کد خبر: ۵۵۲۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۸

رئیس شورای اروپا در تماس تلفنی با نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرد که آماده مداخله برای جلوگیری از تشدید تنش میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان است.

به گزارش شفاف، بر اساس بیانیه‌ای که امروز (سه‌شنبه) از سوی ستاد اطلاع رسانی دولت ارمنستان منتشر شده است، نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان و شارل میشل، رئیس شورای اروپا در مورد درگیری‌های اخیر در مرز ارمنستان و آذربایجان با یکدیگر به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

دولت ارمنستان اعلام کرد که رئیس شورای اروپا در این تماس تلفنی خواستار حل مسالمت آمیز بحران دو کشور شد و بر آمادگی خود برای مداخله به منظور توقف درگیری‌ها تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است: «نیکول پاشینیان جزئیات مربوط به اقدامات تحریک‌آمیز و تهاجمی نیروهای مسلح آذربایجان علیه ارمنستان را به رئیس شورای اروپا ارائه کرد».

 در این بیانیه اشاره شده است که شارل میشل تاکید کرده است که «جایگزینی برای صلح و ثبات در منطقه وجود ندارد و آمادگی خود را برای تلاش برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش ها اعلام کرد».

دیشب و بامداد امروز درگیری های مرزی بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان رخ داد و دو طرف یکدیگر را به انجام اقدامات تحریک آمیز در مرزها متهم کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: