کد خبر: ۷۵۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۵
عباس پازوکی : با گذشت چند هفته از رسانه ای شدن اختلاس بزرگ در نظام بانکی کشور گروهی از حامیان دولت  که این روزها برخی از آنان تحت عنوان " جبهه پایداری " به فعالیت انتخاباتی می پردازند ، همچنان در سکوت به سر می برند و یا حتی به توجیه نامه نگاری ها ، اهمال کاری ها و تخلفات صورت گرفته می پردازند .

سکوت در برابر اختلاس بزرگ و فساد مالی در حالی است که این عده از مدت ها پیش زیر پرچم یکی از سیاسیون میلیاردر ایران قرار گرفته اند و با رهبری وی در حال وحدت شکنی در جریان اصولگرا هستند .

هرچند قبلاً نیز بحث هایی درباره ارتباط احتمالی این افراد با دولت و احتمال دولتی بودن فهرست انتخاباتی آنان و در واقع بازی بودن برخی انتقادات کم رنگشان از دولت در رسانه ها منتشر شده است ، اما مروری بر سوابق سیاسی این گروه از سیاسیون خالی از لطف نیست .

این عده که در طول سال های گذشته تحت عنوان " افراطیون " شناخته می شده اند از کم کار ترین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شمار می روند که در طول دوره نمایندگی شان هیچ طرح مهم و عملکرد مهمی در عرصه قانون گذاری و نیز نظارت بر دولت نداشته اند . عمده فعالیت این گروه سخنرانی های آتشین است . به عنوان نمونه در ماجرای اختلاس اخیر بعد از سخنان روشنگرانه حجه الاسلام پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مجلس شورای اسلامی درباره نقش یک جریان خاص در تخلفات صورت گرفته ، یکی از افراد همین گروه در تذکری به وی از اینکه منبع سخنان وی سایت هاست ابراز تاسف می کند . این در حالی است که گفته می شود پورمحمدی گفته بود برخی از اسناد این اختلاس در سایت ها هم منتشر شده است . اما معلوم نیست انتشار اسناد اختلاس در سایت ها چه ارتباطی داشته با این ادعا که منبع سازمان بازرسی کل کشور سایت ها است ؟!

به هر روی سکوت توام به کوچک شماری فساد مالی رخ داده در سیستم بانکی کشور و توجیه غیر منطقی برخی تخلفات صورت گرفته ،سبب شده است تردیدهایی جدی درباره ماهیت گروهی اندک از افراطیون سیاسی در میان افکار عمومی به وجود آید . واقعاً مگر این افراد ادعای اصولگرایی ناب نمی کنند ؟ مگر این افراد ادعای ساده زیستی و عدالت خواهی نمی کنند ؟ مگر اینها نمی گویند که حامیان انحصاری گفتمان انقلاب اسلامی آنان هستند ؟ مگر نمی گویند درباره همه اصولگرایان ما باید قضاوت کنیم و نمره بدهیم و بگوییم چه کسی اصولگراست و چه کسی اصولگرا نیست ؟ پس مردم این سکوت دردناک در برابر فساد مالی بزرگ را باور کنند یا ادعای اصولگرایی ناب آقایان را ؟ مگر می شود کسی ادعای اصولگرایی داشته باشد اما در برابر فساد به این بزرگی سکوت پیشه کند و یا آنرا کوچک بشمارد ؟ مگر می شود کسانی ادعای اصولگرایی کنند اما تحت لوای میلیاردرهای بساز و بفروش قرار گیرند و با پول او فهرست انتخاباتی به مردم معرفی کنند ؟

اتفاقاً این روزها بسیاری از مردم منتظرند ببینیند جبهه پایداری چه فهرستی برای انتخابات آینده مجلس معرفی می کند تا حامیان میلیاردر سیاستمدار و تفکر اشرافی گری و سکوت در برابر فسادهای مالی را شناسایی کنند .


بهره برداری های خاص

نکته تاسف بار تر این است که این افراد طی دو سال گذشته از فتنه سال 88 نیز نهایت کاسبی را کرده اند . این افراد به جای ریختن آب بر آتش فتنه و قدم بر داشتن در مسیری که رهبری با درایت ترسیم کرده اند ، دائم بر هیزم های فتنه افزودند و عملاً بر آتش فتنه دمیدند .بعضاً نیز با دروغ بافی های بزرگ ، تلاش کردند بزرگان جریان اصولگرا را  ازمیدان به در کنند تا عرصه فعالیت سیاسی به انحصار آنان در آید . از این رو کاسبی سیاسی با فتنه 88 برازنده ترین عنوانی است که می توان برای ساکتین اختلاس بزرگ و کاسبین فتنه به کار برد .

کاسبین فتنه چه کسانی هستند؟

کاسبین فتنه کسانی هستند که به بهانه فتنه 88 می خواهند مجلس ، شورا ، شهرداری و همه نهادهای قدرت را به انحصار خود در آورند .

 کاسبین فتنه کسانی هستند که تا چند سال پیش به فهرست اصولگرایان راه پیدا نمی کردند اما امروز خود را صاحب انحصاری جریان اصولگرا و گفتمان اصولگرایی می دانند و تلاش می کنند کسانی که سال ها برای تثبیت این گفتمان زحمت کشیده اند را از دور خارج کنند تا نهادهای قدرت در انحصار خودشان قرار گیرد . کاسبین فتنه کسانی هستند که یک مرحله به هاشمی رفسنجانی رأی داده اند و مرحله بعد از افشاگری علیه هاشمی استقبال کرده اند .

کاسبین فتنه کسانی هستند که وقتی هاشمی در قدرت بود در مدحش سخن می گفتند و اجازه نقدش را نمی دادند و وقتی هاشمی از قدرت افتاد از افشاگری علیه او استقبال کردند .کاسبین فتنه کسانی هستند که هر جا افراطی گری و ایجاد هزینه برای نظام بوده ، صف مقدم بوده اند و هر جا فضای کار و تلاش و کارآمدی نظام بوده ، خبری از آنان نبوده است .

کاسبین فتنه آن افرادی هستند که با رأی مردم چهار سال بر برخی مناصب تکیه زده اند اما به جز سخنرانی و داد و بیداد هیچ کار مفیدی انجام نداده اند . کاسبین فتنه کسانی هستند که هر موقع نخبه ای سخنی مودبانه در نقد دیدگاه آنان بگوید به شدت به او می تازند و می خواهند خفقان ایجاد شود .

 کاسبین فتنه هر کس با آنان باشد و گوش به فرمان تندروی هایشان باشد ، خوب می دانند و هر کس به فرمان آنان نباشد و با عقلانیت دنبال اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه باشد ، نمره منفی می دهند . کاسبین فتنه اساساً در سیاست روحیه کاسبی دارند . مثلاً به اسم دفاع از آیت ا... ری شهری به شهرستان ها می روند اما در مسجد ولی عصر (عج ) سمنان به شدت از خاتمی دفاع می کنند!!

کاسبین فتنه کسانی هستند که می گویند با فلان مقام مخالفیم چون مثلاً چند تا توصیه نامه برای اشخاص نوشتیم اما او به توصیه نامه های ما بی توجهی کرد . کاسبین فتنه کسانی هستند که تا وقتی در دولتند هیچ کس حق انتقاد از دولت را ندارد و وقتی از دولت بیرون می آیند هیچ کس جز آنان حق انتقاد از دولت را ندارد!

 کاسبین فتنه کسانی هستند که انتقاد می کنند مگر به شرط دریافت آگهی تبلیغاتی آنهم با تعرفه ای که خودشان اعلام می کنند ! کاسبین فتنه کسانی هستند که باغ چند هزار متری را تغییر کاربری می دهند به مسکونی اما با لابی قانون را دور می زنند و به جای 30 درصد ، 100 درصد آنرا تبدیل به واحد مسکونی می کنند اما بعداً داعیه قانون مداری و اصولگرایی ناب می کنند . کاسبین فتنه کسانی هستند که زمین های چند هزار متری در فلان نقطه گران قیمت تهران دارند ، اما شعار ساده زیستی آنان گوش فلک را کر کرده است!!


 کاسبین فتنه کسانی هستند که در برابر اهمال کاری ها و تخلفات صورت گرفته در فساد مالی سه هزار میلیاردی سکوت می کنند اما می گویند ما مدافعان راستین دفاع از حقوق ملتیم . کاسبین فتنه کسانی هستند که ....

خلاصه کاسبین فتنه فقط و فقط به دنبال نفع شخصی خودشان هستند اما تلاش می کنند لعاب دینی و انقلابی و اصولگرایانه به خود محوری ها ، وحدت شکنی ها ، تندروی ها ، ناکارآمدی ها و خلاصه همه منفی های خود بدهند .

باز هم درباره کاسبین فتنه خواهیم نوشت .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: