کد خبر: ۹۰۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۳

سخنگوی قوه قضائیه گفت: چهار نفر از نمایندگان مجلس به عنوان مطلع و متهم به دادگاه احضار شده‌اند اما هیچ نماینده‌ای در خصوص پرونده بزرگ فساد مالی بازداشت نشده است.

 مهر: غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود برخی از نمایندگان مجلس به افرادی که در پرونده فساد بزرگ مالی دست داشته‌اند برگه سفید امضا داده‌اند و چه تعداد از نمایندگان به عنوان مطلع و متهم به دادگاه احضار شده‌اند، گفت: تاکنون ۴ نماینده مجلس به عنوان مطلع یا متهم برای تحقیق فرا خوانده شدند اما هیچ کدام بازداشت نشده‌اند.

وی ادامه داد: اگر نماینده‌ای با دادن برگه‌های سفید امضا کمک به تسهیل اقدام مجرمانه‌ای کند ما آن را بررسی و به عنوان جرم تلقی می‌کنیم.

اژه‌ای ادامه داد: در این پرونده گفته شد برخی از موارد واگذاری کارخانجات به صورت صوری بوده که پس از اینکه سازمان بازرسی کل کشور به این موضوع ورود پیدا کرد این اتهام وارد دانسته شد و ۴، ۵ نفر در این رابطه دستگیر شدند.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر وجود جرم ربا در این پرونده گفت: آنچه در این پرونده مشخص است این است که این افراد به صورت خارج از ضوابط و مقررات ال سی داخلی باز کردند و تنزیل کردند و در این تنزیل سنگین یکی از شعبه‌های بانک ملی نیز نقش داشته است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: