کد خبر: ۵۵۲۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷

رئیس مجمع عمومی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی تأکید کرد موضوع پرداختی طرح بورسیه رضا علیپور پیگیری شود تا حق به حقدار برسد.

به گزارش شفاف، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با ریاست مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک و با حضور مهین فرهادیزاد نایب رئیس کمیته ملی المپیک و آرش فرهادیان سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیون‌ها برگزار شد.

41 نفر از اعضای فدراسیون در مجمع شرکت کردند که 30 نفر به‌صورت وبیناری در جلسه حضور داشتند.

در این مجمع اسماعیل‌زاده رئیس هیئت استان تهران درباره برگزاری کلاس‌های آموزشی و اعزام سرپرست از تهران و فدراسیون به استان‌ها گلایه کرد که رضا زارعی به لزوم حضور افراد متخصص در دوره‌های آموزشی اشاره کرد.

آرش فرهادیان نیز در واکنش به مواردی که درباره برخی باشگاه‌ها و تورگردی مطرح می‌شود، گفت: اگر باشگاهی در حیطه وظایف طبق قانون عمل نکند مجوزش باطل می‌شود. همچنین باشگاه‌ها بدون اجازه شورای برون مرزی و فدراسیون مربوطه حق ندارند ورزشکاری را به مسابقات برون مرزی اعزام کنند.

در ادامه  محمود هاشمی رئیس کمیسیون ورزشکاران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی در مجمع فدراسیون کوهنوردی به موضوع بورسیه رضا علیپور ملی‌پوش سنگ‌نوردی کشورمان اشاره کرد که باید ماهیانه 500 دلار به وی پرداخت شود در حالی که در فرم کمیته ملی المپیک  معادل ریالی این مبلغ را با نرخ ارز چهار هزار و 200  تومانی در نظر گرفته‌اند.

وی افزود: علیپور با دیدن فرم و شرایط در نظر گرفته شده فرم را امضا نکرده و تاکنون مبلغی را از طرح بورسیه دریافت نکرده است.

مهین فرهادیزاد نایب رئیس بانوان کمیته ملی المیپک نیز در پاسخ به صحبت‌های محمود هاشمی رئیس کمیسیون ورزشکاران درباره بورسیه رضا علیپور اظهار داشت: ورزشکارانی که بورسیه می‌شوند باید فرمی امضا کنند که می‌توانند مبلغی که برای آنها درنظر گرفته شده را با ارز دولتی بانک مرکزی دریافت کنند که با دلار 28 هزار تومانی پرداخت می‌شود.

کاظمی‌پور رئیس مجمع با اشاره به فواید این رشته راجع به طرح بورسیه رضا علیپور اظهار داشت: این موضوع قابل پیگیری است که حق به حقدار برسد، چرا که باید وزشکاران طرح بورسیه، دلار دریافت کنند نه مبلغ ریالی معادل آن را. این موضوع را پیگیری کنید.

وی همچنین به موضوع توجه به استان‌های کم برخوردار و ارتقای سطح دانش فنی تأکید کرد و قول داد حداقل در بخش بانوان پیگیری و حمایت لازم صورت بگیرد.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان موضوع آموزش در رشته‌های پرخطر مثل کوهنوردی را مهم ارزیابی کرد که در صورت وقوع حوادثی برای دادن مجوز و اعزام‌ها پاسخگو باشند.‌


انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: