهرمانی کمیل قاسمی را اهدا کردند و علاوه بر رؤسای پیشین و جدید کمیته ملی المپیک، اعضای هیئت اجرایی جدید نیز در خانه کشتی حاضر شدند.

پیش از این ارتباط خوبی بین فدراسیون کشتی و هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک وجود نداشت و عضویت اعضای بدون فدراسیون در این بخش همیشه مورد انتقاد علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی بود. همچنین کشتی، اولین فدراسیونی بود که محمود خسروی وفا در آن حضور پیدا کرد و باید دید ادامه همکاری کشتی و کمیته ملی المپیک به چه شکل خواهد بود.

هر چند دبیر در شروع ریاستش بر کشتی رابطه خوبی با کمیته ملی المپیک داشت، اما در میانه راه به دلیل آنچه بدعهدی صالحی امیری رئیس کمیته درباره عضویت انتصابی حمید سوریان قهرمان پیشین کشتی فرنگی جهان و المپیک در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک دانست، با کمیته دچار چالش جدی شد که البته در ماه‌های پایانی ریاست صالحی امیری، روابط کشتی و کمیته بار دیگر حسنه شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: