کد خبر: ۵۵۲۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴

 

ارنست راپیکِت هیلگارد Ernest Hilgard یکی از نویسندگان مشهور در زمینه کتاب های روان شناسی می باشد.

هیلگارد در تاریخ 25/07/1904 در ایلینوی متولد شد و در تاریخ 22/10/2000 در سن 97 سالی به پایان مسیر خود در زندگی رسید.

او از اساتید دانشگاه استنفورد بود و همچنین تحقیقات بسیار زیادی در ارتباط با هیپنوتیزم و درمان درد ها با هیپنوتیزم داشت که به همین دلیل به در دهه 1950 شناخته و معروف شد.

در زمینه روان شناسی کتاب های مختلفی از هیلگارد وجود دارد مثل: کتاب شرطی سازی و یادگیری Conditioning and Learning – کتاب نظریه‌های یادگیری Theories of Learning که در سال 1948 چاپ شد و کتاب  زمینه روان‌شناسی Introduction to Psychology که 1953 چاپ شد و مدت بسیار زیادی از پرفروش ترین کتاب های مرتبط با موضوع خود بود و در کشورهای مختلف به محبوبیت بسیار زیادی دست یافت تا شمار زیادی از آن به چاپ برسد.

کتاب زمینه روان شناسی

کتاب زمینه روانشناسی از پرطرفدارترین کتاب های روان شناسی در ایران می باشد، با توجه به همین محبوبیت کتاب مدنظر توسط مترجم های بسیار زیادی ترجمه شده است .
کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد براهنی : ترجمه محبوب آن توسط تیمی با 10 نفر و ویراستاری محمدنقی براهنی انجام شد که می توانید آن را از هاوش بوک havoshbook.com  تهیه کنید.

اگر میخواهید روند پیشرفت و مسیرطی شده این کتاب را از نخستین چاپ تا به حال بررسی کنید با ما همراه باشید:

ویراست اول کتاب را هیلگارد در سال 1953 منتشر کرد، ویراست دوم در سال 1960 و سپس در سال 1962 ویراست سوم منتشر شد.

چهارمین نسخه از کتاب به همراه ریچارد اتکینسون در سال 1967 منتشر گردید.
در پنجمین ویراست کتاب  ریتا اتکینسون نیز به تیم این کتاب اضافه شد و نسخه پنجم کتاب در سال 1975 منتشر شد.

ویراست های بعدی ( هفتم (1979)  هشتم (1983)  دهم (1990) و یازدهم (1993) ) را تیم دونفره ارنست هیلگارد و ریتا اتکینسون نوشته و طی سالیان مختلف منتشر کردند.

ویراست 12 را تعدادی از نویسندگان: هیلگارد - Edward John Smith - Daryl Bem - سوزان نولن-هوکسما و ریتا اتکینسون نوشته اند.

این ویراست توسط محمدنقی براهنی و تیم ده نفره ای ترجمه شده و منتشر شده است.

سال 2000 سیزدهمین ویراست از این کتاب نوشته شد.

در سال 2003 ویراست چهاردهم کتاب منتشر شد.

آخرین ویراست کتاب ویراست 15 آن می باشد که در سال 2009 منتشر شد.

 

کتاب های دیگری نیز هستند که آن ها را می توانید از سایت هاوش بوک تهیه کنید.

مانند:

کتاب پرورشی نوین سیف که تالیف و نوشتن آن توسط علی اکبر سیف انجام شده را انتشارات دوران به چاپ و انتشار رسانده است.
نویسنده کتاب مورد بررسی در سال 1320 در شهر نهاوند چشم به جهان گشود و کتاب های مفید زیادی نوشته است مثل: اندازه گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی - اندازه گیری و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی - روانشناسی تربیتی - ندازه گیری و سنجش در علوم تربیتی - سنجش فرایند و فراورده یادگیری و... که همگی در نوع خود کتاب هایی مفید و با کیفیت هستند.
افرادی که در زمینه آموزش و یادگیری فعالیت دارند با مطالعه این کتاب (پرورشی نوین سیف) میتوانند پیشرفت چشم گیری داشته باشند و از مطالب آن استفاده فراوانی ببرند.

 

کتاب اصول رشته های بیمه دوجلدی را  پژوهشکده بیمه جمع آوری و منتشر کرده است دو جلد منتشر شده در این کتاب دارای 17 فصل هستند که به موضوعات مختلف بیمه ای و قوانین و مقررات آن مانند: بیمه بدنه اتومبیل - بیمه های درمان  - بیمه بدنه اتومبیل و... میپردازند.

 

کتاب های معرفی شده در این مطلب و هر کتاب دیگری را که مدنظر دارید می توانید با تخفیف ویژه از فروشگاه اینترنتی هاوش بوک به آدرس havoshbook.com و تلفن: 02155428212 تهیه کنید.

  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: