کد خبر: ۵۵۲۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰

روزنامه فایننشال تایمز امروز (پنجشنبه) به نقل از مقامات غربی گزارش داد، ایالات متحده در حال افزایش فشار بر بانک‌های ترکیه است که پرداخت‌های انجام شده با کارت‌های بانک "میر" روسیه را می‌پذیرند.

به گزارش شفاف، براساس گزارش فایننشال تایمز، ایالات متحده نگران این است که همکاری ترکیه با روسیه بتواند به مسکو کمک کند تا تحریم‌های غرب را دور بزند.

در این گزارش آمده است: پنج مورد از بزرگترین بانک‌های ترکیه در حال حاضر از سیستم پرداخت میر (MIR) پشتیبانی می‌کنند و دو مورد از آنها پس از شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین به هم وصل شده‌اند.

علاوه بر این به گفته مقامات، ایالات متحده افرادی را که به نمایندگی از روس‌ها پرداخت‌ها را مدیریت می‌کنند و همچنین مشاغلی که به راه‌اندازی شبکه‌های پرداخت موازی برای مسکو کمک کرده‌اند، هدف قرار داده است.

یکی از مقامات به فایننشال تایمز گفت: ما یک پیام کاملاً واضح ارسال خواهیم کرد که، به عنوان مثال، موسسات مالی در کشور ثالث نباید با شبکه پرداخت میر در ارتباط باشند زیرا می‌دانید که این امر خطراتی در ارتباط با دور زدن تحریم‌ها را به همراه دارد.

اتحادیه اروپا همچنین نگران همکاری ترکیه با روسیه، به ویژه در بخش مالی است. کمیسر خدمات مالی اتحادیه اروپا قصد دارد ماه آینده به ترکیه سفر کند تا مستقیماً در مورد موضوعات مربوط به خدمات مالی و اجرای تحریم‌ها بحث کند.

با این حال مدیرعامل شرکت عملیاتی میر می‌گوید که در حال حاضر هیچ مشکلی در مورد عملکرد کارت‌های بانک میر در ترکیه وجود ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: