کد خبر: ۹۱۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۸:۴۲
سرلشکر جعفری در مراسم تودیع و معارفه فرماندهی سپاه تهران بزرگ اعلام کرد

سپاه تهران ویژگی و ساختار خاصی دارد و عملکردش در فتنه ۸۸ بر دوست و دشمن پوشیده نیست. برداشت بنده از عملکرد این سپاه در تهران بزرگ این است که کارهایی که سپاه تهران بزرگ انجام داد و نقشی که آفرید باعث اقتدار نظام و عبور موفقیت‌آمیز نظام اسلامی در فتنه سال ۸۸ بود و بعد از عبور فتنه هم ...

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری ها؛ سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه در مراسم تودیع و معارفه فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ که صبح امروز برگزار شد، گفت: این اولین مراسم تودیع و معارفه سپاه بود که قبل از انجام توسط ما در رسانه‌های داخلی و خارجی مطرح شد و تحلیل‌های غیرواقعی روی آن صورت گرفت و این به دلیل اهمیت فرماندهی این سپاه است.

عملکرد سپاه در فتنه ۸۸بر کسی پوشیده نیست

سپاه تهران ویژگی و ساختار خاصی دارد و عملکردش در فتنه ۸۸ بر دوست و دشمن پوشیده نیست. برداشت بنده از عملکرد این سپاه در تهران بزرگ این است که کارهایی که سپاه تهران بزرگ انجام داد و نقشی که آفرید باعث اقتدار نظام و عبور موفقیت‌آمیز نظام اسلامی در فتنه سال ۸۸ بود و بعد از عبور فتنه هم سد بزرگی که مانع پیشرفت انقلاب اسلامی بود را شکست و در حال حاضر شاهدیم انقلاب اسلامی در منطقه شکوفا می‌شود.

همه جانبه بودن فعالیت‌های سپاه

ماموریت‌ها و رسالت‌های سپاه بعد خاصی از حفاظت انقلاب اسلامی نیست ما باید کاملا به روز باشیم و دفاع محافظه‌کارانه از انقلاب به درد امروز آن نمی‌خورد و این ماهیت انقلاب اسلامی است که به مراحل حساس خود رسیده و امروز شتاب خیلی بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده حفاظتش نیز کار بسیار سختی است و محدود به ابعاد نظامی و امنیتی صرف نمی‌شود.

ما باید نیاز هر روز انقلاب را بسنجیم، بفهمیم و درک کنیم و متناسب با نیاز هر روز فعالت‌ها و توانمندی‌های خود را در آن راستا برای انجام رسالت خود تنظیم کنیم.

سپاه صرفا یک سازمان نظامی نیست

سختی کار ما این است که نقاط قوتی را که قویا به دست آورده‌ایم حفظ کنیم و در عرصه‌های دیگر بر توانمندی نظام بیفزاییم.

وی ادامه داد: ماهیت نظامی سپاه در ۸ سال دفاع مقدس چهره سپاه را به چهره نظامی در جهان معرفی کرده است. اما واقعیت این نیست که سپاه صرفا یک سازمان نظامی باشد بلکه یک سازمان امنیتی، فرهنگی، سیاسی و نظامی است و در دهه سوم انقلاب شاهدیم مقام معظم رهبری مطالبه‌شان از سپاه ورود به جنگ نرم و عرصه‌های فرهنگی است که سپاه با حفظ توانمندی‌های نظامی و امنیتی وارد عرصه‌های فرهنگی شده و در آینده بیش از هر زمان دیگری به این بعد از بعد ماموریت سپاه و بسیج که نیاز آینده است، افزوده می‌شود.

دشمن‌ نسبت به ایجاد ناامنی در تهران برزگ حساب ویژه‌ای باز کرده است

سپاه در طول ۳۰ سال گذشته به خوبی وارد عرصه‌های نظامی و امنیتی شده است و ورود به عرصه‌های نظامی بسیار آسان‌تر از ورود به عرصه‌های جنگ نرم و فرهنگی است زیرا در عرصه نظامی و امنیتی دشمن‌شناسی آسان‌تر از عرصه‌های فرهنگی است و تهدیدات حفظ و لمس می‌شود اما در جنگ نرم این طور نیست.

مسائل امنیتی در تهران بزرگ حساسیت و اهمیت ویژه‌ای دارد و دشمن‌ نسبت به ایجاد ناامنی در تهران برزگ حساب ویژه‌ای باز کرده است که باید در این خصوص دقت کنیم و در تهران مسائل امنیتی را در کنار مسائل فرهنگی جلو ببریم.


اوضاع تهران اوضاع خوبی نیست

وضع فرهنگی سیاسی امروز تهران وضع خوبی نیست و مسائل مختلفی به آن دامن می‌زند از طرفی سال‌ها بی‌توجهی مسئولین به این امر صورت گرفته و از سویی تهاجم فرهنگی دشمن باعث آن شده است و در اینجا سپاه و پسیج نمی‌توانند بی‌تفاوت باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۷
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۳
0
0
درود بر سربازان گمنام
درود بر سپاهیان اسلام
buy sustanon
RUSSIAN FEDERATION
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۶
0
0
چرا شما اصلا به سایت خود قابل مشاهده در قالب تلفن همراه داشته باشد؟ آیا می توانم هر چیزی مشاهده در نوت بوک من نیست.