کد خبر: ۵۵۲۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

فرمانده پلیس فرودگاه های پلیس پیشگیری فراجا گفت: تاکنون حدود ۶۰ هزار مسافر از ۱۱ فرودگاه به کربلای معلی اعزام شده‌اند که از این تعداد بیش از ۵۰ هزار زائر در امنیت کامل به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش شفاف، سردار محسن عقیلی؛ فرمانده پلیس فرودگاه های پلیس پیشگیری فراجا، با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی قرارگاه تاکتیکی خطوط هوایی ابوذر اربعین‌حسینی اظهار کرد: با تمهیدات پیش‌بینی شده توسط پلیس فرودگاه، برگزاری جلسات تعاملی با ارگان‌های دست‌اندر‌کار در اعزام زائران اربعین، به لطف خداوند این عملیات گسترده و حساس به بهترین شکل در حال برگزاری است.

وی افزود: پلیس فرودگاه با راه‌اندازی قرارگاه‌ تاکتیکی خطوط‌ هوایی ابوذر و دریافت تدابیر سلسله مراتب فرماندهی و همکاری با دیگر نهادهای فرودگاهی، تمام توان‌ عملیاتی خود را در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زوار اربعین حسینی(ع) به کار گرفته است.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه، تمامی اقدامات لازم برای تامین امنیت زائران در فرودگاه‌های کشور پیش‌بینی و انجام گرفته است، افزود:  پیش از اجرای ماموریت اربعین جلسات توجیهی و آموزشی متعددی برای کارکنان برگزار و وظایف هربخش و هر یک از کارکنان به دقت مشخص شده تا هیچ گونه خلاء امنیتی در حوزه‌ ماموریتی وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود 60 هزار مسافر از 11 فرودگاه به کربلای‌ معلی اعزام شده‌اند که از این تعداد بیش از 50 هزار نفر در امنیت کامل به کشور بازگشته‌اند به زائران توصیه کرد: با توجه به خیل‌ عظیم متقاضیان برای اعزام به نجف اشرف، طوری برنامه‌ریزی شود که زائران‌ گرامی برای انجام تشریفات پروازی به موقع در فرودگاه‌ها حاضر شوند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: همانطور که در رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود در فرودگاه‌ها هیچگونه فروش بلیت به مقصد کشور عراق انجام نمی‌شود لذا ضروری است تا تمامی زائران قبل از حضور در فرودگاه از مراجع معتبر بلیت تهیه کنند و با توجه به تاخیرهای احتمالی در پرواز، قبل از مراجعه به فرودگاه از طریق اطلاعات پرواز از زمان دقیق پرواز خود مطلع شوند.

سردار عقیلی در پایان با تقدیر از تمامی کارکنان پلیس فرودگاه‌های سراسر کشور که در ماموریت اربعین حسینی(ع) به صورت شبانه‌روزی مشغول انجام وظیفه هستند ابراز امیدواری کرد این عملیات حساس و مهم با همکاری همه ارگان‌های دست اندرکار با بهترین نتیجه به پایان رسد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: