کد خبر: ۵۵۱۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استقرار هشت بیمارستان صحرایی در مرزها برای مراقبت از زائران اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش شفاف، بهرام عین‌اللهی از استقرار هشت بیمارستان صحرایی در مرزها برای مراقبت از زائران اربعین حسینی خبر داد و اظهار کرد: هفت فروند بالگرد اورژانس، 200 دستگاه آمبولانس، 35 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 20 دستگاه موتورلانس و همچنین هشت بیمارستان و درمانگاه صحرایی برای مراقبت‌های بهداشتی و درمانی از زائران اربعین در بخش‌های مختلف مرزها مستقر شده‌اند.

وی از آماده‌باش و تامین تجهیزات کاروان بهداشتی و درمانی اربعین برای رسیدگی به راهپیمایان اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: رسیدگی بهداشتی و درمانی در داخل کشور با وزارت بهداشت و در خارج از مرزها با هلال احمر است.

وزیر بهداشت گفت: سه فروند هواپیمای بال ثابت در فرودگاه‌های جیرفت و تهران برای انتقال بیماران احتمالی اربعین در نظر گرفته شده است و این هواپیماها ظرفیت 50 تا 100 تخت را دارد.

عین‌اللهی با بیان این که کاروان بهداشت ودرمان اربعین حسینی از 12 شهریور به مرزهای هشت‌گانه کشور اعزام شده‌اند، افزود: این کاروان شامل هزار تکنسین فوریت‌های پزشکی و دو هزار تیم  بهداشتی است که علاوه بر خدمت‌رسانی به زائران راهپیمایی اربعین حسینی در مسیر راهپیمایی اربعین تا مرزهای کشور بر بهداشت محیط، سلامت آب و غذای زائران نظارت می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: