کد خبر: ۵۵۲۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳

سخنگوی فراجا گفت:فعلاً در پایانه‌های مسافربری، اجازه خروج به اتوبوس‌ها به سمت استان‌های مرزی داده نمی‌شود.

به گزارش شفاف، سردار حاجیان در برنامه تلویزیونی «در مسیر حسین» درباره آخرین وضعیت مرزها اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید با توجه به ازدحام جمعیت در پایانه‌ها، مرزهای 6 گانه ما تا اطلاع ثانوی بسته است تا به پایداری در خروج برسیم. از نظر ترافیکی نیز، ترافیک بسیار سنگینی در محورهای مواصلاتی به پایانه‌های مرزی داریم. این کار به منظور حفظ جان زائران و به دلیل گرمای هوا است.

وی با اشاره به اینکه از مبدأ کنترل‌ها صورت گیرد، افزود: مسیرهایی که به 3 استان، ایلام، کرمانشاه و خوزستان ختم می‌شود، کنترل شده و اجازه ورود به این مسیرها داده نمی‌شود. باید اشاره کنم که روز پنج‌شنبه بالای 320 هزار خروج از کشور داشتیم و حدوداً 70 هزار نفر نیز وارد شدند؛ همین موضوع باعث تراکم زیادی در مرزها شد.

حاجیان درباره صدور گذرنامه‌ها نیز تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی، صدور گذرنامه‌ها متوقف شده است. نه گذرنامه‌ای تمدید و نه برگ گذر موقت صادر می‌شود. برهمین اساس، از مردم درخواست دارم که به مراکز پلیس + 10 مراجعه نکنند البته باید اشاره کنم که در مدت اخیر 550 هزار برگه گذر ویژه اربعین صادر شد که همه را تحویل پست دادیم، علاوه بر این، نزدیک به یک میلیون و 450 هزار گذرنامه صادر کردیم و بیش از 410 هزار گذرنامه که تاریخ اعتبارش تمام شده بود، اعتبار مجدد خورد بنابراین در مجموع، بالای 2 میلیون و 400 هزار مجوز خروج از کشور صادر شده است.

سخنگوی فراجا درباره دلیل ترافیک خودرویی در مرزها گفت: با توجه به اینکه سیستم حمل و نقل عمومی توان جابه‌جایی مسیر با این حجم را نداشت، خیلی‌ها از خودروهای شخصی‌شان استفاده کرد و صف ترافیک در مرزها به 15-20 کیلومتر رسید. اگر زوار نزدیک مبدأ هستند برگردند تا به وضعیت ثابتی برسیم.

وی همچنین درباره وضعیت پارکینگ‌های مرزی گفت: اکثر پارکینگ‌ها در حال پر شدن است.

سردار حاجیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره حرکت اتوبوس‌ها از پایانه‌ها به سمت مرز ادامه داد: فعلاً در پایانه‌های مسافربری اجازه خروج به اتوبوس‌ها به سمت استان‌های مرزی داده نمی‌شود همچنین بنابر مصوبه ستاد اربعین، وجه آن کسانی که بلیط خریده‌اند و نمی‌توانند به مرز بروند، مسترد می‌شود.

سخنگوی فراجا درباره تصمیم ترافیکی مربوط به این روزها گفت: درخواست ما این است که مردم از مبدأ حرکت نکنند، اگر خیلی از مبدأشان دور نشده‌اند، برگردند و ما هم در لایه‌های مختلف ترددها را کنترل می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: