کد خبر: ۵۵۱۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶

حمید نوری روز گذشته پس از یک ماه قطع ارتباط کامل، کمتر از ۱۰ دقیقه با خانواده خود صحبت کرده و گزارشی از آخرین وضعیتش داده است.

به گزارش شفاف، بسیاری از محدودیت‌های وی رفع خواهد شد اما پس از صدور رای حبس ابد، محدودیت‌های این تبعه ایرانی به طرز عجیبی تشدید شده است.

مهم ترینِ این محدودیت‌ها عبارت بودند از قطع تماس با خانواده، ادامه نگهداری در سلول انفرادی، عدم دسترسی به پزشک و مواردی مانند اینکه وی حتی به متن ترجمه شده رای دادگاه علیه خود هم دسترسی نداشته تا بتواند نسبت به آن اعتراض کند.

روز گذشته اما نوری پس از یک ماه قطع ارتباط کامل با خانواده، موفق شد کمتر از ۱۰ دقیقه با همسر خود صحبت کند.

او در این تماس کوتاه که با حضور مترجم و تحت کنترل‌ها و نظارت‌های شدید امنیتی برقرار شد، تاکید کرد فشار‌ها بر وی تشدید شده و علاوه بر نگه داری در سلول انفرادی، تمام دست نوشته‌ها و کتاب‌های او را هم از سلول خارج کرده‌اند و او چند روزی است حتی از حق مطالعه هم محروم شده است..

حمید نوری همچنین در این تماس تاکید کرده ارتباط و دسترسی او به وکیل نیز به صورت کامل قطع شده و هیچگونه امکان ملاقات یا تماس با وکیل خود را ندارد.

این شرایط در حالی رقم می‌خورد که با احتساب درخواست خانواده نوری برای تمدید وقت اعتراض به رای اولیه دادگاه، او کمتر از ۲ هفته به پایان این وقت و ارائه لایحه اعتراضی فرصت دارد.

گفتنی است حمید نوری بر اساس ادعا‌های واهی گروهک تروریستی منافقین از سال ۹۸ در کشور سوئد بازداشت و بیش از هزار روز است که در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

دادگاه سوئد چندی پیش برای او حکم حبس ابد صادر کرد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: