کد خبر: ۷۸۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۷

اینکه فایرفاکس در حرکت خود به عنوان تنها تعقیب‌کننده جدی اینترنت ‌اکسپلورر تعلل کرده و یا کروم سرعت رشدی باورنکردنی دارد، چندان فرقی نمی‌کند و دردی از طرفداران دوآتشه روباه آتشین دوا نمی‌کند چرا که کروم اکنون به دویست میلیون کاربر رسیده و هر روز فاصله خود را با فایرفاکس کمتر می‌کند و حتی پیش‌بینی می‌شود تا آخر پائیز روباه آتشین را پائین بکشد.

مشرق: مرورگر ۳ ساله گوگل در ماه می تنها ۱۶۰ میلیون کاربر داشت که از ماه دسامبر سال ۲۰۱۰، ۴۰ میلیون کاربر اضافه کرده بود تا در ماه اکتبر به ۲۰۰ میلیون کاربر برسد.
 

رشد کروم تقریبا فراگیر شده و اگر چه این مرورگر ۱۵ درصد سهم بازار مرورگرهای اینترنتی جهان را به خود اختصاص داده و هنوز در رتبه سوم پس از فایرفاکس قرار دارد اما در برخی کشورها مانند بریتانیا توانسته رتبه دوم محبوب‌ترین (و یا با توجه به رتبه اول اینترنت‌اکسپلورر بهتر است بگوئیم : پراستفاده‌ترین!) مرورگر دنیا را از روباه آتشین بگیرد.

در همین حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز سایه سنگین کروم را در پشت سر خود حس می‌کند تا حدی که حتی برخی اشتباهات (البته آنطور که خود مایکروسافت اذعان دارد) این شرکت به حساب اقدامات عمدی گذاشته می‌شود اقدامی مانند: معرفی گوگل کروم به عنوان نرم‌افزار مخرب توسط مایکروسافت! که سرو صدای زیادی به‌پا کرد.

به نظر می‌رسد با وجود این اخبار همچنان فایرفاکس محبوب‌ترین مرورگر مورد استفاده در میان کاربران ایرانیست حداقل آمار خواننندگان فارنت که این را نشان می‌دهد اگر چه بسیاری مانند خود من در دوره نقاهت و تجدیدنظر در این خصوص به سر می‌بریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: