کد خبر: ۵۵۱۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷

رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: با وجود عدم منع قانونی مصلحت نیست یک نفر در دو دستگاه المپیک و پارالمپیک رئیس باشد.

به گزارش شفاف، محمود خسروی وفا پس از پایان مجمع سالیانه کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: مجمع سالیانه و قانونی برگزار شد و به طور طبیعی هر سال باید مجمع برگزار و گزارش حسابرس جهت تصویب مجمع ارائه شود و این مهمترین موضوع بود. تغییر آرم کمیته ملی پارالمپیک بر مبنای دستورالعمل کمیته بین المللی پار المپیک دیگر دستورالعمل جلسه بود که مورد تصویب قرار گرفت. 

وی تصریح کرد: گزارش عملکرد یک ساله گذشته نیز به سمع و نظر اعضای مجمع رسید و باز هم تاکید بر زمان انتخابات کمیته ملی پارالمپیک داشتیم. انتخابات پارالمپیک ساعت 9:30 روز  22 آذرماه برگزار خواهد شد. از 2 ماه قبل نیز اطلاع رسانی کرده بودیم و سعی می‌کنیم دقیق سر تاریخ و زمان برگزار کنیم.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک در مورد عملکرد  این نهاد در یک سال گذشته گفت: بهترین نتیجه در بازی‌های پارالمپیک توکیو بود و علی رغم اینکه نسبت به دوره گذشته حدود 50 درصد ورزشکار کمتری را اعزام کرده بودیم، اما تعداد مدال‌های ما افزایش پیدا کرد و رتبه تیمی کاروان نیز بالاتر رفت. در بازی‌های جوانان معمولاً همیشه در رتبه دوم قرار می‌گرفتیم، اما در بحرین باز هم با تعداد ورزشکار کمتر توانستیم جایگاه اول را به دست بیاوریم.

خسروی‌وفا با رضایت از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک، خاطرنشان کرد: بنابراین رشد کیفی خیلی خوبی داشتیم. البته تعداد اعزام کمتر ورزشکار دلیل بر این نیست که ورزشکاران کمتری را به کار می‌گیریم، بلکه در مسابقاتی که اهمیت و جدیت بیشتری دارد با کیفیت جدی‌تر شروع می‌کنیم و در مسابقات منطقه‌ای از نیروهای جوان استفاده می‌کنیم تا در آینده از نیروهای کیفی بیشتری برخوردار باشیم.

وی  در پاسخ به این سوال که با توجه به انتخابش به عنوان رئیس کمیته المپیک مشکلی برای برگزاری انتخابات پارالمپیک وجود نخواهد داشت، گفت: قانوناً انتخابات برگزار می‌شود و هیچ مشکلی نیست.منع قانونی برای ادامه کار در این دو ماه ندارم. انتخابات برگزار می‌شود و هیچ مطلب خاصی نیست که بخواهم توضیح بدهم.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک در مورد احتمال حضور او در انتخابات پارالمپیک گفت: خیر احتمالی وجود ندارد و با وجود عدم منع قانونی حضور یک نفر در دو سازمان، مصلحت نیست. در گذشته رئیس سازمان تربیت بدنی، رئیس کمیته ملی المپیک نیز بود و چندین نفر از وزرا، رئیس کمیته بودند. با این شرایط مصلحت نیست یک نفر در دو جا باشد و منافع فنی و کیفی کمیته ملی پارالمپیک و پارالمپیک ایجاب می‌کند حتماً دو مدیر این دستگاه‌ها را هدایت کند و مصلحت نیست یک نفر در دو پست بماند.

خسروی‌وفا در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم حضور در انتخابات، نگران آینده پارالمپیک نخواهد بود، تاکید کرد: اولاً اینکه دو ساختمان در یک مکان قرار دارد. بعد اینکه ما نگران این هستیم که المپیک را خراب نکنیم  و شما نگران پارالمپیک نباشید(باخنده). خدا کند هم المپیک بتواند در شان شایستگی مردم و ورزشکاران خوب ایران ظاهر شود و هم پارالمپیک با همان شایستگی گذشته و بهتر از آن در رویدادهای مهم از جمله بازی‌های پاراآسیایی و پارالمپیک پاریس حضور داشته باشد.

وی در رابطه با تعامل کمیته ملی پارالمپیک و المپیک افزود: در دوره گذشته مشکلی نداشتیم و همیشه با توجه به حضور دو دستگاه در یک ساختمان از ظرفیت‌های هم استفاده کردیم. موزه و آکادمی مشترک بودند و تا به امروز نیز مشکلی به وجود نیاورده است و از این به بعد نیز با توجه به تجربه حضورم در پارالمپیک یقیناً نباید هیچ مشکلی به وجود بیاورد و نگران هیچ چیزی نیستم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص حمایت بیشتر از پارالمپیک گفت: المپیک یک نهاد با هیئت اجرایی مستقل است و نمی‌توانم  منافع المپیک را در پارالمپیک ببینیم. پارالمپیک و المپیک دو نهاد مستقل با دو هیئت اجرایی مستقل هستند و رئیس و دبیر نیز عموماً مصوبات را انجام می‌دهند و نمی تواند در موضوع یک دستگاه دیگر نظر بدهند.

خسروی وفا در مورد صحبت‌های هادی رضایی مبنی بر جدایی 10 فدراسیون از جانبازان و معلولان و عدم حمایت از برخی رشته‌های جدا شده، تاکید کرد: یک تفاهم نامه برای این انتقال صورت گرفت و در آن تفاهم نامه از جانب پارالمپیک و فدراسیون‌ها کوتاهی‌هایی صورت گرفت. طبیعی است در دوره انتقال آسیب‌هایی وجود داشته باشد، اما در سال 1400 به حداقل رساندیم. قایقرانی و تکواندو خوب رشد کردند و از حالا به بعد بازدهی و باردهی تفکیک این رشته‌ها که به فدراسیون‌های ملی و بین المللی از طرف سازمان جهان برگزار شد، نتیجه بهتر داشته باشد. شاید یکی، دو رشته نسبت به وظیفه خود انتظارات را برآورده نکردند. صحبت‌های رضایی در استان‌ها را تایید می‌کنم و در استان‌ها کمتر سرمایه گذاری شده است و این نیز به خاطر دوران انتقال بوده است و امیدوارم اصلاح شود.


انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: