کد خبر: ۵۵۲۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۳

دو تن از شهدای تازه تفحص شده که طی عملیات کاوش پیکر شهدای دفاع مقدس پیدا شدند از طریق آزمایش DNA تشخیص هویت شدند.

به گزارش شفاف، هویت پیکر مطهر دو تن از شهدای دفاع مقدس شناسایی شد. دو تن از شهدای تازه تفحص شده که طی عملیات کاوش پیکر شهدای دفاع مقدس پیدا شدند از طریق آزمایش تطبیق ژنتیکی DNA تشخیص هویت شدند. این دو شهید متعلق به استان فارس هستند.

پیکر مطهر شهید «محمدرضا رسولی» پس از 39 سال پیدا شد. بسیجی شهید «محمدرضا رسولی» متولد 1340 بود و از استان فارس عازم جبهه شد، او در هشتم اسفند 1362 در عملیات خیبر در مجنون وقتی 22 سال سن داشت، به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک این شهید در منطقه برجای ماند.

پیکر مطهر شهید «محمدتقی کریمی» پس از 38 سال پیدا شد.  شهید «محمدتقی کریمی» متولد 1345 بود که از تیپ 55 ارتش از شیراز عازم جبهه شد. او در 16 اسفند 1363 در عملیات بدر در مجنون وقتی 18 سال سن داشت، به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک این شهید در منطقه برجای ماند.

تا کنون طی عملیات‌های تفحص متعدد در مناطق داخلی و برون مرزی(در کشور عراق)، پیکربیش از 45 هزار شهید مفقودالاثر دفاع مقدس پیدا شده که هویت قریب 35 هزار تن از آنان هم تاکنون شناسایی شده است. با کاوش حدود 2600  شهید دیگر کار تفحص پیکر شهدای دفاع مقدس به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: