کد خبر: ۷۱۵۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۰

اسماعیل وفایی ادعا دارد مالک واقعی پرسپولیس است و حتی مدارکی هم در این باره دارد. او ماه گذشته خرید باشگاه راه آهن را تائید کرده است و حضور علی دایی در این تیم به عنوان سرمربی عجیب نیست. شایعه شده است مالکین جدید راه آهن که مالک برند پرسپولیس هستند با علی دایی به توافق رسیدند و سرمربی فصل قبل پرسپولیس را برای هدایت تیم شان انتخاب کردند. اگرچه راه آهن این فصل بازیکنان زیادی در اختیار ندارد اما حضور دایی در این تیم می تواند باعث اتفاقات جالبی در این باشگاه که ممکن است با نام پرسپولیس مشهد در بازی ها حاضر شود!

سایت پرسپولیس: هفته گذشته در سایت رسمی باشگاه پرسپولیس (پیروزی) ، مطلبی نوشته شد که با عکس العمل هایی همراه بوده است . مطلب سایت پرسپولیس (پیروزی) و جوابیه آن به این شرح است:

نام «پرسپولیس» به آغوش صاحبان اصلی بازگشت

 پس از بیست سال از مصادره نام پرسپولیس، با رأی مدبرانه قاضی شعبه ششم دادگاه عمومی مجتمع قضایی شهید بهشتی، نام تجاری پرسپولیس به دامان میلیون ها هوادار عاشق پرسپولیس بازگشت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در پی دعوی این باشگاه علیه شرکتی که نام پرسپولیس را از سال 1370 به نام خود ثبت کرده بود و متعاقب برگزاری جلسات متعدد دادگاه رسیدگی کننده، رأی به ابطال و حذف نام پرسپولیس از آن شرکت به دلیل تعلق این نام تجارتی به خواهان (باشگاه پرسپولیس) صادر نمود.

بدین ترتیب با قطعیت رای صادره، برند پرسپولیس که دارای صدها میلیارد ریال ارزش اقتصادی و همچنین دارای ریشه فرهنگی و اجتماعی عمیق و فضای ورزشی ایران و آسیاست، به دامان ملت باز خواهد گشت.

باشگاه پرسپولیس این موفقیت بزرگ و تاریخی را به آحاد مردم ایران و به ویژه هواداران فهیم پرسپولیس تبریک می گوید.

بیانیه تند پرسپولیس علیه پیروزی

این داستان پر آب چشم ، مستند بر اوراق و حجت های دقیق و واضحی است که همة آن ها برای ارباب پژوهش و حقیقت جویان آماده و مهیاست و به کرات در اختیار پژوهندگان قرار گرفته است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، از آنجا که در عرف قضایی رأی دادگاه بدوی قطعی نبوده و روند تجدید نظر حق واقعی را معین می کند ، فلذا هیجان پیش از موعد نگارندگان اطلاعیه بدون در نظر گرفتن آیندة پرونده حاکی از برخورداری از حمایت های پنهان و آشکاری دارد که جز پی گیری حقوقی و قضایی همراه با اطلاع رسانی امکان دیگری را در اختیار ما قرار نمی دهد . از اینرو نکاتی چند در جهت وقوف و آگاهی اصحاب عدل و انصاف به استحضار می رسد :


1- باشگاه پرسپولیس (متعلق به آقای عبده) پس از مصادره در اختیار بنیاد مستضعفان و آنگاه در سال 1369 به سازمان تربیت بدنی واگذار گردید . صاحب جدید باشگاه در راستای شکل گیری بنگاه های قدرتمند ورزشی و مداخلة بخش خصوصی در این فرایند در همان سال 1369 با حفظ 49 درصد از سهم شرکت برای سازمان و 51 درصد از سهام برای خریداران جدید پس از انجام تشریفات قانونی شرکت سهامی خاص پرسپولیس را به ثبت رساند . یکسال پس از ثبت قانونی شرکت فرهنگی – ورزشی پرسپولیس در اواخر سال 1370 ، سازمان تربیت بدنی درخواست تأسیس مؤسسة فرهنگی – ورزشی پیروزی (پرسپولیس) را می دهد که با مخالفت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ثبت پیروزی(پرسپولیس) مواجه می شود و سازمان مذکور تنها نام پیروزی را تأیید می نماید . از آنجاکه تغییر منصب ها و منصب نشینان گویا با تغییر تلقی آنها نسبت به حقوق مردم منجر می شود ، در سال 1383 در اقدامی حیرت انگیز و خلاف قانون و شرع ، شرکت ورزشی پیروزی(پرسپولیس) اجازة ثبت می یابد که از اساس ناظر و قائل بر نقض حقوق مکتسبة پنجاه سالة پرسپولیس (عبده- بنیاد مستضعفان – سازمان تربیت بدنی – انتقال یافته به شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس ثبت شده در سال 1370) می باشد . این داستان پر آب چشم ، مستند بر اوراق و حجت های دقیق و واضحی است که همة آن ها برای ارباب پژوهش و حقیقت جویان آماده و مهیاست و به کرات در اختیار پژوهندگان قرار گرفته است .


2- نام تجاری پرسپولیس حقی بوده که در اختیار سازمان تربیت بدنی وانهاده شده است و این سازمان تنها یک بار محق به واگذاری آن بوده است . اگر وفق مقررات و طبق مدارک این واگذاری اتفاق افتاده باشد ( به بطور مسلّم و مسجل در سال 1370 و به شماره ثبت 83332 این واقعه رخ داده است ) ثبت دوباره آن (ثبت شرکت پیروزی (پرسپولیس) در سال 1383) خلاف قانون و شرع است ، مگر آنکه سازمان دلایلی بر غیر قانونی بودن واگذاری عرضه و ایراد نماید ، که هیچ دلیل قاطعی در این راستا نبوده و نیست . این جعل دوبارة عنوان و ثبت شرکتی که تزلزل و هراس مدعیان را حتی در نحوة ثبت و نگارش عنوان شرکت هم نشان می دهد و طی سالهای مدید فعالیت ، همواره از بکارگیری رسمی و صریح پرسپولیس احتراز نموده و مستمراً و مؤکداً از عنوان «پیروزی» استفاده کرده است ، همه و همه حکایتگر صحنه ای است که قضاوت پیرامون آن می بایست دور ازهیاهو و فارغ از شائبه نفوذ صورت پذیرد .


3- حکم بدوی دادگاه تا قطعی شدن راه طولانی ای را در پیش دارد . از نویسندگان حقوقی از هم اکنون دعوت     می کنیم که برای نگارش کتابی مستند ، متقن و در بردارندة آراء ، نظریات و تفسیرهای حقوقی پیرامون پروندة مذکور پای پیش نهند تا احوال نزار و قامت بی قرار بخش خصوصی را که پرهراس و لنگان از عرصة ورزش   می گریزد ، به تصویر کشند . سازمانهای دولتی که می بایست حامی حقوق مکتسبه و خصوصی شهروندان باشند تا بتوان از تعرض به حیطة محفوظ شان از جانب اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی جلوگیری کرد ، بیش از هر زمان دیگری در شرایط حاضر – که پی جویی و اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی مدنظر است ، بایسته است از شائبه مداخله و ورود به حق احتراز جویند . علاقمندیم حکم صادره منضم به تمامی مستندات – توجّهاً تصویر همة مستندات- در معرض خردمندان حقوقی و ارباب جراید قرار گیرد ، شاید قضاوت خصوص علماء فن و عموم علاقمندان ورزش موجب رویه شدن حمایت از حقوق بخش خصوصی گردد .


4- رسانه های جمعی مشتمل بر صدا و سیما ، جراید و نشریات ، فارغ از جنجال های وصلی و فصلی ، همة وجوه و شقوق ماجرا را از نظر بگذرانند ، طرفین ماجرا را به صحنه فرا خوانند و یکطرفه به قاضی نروند . تمسّک به حکم بدوی که قطعی نبوده و در مسیر پر نشیب و فراز تجدید نظر راهی دراز در پیش دارد ، به حکم شرع ، قانون و عقل عادلانه نیست ، خصوصاً که باشگاه پرسپولیس فاقد هر امکان رسانه ای است و این بر مظلومیت ما افزوده است .

امیر عابدینی: وفایی نمی‌تواند راه‌آهن را با نام پرسپولیس تهران به لیگ برتر بفرستد

امیر عابدینی، مدیرعامل داماش گیلان، یکی از نفراتی است که در دعواهای مالکیت پرسپولیس در دهه هشتاد با وفایی مشکل داشت.عابدینی در مورد خرید امتیاز راه‌آهن توسط اسماعیل وفایی و احتمال حضور این تیم در لیگ برتر با نام پرسپولیس می‌گوید: «خوشحالم آقای وفایی آمد تیم را خرید. الان عیار ایشان مشخص می‌شود. شما هم خیالتان راحت باشد آن‌ها طبق قوانین، با این‌که برند پرسپولیس را در اختیار دارند اما نمی‌توانند به اسم پرسپولیس تهران در مسابقات شرکت کنند. می‌توانند با اضافه کردن یک پسوند یا پیشوند، به عنوان یک تیم تهرانی در لیگ برتر شرکت کنند. همچنین می‌توانند با نام پرسپولیس مشهد به مسابقات بیایند. ولی هرگز نمی‌توانند با نام پرسپولیس تهران در لیگ برتر شرکت کنند.»عابدینی ادامه می‌دهد: «پرسپولیس و پیروزی برای تهران هستند و هیچ تیمی نمی‌تواند با نام پرسپولیس تهران در مسابقات شرکت کند جز همین تیمی که مالکیتش در اختیار دولت است و باید به مردم واگذار شود. من خوشحال هم هستم که آقایان خودشان وارد گود می‌شوند و می‌فهمند تیم‌داری چقدر سخت است. بنده شخصا از تیم‌داری آقای وفایی استقبال می‌کنم.»

البته ماه پیش بود که نخستیـن باشگاه ورزشی خصوصـی شـد.مدیرعامل فرابورس ایران گفت:« با عرضه یک میلیون سهم باشگاه فرهنگی ورزشی راه‌آهن در فرابورس، نخستین باشگاه ورزشی وارد بازار سرمایه شد.»مصطفی امید قائمی ـ مدیرعامل شرکت فرابورس از فروش سهام باشگاه راه‌آهن خبر داد و گفت:« یک میلیون سهم شرکت فرهنگی ورزشی راه آهن، به ارزش 41 میلیارد و 500 میلیون ریال امروز برای دومین بار در فرابورس عرضه شد وبه همان قیمت پایه به فروش رسید.برای این عرضه تنها یک خریدار وارد رقابت شد و بدون رقابت توانست سهام این شرکت را خریداری کند.»سازمان خصوصی سازی در روز پنجم تیر ماه 100 درصد معادل 950 سهم از سهام شرکت‌ فرهنگی و ورزشی راه‌آهن را به ارزش پایه هر سهم 59 میلیون و180 هزار و 359 ریال و به صورت 20 درصد نقد و اقساط 2 ساله از طریق فرابورس واگذار کرد ولی اولین باشگاه ورزشی به دلایلی که قیمت بالای آن عنوان شد بدون خریدار ماند. بعد از این عرضه، هیات عالی واگذاری 100 درصد از سهام باشگاه ورزشی راه آهن را با 14 درصد کاهش در قیمت پایه با قیمت پایه هر سهم 41 میلیون و 500 هزار ریال از طریق بازار فرابورس تصویب کرد که این عرضه امروز در بازار سوم انجام شد.مبلغ سپرده شرکت در مزایده این شرکت یک میلیارد و 245 میلیون ریال است و این سهم به صورت 15 درصد نقد و اقساط 5 ساله واگذار می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: