کد خبر: ۵۵۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۹

هر سه کشتی‌گیر ایران در کشتی‌ اول خود در روز اول مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل حریفان‌شان پیروز شدند تا امیدوارانه به کار ادامه دهند.

به گزارش شفاف، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز (پنجشنبه - 24 شهریور) در سالن استارک آره‌نا بلگراد آغاز و مسابقات در چهار وزن 70، 79، 86 و 125 کیلوگرم دنبال شد که ایران به دلیل سر وزن نرسیدن امیرمحمد یزدانی تنها با سه نماینده روی تشک حاضر شد.

وزن 79 کیلوگرم؛ پیروزی سخت نخودی مقابل شیخ جمال
محمد نخودی در اولین مبارزه کار آسانی در پیش نداشت. او که از شانس زیادی برای فینالیست شدن برخوردار است، در مصاف با یاکوب شیخ جمال از رومانی به سختی و در حالی که امتیازات نسبتاً زیادی را هم از دست داد، به پیروزی رسید. کشتی‌گیر رومانی با خاک و اجرای فیتو از نخودی امتیاز گرفت. مبارزه تا ثانیه آخر خیلی پایاپای و نزدیک پیش رفت و در نهایت این نخودی بود که 7 بر 6 این کشتی را به سود خود تمام کرد.

وزن 86 کیلوگرم؛ یزدانی خط و نشان کشید
حسن یزدانی اولین کشتی‌گیر ایرانی بود که در روز اول مسابقات روی تشک رفت. او که همچنان بیشتر از سایر رقبا، تمرکزش روی دیوید تیلور آمریکایی است، در همان ثانیه‌های اول کشتی با خاک کردن حریف صاحب دو امتیاز شد. او امتیاز بعدی را هم با خاک کردن ایوان ایچیزلی از مولداوی که با غلبه با حریف مغول به قهرمان جهان رسیده بود، گرفت تا نتیجه کشتی 4 بر صفر شود، تایم اول با همین نتیجه تمام شد.

یزدانی پیش از آنکه وقت قانونی مسابقه تمام شود، با خاک‌ کردن کشتی‌گیر مولداوی صاحب امتیازات بعدی شده و 10 بر صفر اولین مسابقه را به سود خود به پایان رساند.

وزن 125 کیلوگرم؛ پیروزی زارع در دور اول
امیرحسین زارع که در دور اول استراحت کرده بود، در دور دوم با ژی وی دنگ از چین که آیدین احمداف آذربایجانی را شکست داده بود، کشتی گرفت.

او در تایم اول با پوئن اخطار کم‌کاری و خروج پای ژی وی دنگ صاحب دو امتیاز شد. زارع در تایم دوم هم سومین امتیاز را گرفت و با همین نتیجه به کار خود خاتمه داد.

احتمال رویارویی طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه با امیرحسین زارع در نیمه نهایی وجود دارد. زارع در مسابقات جهانی اسلو، این حریف را شکست داد و فینالیست شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: