کد خبر: ۵۵۲۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶

گلدان‌های بزرگ طبیعی ظاهر آرامش بخش و چشم نوازی به سالن خانه‌تان می‌بخشند. اگر سری به بازار گل بزنید این گلدان‌ها را با نصف قیمت می‌توانید خریداری کنید. اگر سه گلدان برای گوشه‌های سالن انتخاب می‌کنید سعی کنید که رنگ‌های آن‌ها هماهنگی داشته باشد.

به گزارش شفاف، سال نو نزدیک می‌شود. طبق سنت هر ساله کمی پیش از رسیدن به روز‌های نخستین بهار شروع به خانه‌تکانی می‌کنیم و برای نونوار شدن محل زندگی‌مان ایده‌های مختلفی در ذهنی‌مان سبک سنگین می‌شوند. اما واقعیت این است که بیشتر این ایده‌ها بسیار پر هزینه و گاهی نشدنی هستند. اما باید تسلیم پس‌انداز کم‌مان شویم و از خیر رسیدن به یک چیدمان تازه وسایل خانه بگذریم؟ این طور نیست. با خرید این وسایل و لوازم کم هزینه می‌توانید حس تازگی و شادابی را همزمان با نزدیک شدن به سال نو به آپارتمان‌های تان بیاورید.

با شلف‌ها دیوار را چشم‌نواز کنید

چند ایده شیک و ارزان برای تغییر دکوراسیون

برای ایجاد تغییر در دیوار‌های خانه حتما لازم نیست آن‌ها را رنگ و کاغذ دیواری کنید. نصب تابلو‌های اصل و گران قیمت را هم فراموش کنید. در عوض با استفاده از شلف‌های ساده و ارزان قیمت می‌توانید ظاهری شیک و مدرن و آرام به اتاق‌ها و پذیرایی آپارتمان‌تان بدهید. استفاده از شلف‌هایی با رنگ روشن ایده به‌روز تری است، اما رنگ آن‌ها را می‌توانید متناسب با دیگر وسایل خانه هم انتخاب کنید. اما اصولا برای خود شلف از رنگ‌های روشن استفاده می‌کنند و روی آن گلدان‌های کوچک، ظروف قدیمی شیشه‌ای، یا تزیینی‌هایی هماهنگ با رنگ غالب دیزان اتاق استفاده می‌کنند.

تعویض پارچه‌های مبلمان

چند ایده شیک و ارزان برای تغییر دکوراسیون

اگر سری به بازار‌های بزرگ مبل بزنید خودتان متوجه می‌شوید که به سادگی نباید از کنار کلاف مبل‌های قدیمی‌تان بگذرید. واقعیت این است که به دلایل مختلف کیفیت کلاف مبل‌های امروزی بسیار پایین آمده است و واضح است که عمر زیادی نمی‌کنند. پس برای تغییر مبلمان روی گزینه تعویض پارچه‌های رومبلی فکر کنید. اگر کلاف مبل‌های تان خط و خش پیدا کرده‌اند می‌توانید با اسپری رنگ چوب این آسیب دیدگی‌ها را برطرف کنید. با این کار در سال نو مبلمان تازه‌ای خواهید داشت. رنگ‌های صدفی، فیلی، آبی کاربرنی، خاکستری و آبی فولادی همچنان ترند رنگ پارچه مبلمان هستند.

سری به بازار گل بزنید

چند ایده شیک و ارزان برای تغییر دکوراسیون

گلدان‌های بزرگ طبیعی ظاهر آرامش بخش و چشم نوازی به سالن خانه‌تان می‌بخشند. اگر سری به بازار گل بزنید این گلدان‌ها را با نصف قیمت می‌توانید خریداری کنید. اگر سه گلدان برای گوشه‌های سالن انتخاب می‌کنید سعی کنید که رنگ‌های آن‌ها هماهنگی داشته باشد. انواع بونسای، زامیفولیا، پاچیرا، سانسوریا، برگ انجیری و شفلورا همچنان از پر طرفدار‌ترین و مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی هستند.

تزیینی برای جلو مبلی‌ها

چند ایده شیک و ارزان برای تغییر دکوراسیون

برای خرید ست‌های دکوری جلو مبلی می‌توانید به بازار‌های فروش مبلمان و فرشگاه‌های صنایع دستی چوبی و آبگینه بروید. بسته به نوع میز، رومیزی و رنگ مبلمان می‌توانید این مجموعه‌های جمع و جور دکوری را انتخاب و خریداری کنید. گلدان، جا شمعی، جام‌های تزیینی، صنایع دستی و رومیزی‌های سوزون دوزی شده از دکوری‌هایی هستند که جلوه ویژ‌های به خانه شما می‌بخشند و سلیقه زیبای‌تان را به نمایش می‌گذارند.

کوسن‌هایی با طرح‌های مدرن و سنتی

چند ایده شیک و ارزان برای تغییر دکوراسیون

چیدن کوسن‌ها روی مبل‌های راحتی ظاهر دنج و جذابی به اتاق‌تان می‌دهد. روکشن کوسن‌ها طرح‌های متنوعی دارند. به تازگی کوسن‌هایی با طرح‌های سنتی قشقایی دوباره ترند شده‌اند. استفاده از کوسن‌هایی که در طراحی آن‌ها از معروف‌ترین تابلو‌های نقاشی وام گرفته شده هم هنوز مد هستند. همچنین اگر طرفدار سادگی هستید می‌توانید از کوسن‌هایی با رنگ‌های ملایم برای مبلمان‌تان استفاده کنید.

دیوارکوب‌های دوست داشتنی

چند ایده شیک و ارزان برای تغییر دکوراسیون

نصب بشقاب‌هایی که نقاشی‌هایی با طرح سنتی دارند هنوز باب است. این دیوارکوب‌ها قیمت زیادی ندارند، اما نصب کردن تعدادی از آن در کانون خانه و یا بالای کنسول‌ها خانه‌تان را دوست داشتنی‌تر از قبل می‌کند. برای خرید این بشقاب‌ها به فروشگاه‌های آثار هنری سفالی و سرامیکی سر بزنید.

آینه‌های دکوراتیو

چند ایده شیک و ارزان برای تغییر دکوراسیون

حضور آینه‌ها فضای خانه را دل‌باز‌تر نشان می‌دهند. آینه‌های دکوراتیو ساده هنوز هم می‌توانند انتخاب خوبی برای نونوار کردن دیزاین اتاق‌های تان باشد. از خرید آینه‌های دکوراتیوی که طرح‌های پیچیده و شلوغ دارند بپرهیزید. انواع ساده آن با هر دیزاینی هماهنگ می‌شوند و قیمت مناسب‌تری دارند.

منبع: فرارو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: