کد خبر: ۵۵۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷

یکی از روش های مشهور و پرطرفدار مراقبت از صورت فیشیال صورت است. برای بهبود بخشیدن به مراقبت های پوستی و استفاده از روش های جدیدتر، فیشیال گزینه مناسبی است. این روش در عرض مدت کوتاهی می‌ تواند تغییری مشهود در صورت شما ایجاد کند. فیشیال صورت معمولا در سالن‌ های زیبایی و توسط متخصصین انجام می‌ شود. در این کار از کیت‌ های روشن‌ کننده پوست صورت نیز به کار گرفته می ‌شود. اگر این کار توسط غیر متخصصین انجام شود، ممکن است باعث به وجود آمدن عارضه‌های مختلف پوستی شود. بنابراین در انتخاب کلینیک مناسب جهت انجام فیشیال دقت لازم را انجام دهید. برای‌ اینکه با روش و مراحل انجام فیشیال پوست در مراکز درمانی آشنا شوید، با ما همراه باشید.

فیشیال پوست چگونه انجام می‌ شود؟

مشورت با متخصصین

در هنگام ورود به مرکز مراقبت های پوستی در ابتدا مشاوران مرکز مربوطه از مشتری می‌ خواهند که فرمی را پر کنند. این فرم حاوی اطلاعاتی از قبیل بیماری‌ های پوستی، رژیم غذایی، داروها و مواردی از این جمله است. با انجام این کار متخصصین از مشتری در ارتباط با بیماری‌ های پوستی که مبتلا هستند، اطلاعات کسب می‌ کنند. این کار به این دلیل انجام می‌ شود که انجام فیشیال آسیب بیشتری به پوست نزند.

پاکسازی و آنالیز پوست صورت

اپراتورها با استفاده از پدهای مخصوص لایه بیرونی پوست را تمیز می‌ کنند. گاهی اوقات برای اطمینان از پاکسازی کامل پوست صورت این امر 2 بار تکرار خواهد شد. سپس با انداختن نور و استفاده از ذره‌ بین نوع پوست شما را آنالیز می‌ کنند. همچنین با انجام این کار متخصصین متوجه بیماری‌ های احتمالی پوستی و حساسیت‌ های پوستی شما خواهند شد. همین امر کمک زیادی به انجام فیشیال خواهد کرد. چراکه برای هر نوع پوستی اقدامات خاصی انجام خواهد شد.

انجام بخور گرم برای پوست صورت

 بعد از انجام پاکسازی صورت نوبت به بخور دادن پوست صورت می‌ رسد. بخوری که به پوست شما داده می‌ شود، بخور گرم است. این بخور موجب آرامش صورت شما می‌ شود. همچنین باعث می‌ شود که جوش‌های سرسیاه و سرسفید راحت‌ تر خارج شوند. در صورتی‌ که پوست حساسی دارید ممکن است این مرحله برای شما انجام نشود. 

فیشیال پوست چگونه انجام می‌ شود؟

لایه‌ برداری پوست

در این مرحله پوست‌ های مرده از روی پوست صورت شما برداشته می‌ شود. برای انجام این کار لایه بردار های شیمیایی که حاوی برخی آنزیم‌ ها است بکار گرفته می‌ شود. اگر پوست حساسی نداشته باشید لایه‌ برداری عمیق‌ تر برای شما انجام خواهد شد.

خارج کردن آلودگی ها و انواع جوش ها

انجام بخور و لایه‌ برداری پوست باعث شده تا پوست شما شل تر و منافذ آن باز شود. هنگامی‌که منافذ پوست باز شود این شرایط فراهم می‌شود، که آلودگی‌های عمقی و جوش‌ ها به راحتی خارج شوند. این مرحله برای کسانی انجام می‌شود که دارای جوش‌های سرسیاه و سرسفید هستند. اگر پوستی حساسی داشته باشید، این مرحله برای شما انجام نخواهد شد.

درماپلنینگ

 پس‌ از مراحل ذکر شده با استفاده از تیغی مخصوص، موهای صورت و پوست ‌های مرده از لایه بیرونی پوست برداشته می ‌شود. همین امر باعث می ‌شود که پوست شما روشن‌ تر شود. به واسطه برداشتن پوست‌ های مرده از روی آن پوست جوان‌ تر و لطیف‌ تر به‌ نظر می‌ رسد.

ماساژ دادن پوست

 ماساژ صورت باعث می ‌شود که خون در صورت شما به خوبی جریان پیدا کند. درنتیجه پوست شما شفاف‌ تر و شاداب‌ تر دیده می‌ شود. ماساژ صورت علاوه‌ بر اینکه خستگی را از پوست صورت دور می‌کند، موجب می ‌شود که فرد احساس خوبی در حین انجام فیشیال داشته باشد. اگر فردی متخصص ماساژ صورت را انجام دهد، عضلات صورت به بهترین شکل ریلکس خواهند شد.

به‌ کارگیری ماسک‌ های مخصوص پوست

 پس‌ از آنالیز پوست صورت و تشخیص نوع پوست نوبت به استفاده از ماسک های صورت می رسد. در این مرحله با توجه به نوع پوست و نیازهای پوستی انواع ماسک‌های گیاهی و شیمیایی به کار گرفته می‌شود. این ماسک‌ها خاصیت تقویت ‌کننده دارند. همچنین باعث می ‌شوند که پوست صورت شما روشن ‌تر لطیف ‌تر و آبرسانی شود. پس‌ از انجام ماسک ممکن است از محصولات تقویتی دیگر نیز متناسب با نوع پوست و نیازهای پوستی شما استفاده شوند. از جمله این محصولات سرم ویتامین C، مرطوب کننده، آب‌رسان یا ضد آفتاب است.

توصیه‌های مهم بعد از انجام فیشیال تخصصی صورت

فیشیال پوست چگونه انجام می‌ شود؟

بعد از انجام فیشیال به توصیه های زیر توجه کنید:

بعد از فیشیال بعضی از جوش‌های صورت باقی می‌ماند. توجه کنید که باید از کندن جوش‌ ها جلوگیری کنید. جوش‌ هایی که بعد از فیشیال روی پوست باقی می‌ ماند هنوز آماده‌ خارج شدن از سطح پوست نیستند.

 در هنگام فیشیال لایه‌ برداری و پاکسازی پوست انجام می‌شود. این امر موجب قرمزی پوست صورت می‌شود. برای پوشاندن این قرمزی ها نباید از کرم‌ پودر استفاده کنید. باید اجازه دهید که قرمزی پوست صورتتان خود به‌ خود برطرف شود.

 بعد از اینکه فیشیال انجام دادید، توجه کنید که نباید در محیط‌های بسیار گرم قرار گیرید. در محیط گرم ممکن است که دمای بدنتان بالا رود و صورتتان عرق کند. عرق کردن صورت موجب ایجاد آلودگی روی پوست می‌شود و انجام فیشیال منافذ پوست را باز می کند. به همین خاطر این آلودگی ها به پوست نفوذ کرده و به پوست آسیب می رسانند.

 توجه کنید که بعد از انجام فیشیال نباید در معرض نور خورشید قرار گیرید. در این صورت پوست بسیار آسیب پذیر می شود. بنابراین حتما از ضدآفتاب استفاده کنید. همچنین بعد از انجام فیشیال تا یک هفته نباید صورت را وکس یا لیزر کنید؛ زیرا موجب التهاب و تحریک صورت می شود.

سخن پایانی

انجام فیشیال موجب می ‌شود که در کوتاه مدت پوست بهبود پیدا کند. دقت کنید که اگر فیشیال ‌صورت پیوسته انجام شود، پوست به‌ مرور زمان شادابی و نشاط خود را حفظ می کند. فیشیال صورت باعث می شود که پوست صورت روشن‌ تر شده و خستگی صورت را از بین می‌برد. همچنین پیری صورت را به تاخیر انداخته و پوست را آبرسانی می کند. به طور کلی میتوان گفت که فیشیال صورت با انجام پاکسازی، لایه ‌برداری، تغذیه و آبرسانی چهره‌ ای بسیار زیباتر و جوان‌ تر را به شما هدیه خواهد داد.

https://mayaskincare.ir/facial

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: