کد خبر: ۸۲۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۴

رامين مهمانپرست سخنگوي وزارت خارجه و فردي كه سال‌ها در منصب‌هاي مختلف وزارت خارجه نقش آفرين بوده، تاكيد کرد كه داشتن گرين‌كارت جرم است.

رامين مهمانپرست سخنگوي وزارت خارجه و فردي كه سال‌ها در منصب‌هاي مختلف وزارت خارجه نقش آفرين بوده، تاكيد کرد كه داشتن گرين‌كارت جرم است. وی همچنین گفت: گرين‌كارت تابعيت محسوب شده و طبق قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران تابعيت دوگانه تخلف و جرم است و ما به هيچ وجه تابعيت دو گانه را نمي‌پذيريم.

به گزاش شفاف به نقل از تهران امروز، سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان در پاسخ به اين سوال كه آيا وزارت خارجه دنبال اين است تا براي كارمندان خود در سازمان ملل گرين‌كارت بگيرد؟ گفت: اين حرف بيشتر به دروغ سيزده شبيه است و به هيچ وجه درست نيست.

ناصر سقای بی ریا، مشاور سابق رییس جمهور در امور روحانیت، هفته گذشته در مصاحبه ای در خصوص برخورداری حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی از گرین‌کارت گفته بود: گرین‌کارت تابعیت نیست و داشتن گرین‌کارت خلاف قانون جمهوری اسلامی هم نیست.‌ در حال حاضر عده‌ای از کارمندان دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن گرین‌کارت دارند و این مساله نه تنها مخالف قوانین کشور نیست، بلکه جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد برای کارمندان وزارت امور خارجه گرین‌کارت تهیه کند تا رفت و آمدشان تسهیل شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: