کد خبر: ۹۱۸۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۷

مهم‌ترین علامت بیماری‌های قلبی، درد یا احساس سنگینی در قفسه سینه است. البته علل متعددی می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها بیماری‌های قلبی است. در صورتی که درد قفسه سینه به دنبال بروز ناراحتی قلبی ایجاد شده باشد معمولا با فعالیت و استرس‌های شدید روحی آغاز و با استراحت بهتر می‌شود.

 ایسنا: دبیر علمی پنجمین سمپوزیوم اینترونشنال کاردیولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی، ضمن بیان این‌که درد و احساس سنگینی در قفسه سینه، مهم‌ترین علامت بیماری‌های قلبی است، عنوان کرد: البته درد در قفسه سینه عوامل متعددی دارد، اما اگر به علت بروز ناراحتی قلبی تظاهر کرده باشد معمولا با فعالیت و استرس‌های شدید روحی آغاز و با استراحت بهتر می‌شود.

شاکریان اضافه کرد: شیوع بیماری‌های قلبی مادرزادی، به طور متوسط کمتر از یک درصد است. به این معنا که کمتر از یک درصد نوزادانی که به دنیا می‌آیند، بیماری قلبی مادرزادی دارند که به محض تشخیص باید درمان شوند.

وی درباره تنگی عروق کرونر توضیح داد: تنگی عروق با صنعتی‌تر شدن جوامع گسترش یافت و اکنون از شایع‌ترین علت‌های مرگ و میر در جهان است. از جمله عوامل خطرساز ابتلا به این بیماری می‌توان به چربی و فشار خون بالا، دیابت، کم تحرکی، رژیم‌های غذایی نامناسب، استعمال دخانیات و همچنین عوامل ژنتیکی اشاره کرد.

دبیر علمی پنجمین سمپوزیوم اینترونشنال کاردیولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی به مردم توصیه کرد کهسعی کنند زندگی سالمی هم از نظر تغذیه‌ای و هم از لحاظ اجتناب از مصرف دخانیات، کنترل چربی، ‌ قند، فشار خون و چکاپ منظم داشته باشند و در صورت بروز علائم شایع بیماری‌های قلبی که شامل درد قفسه سینه و محدودیت فعالیت می‌شود به پزشک مراجعه کنند تا بتوان در صورت مشاهده بیماری هر چه سریع‌تر به امر درمان پرداخت.

وی ادامه داد: مهم‌ترین علامت بیماری‌های قلبی، درد یا احساس سنگینی در قفسه سینه است. البته علل متعددی می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها بیماری‌های قلبی است. در صورتی که درد قفسه سینه به دنبال بروز ناراحتی قلبی ایجاد شده باشد معمولا با فعالیت و استرس‌های شدید روحی آغاز و با استراحت بهتر می‌شود.

دبیر علمی پنجمین سمپوزیوم اینترونشنال کاردیولوژی بیمارستان قلب شهید رجایی، در ادامه تپش قلب را یک علامت غیر اختصاصی برای بیماری‌های قلبی دانست و عنوان کرد: ممکن است هر شخصی که ورزش می‌کند، دچار تپش قلب بشود. تپش قلب به معنای احساس کردن ضربان قلب است که در حالت عادی صورت نمی‌پذیرد، اما زمانی که شما این ضربان را احساس می‌کنید، یعنی دچار تپش قلب شده‌اید.

مصرف یک قهوه غلیظ یا وارد آمدن استرس روحی به هر شخصی ممکن است وی را دچار تپش قلب کند که یک واکنش طبیعی است. اما اگر تپش قلب در مواقعی چون زمان استراحت و یا خواب اتفاق بیفتد نیاز به بررسی بیشتر توسط پزشک دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: