کد خبر: ۵۵۱۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور که در رأس هیئتی به سوریه سفر کرده است، روز گذشته ۱۴ شهریور با فیصل مقداد وزیر خارجه این کشور دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش شفاف به نقل از روابط‌عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، میثم لطیفی، با تأکید بر عمق روابط میان دو کشور و اراده مشترک برای تقویت آن در تمامی زمینه‌ها و استفاده از نیروی انسانی و امکانات موجود، این امر را به سود مردم دو کشور دانست.

وی همچنین به تمایل دو کشور برای اتخاذ گام های لازم برای تقویت همکاری های اداری و اجرای توافقات امضا شده در این زمینه اشاره کرد.

معاون رئیس جمهور کشورمان همچنین بر موضع ثابت ایران در حمایت از سوریه و حاکمیت و یکپارچگی این کشور تأکید کرد.

فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه نیز در این دیدار تحریم‌های یکجانبه آمریکا و هم‌پیمانان غربی آن علیه جمهوری اسلامی ایران و سوریه را محکوم کرد و افزود: که این اقدامات یکجانبه غیراخلاقی و پلیدترین نوع تروریسم است.

وی همچنین گفت: سوریه در کنار جمهوری اسلامی ایران که با حکمت و شجاعت در حال رسیدگی به پرونده هسته‌ای است، می‌ایستد.

مقداد در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به عمق روابط میان دو کشور در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی و ‌همکاری مشترک با جمهوری اسلامی ایران در راستای اصلاح امور اداری تأکید کرد که سوریه برای از بین بردن تمام موانع بر سر راه گسترش بخش عمومی تلاش می‌کند.

وزیر خارجه سوریه اظهار کرد: که این کشور در راستای اتخاذ اقدامات ضروری برای تکمیل پروژه اصلاحات اداری تلاش دارد که نیروهای متخصص و باتجربه را به کار گیرد.

به گزارش شفاف، در این دیدار دو طرف درباره همکاری و استفاده مشترک از تجارب یکدیگر در زمینه توسعه اداری و حرفه ای رایزنی کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: