کد خبر: ۵۵۲۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی با اشاره به راه‌اندازی موکب "حاج قاسم" در پیاده‌روی اربعین، درباره جزئیات فعالیت این موکب ویژه دانش‌آموزان توضیح داد.

به گزارش شفاف، حسین عبادتی قائم‌مقام سازمان دانش آموزی پیش از ظهر امروز در نشست خبری «موکب فرزندان حاج قاسم» با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین امسال بعد از دو سال شرایط کرونایی به صورت رسمی و آزادانه برگزار شده است، اظهار کرد: با توجه به رسالتی که برعهده سازمان دانش‌آموزی است و در راستای وحدت میان دانش‌آموزان کشورهای اسلامی، کاری مشترک با اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و بسیج دانش‌آموزی در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: در این موکب هماهنگ‌کننده‌ای برای سازماندهی دانش‌آموزان در مراسم پیاده‌روی اربعین در نظر گرفته شده است و مربیان همراه دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این موکب به زبانی‌های ترکی، عربی، انگلیسی و … تسلط دارند.

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی درباره وضعیت دانش‌آموزانی که در این موکب ثبت‌نام می‌کنند، گفت: برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف هدایا و برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است تا بعد از ثبت اطلاعات، بسته‌هایی برای خدمات بهداشتی و پزشکی در اختیار آنها قرار داده شود و به این ترتیب به عنوان خادم‌های افتخاری راهی مرسم اربعین در عراق شوند.

عبادتی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جنبش‌های دانش‌آموزی کشورهای اسلامی استفاده شود، بیان کرد: با توجه به اینکه جریان‌های سیاسی در سایر کشورها از هر فرصتی برای احیای جریان استکبار استفاده می‌کنند بنابراین ضرورت اتحاد بین دانش‌آموزان کشورهای اسلامی دوچندان می‌شود.

محل استقرار موکب‌های دانش‌آموزان در اربعین

وی با اشاره به محل استقرار موکب‌های دانش‌آموزی گفت: برای استقبال از دانش‌آموزان کشورهای همسایه در استان‌های آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان موکب‌های ما مستقر شدند؛ همچنین در ایلام و خوزستان هم برای بدرقه این دانش‌آموزان به عراق موکب‌هایی در نظر گرفته شده است.

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی با اشاره به اینکه موکب فرزندان حاج قاسم امسال برای نخستین بار راه‌اندازی شد و در اعزام دانش‌آموزان و فراخوان آنها نقشی نداشته‌ایم، درباره نحوه دسترسی به این موکب بیان کرد: موکب در عمود یک مستقر است و طبق پیش‌بینی‌ها احتمال می‌دهیم بین 2 تا 3 میلیون دانش‌آموز از کشورهای مختلف در راهپیمایی اربعین حضور داشته باشند.

وی افزود: موکب فرزندان حاج قاسم از امروز کار خود را در عمود یک آغاز می‌کند و تا آخرین روز پیاده‌روی این موکب برقرار است.

قائم مقام سازمان دانش آموزی با تاکید بر انجام دیگر اقدامات و ماموریت‌های این سازمان اظهار کرد:  این سازمان‌ پیرو عمل به اقدامات خیرخواهانه، جشن عاطفه‌ها و نهضت مواسات را در دستور کار دارد البته که چنین برنامه‌هایی نباید صرفا محدود به  بازگشایی مدارس باشد.

وی اضافه کرد: مهارت‌‌افزایی و تعامل با کشورهای همسایه را جزو وظایف سازمان می‌دانیم؛ همچنین از امسال سازمان‌دهی مدرسه ای را تحت عنوان گروه های جهادی پیشرفت ایران اسلامی از مهرماه داریم که هدف آن همان نهضت مواسات و همدلی بین دانش‌آموزان است.

عبادتی تصریح کرد: برای جشن عاطفه‌ها هم با کمیته امداد امام خمینی (ره) و قرارگاه جهادی عدالت آموزش و پرورش همکاری داریم.

کم کاری در نهادینه کردن مشی و منش حاج قاسم میان دانش‌آموزان

قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی درباره توجه به مشی و منش حاج قاسم و نهادینه کردن آن در میان دانش‌آموزان تصریح کرد: در نهادینه کردن روحیه ایثارگری کم کاری کردیم و باید به دنبال ترویج این روحیه میان دانش‌آموزان باشیم.

وی اضافه‌ کرد: فعالیت های مدارس باید از حالت فانتزی خارج شود و دانش‌آموز حداقل بتواند یک کار کوچک کلاسی را انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: