کد خبر: ۵۵۲۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران خبر داد:

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی و آرام سازی کوچه شهرستانی به عنوان یکی از بازارچه های قدیمی شهر تهران خبر داد.

به گزارش شفاف، شاپور دیوسالار با اعلام این خبر، گفت: بازارچه شهرستانی یکی از بازارهای دارای قدمت شهر تهران است که زمانی در حد و اندازه یک بازار شهری فعالیت می کرده، اکنون نیز در مقیاس شهری و منطقه ای کارکردهای خاص خود را دارد.

وی با بیان اینکه ساماندهی این محور از مطالبات شهروندان و کسبه این محله بوده است، ادامه داد:  این محور با مشکلات متعددی روبه روست که فرسودگی جداره ها، اغتشاشات بصری و فقدان امکانات شهری از آن جمله است.


وی با اشاره به پیاده راه آییئی امام حسین و میدان ۱۷ شهریور در این محدوده، افزود: یکی از دلایل ناتمام بودن پروژه میدان امام حسین وضعیت بازار شهرستانی است که می توانست به عنوان یک پروژه مکمل طرح سامان دهی میدان امام حسین را کامل کند.

دیوسالار با بیان اینکه در پروژه های شهری نمی توان نگاه آمرانه و یک سویه داشت، گفت: طراحی این پروژه از ابتدا تا انجام کارهای اجرایی با هماهنگی کسبه بوده است و نمایندگان کسبه ارتباط خوبی با سازمان زیباسازی داشته و در این طرح قرار شده است سامان دهی کرکره و تابلو مغازه ها با همکاری کسبه انجام شود و کف سازی و بخشی از جداره ها نیز توسط سازمان زیباسازی انجام گیرد.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: فاز نخست این پروژه از ابتدای بازار تا چهارراه پروین انجام می شود که دراین فاز کف سازی و جداره سازی مورد توجه قرار گرفته و تا انتهای سال فاز  نخست این طرح تکمیل و به بهره برداری می رسد.

بر اساس گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، شاپور دیو سالار درادامه با بیان اینکه حدود ۱۰۰ واحد تجاری در  مسیر فاز نخست قرار دارد که جداره های آنها باید مرتب سازی شود، افزود: در این فاز ۴۰۰۰ متر مربع کف سازی خواهیم داشت. قبل از آن تاسیسات و زیر ساخت ها را بهینه سازی می کنیم و اغتشاشات کابل های برق ساماندهی شده و کانال کشی و مرتب کردن آنها که یکی از موضوعات مهم و چالش های جدی است، انجام می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: