کد خبر: ۵۵۱۹۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲

پرافتخارترین وزنه‌بردار تاریخ ایران با اشاره به درگذشت «محمد زهتاب» گفت: او در مدیریت، مربیگری و داوری اعتبار ورزش ایران بود و من اولین مدال طلای المپیکم را در ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی با او کسب کردم.

به گزارش شفاف، محمد زهتاب پیشکسوت و رئیس اسبق شورای عالی فنی فدراسیون وزنه‌برداری صبح امروز (سه‌شنبه) به خاطر کهولت سن و درگیری با بیماری ریوی درگذشت. وی همچنین داور درجه یک بین‌المللی و  یکی از مدرسان بین‌المللی وزنه‌برداری بود.

محمد نصیری دارنده ۳ مدال طلا، نقره و برنز بازی‌های المپیک در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خدمات این پیشکسوت وزنه‌برداری به ورزش ایران، اظهار داشت: نمی‌شود خدمات این بزرگمرد ورزش را در چند سطر خلاصه کرد. وی هم در بخش مدیریتی و هم در بخش مربیگری سرآمد بود. سال‌ها به عنوان نماینده ایران در هیئت ژوری مسابقات بزرگ جهانی حضور داشت. خود را مدیون زحمات این پیشکسوت می‌دانم زیرا با وی مدال طلا را کسب کردم. او با من الفبای وزنه‌برداری را آموخت و به جهان فولاد سرد معرفی کرد. وی از نسل نخست وزنه‌برداران ایرانی بود که توانست این رشته را پی‌ریزی و در نهایت در مسیر شکوفایی قرار دهد. زهتاب تعصب خاصی بر روی رشته وزنه‌برداری داشت.

پرافتخارترین وزنه‌بردار تاریخ ایران ادامه داد: نمونه زهتاب در ورزش ایران به ویژه وزنه‌برداری کم است و ما باید قدر پیشکسوتان خود را بدانیم. او سال‌ها زحمت کشید و تا روزهای پایانی خود را وقف این رشته کرد. خدمات او در ایران و سطح بین‌المللی بر کسی پوشیده نیست. در زمان تمرین، برخورد خوبی با شاگردان خود داشت و همواره رفتارش براساس احترام متقابل بود. من زمانی که در باشگاه امیرآباد تمرین می‌کردم او بر تمرینات نظارت داشت و غیر از وزنه‌برداری در رشته ژیمناستیک هم فعالیت می‌کرد.

نصیری این را هم گفت: بعد از پایان تمرین با شاگردان شوخی می‌کرد و در حین تمرین حرکات ژیمناستیک را نیز انجام می‌دادیم. بسیاری از موفقیت‌های خود را مدیون او هستم، زیرا چندین سال زیر نظر این مربی و پیشکسوت وزنه‌برداری فعالیت داشتم. اکنون بسیار متاثر از مرگ زهتاب هستم چون یکی از بزرگان را از دست دادیم. دلیل دیگر ناراحتی من این است که نمی‌توانم در تشییع پیکر او حضور داشته باشم. من به تازگی جراحی سطحی از چشم داشتم و نمی‌توانم تا مدتی بیرون بروم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: