کد خبر: ۹۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۹:۲۳

شهادت ۵۳ زائر شیعه در روز اربعین حسینی و انفجار تروریستی علیه عزاداران در شهر موصل از آخرین اخبار امنیتی عراق به شمار می‌رود.

 مهر به نقل از خبرگزاری براثا، یک منبع پلیس بصره اظهار داشت: آمار تلفات انفجار انتحاری در بصره به ۱۹۰ شهید و زخمی افزایش یافت.

این منبع افزود: آخرین آمار حاکی از آن است که انفجار انتحاری صبح امروز در مسجد جامع بصره که زائران شیعه را هدف قرار داده بود تاکنون منجر به شهادت ۵۳ نفر و زخمی شدن ۱۳۷ تن دیگر شده است.

بنا بر اعلام منابع امنیتی و بیمارستانی عراق تلفات این انفجار رو به افزایش است و حال بسیاری از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

گفتنی است مسجد جامع بصره در منطقه الزبیر واقع در بصره دومین مسجدی است که پس از مسجد النبی در شهر مدینه منوره و خارج از عربستان سعودی در صدر اسلام بنا شد.

حضرت علی (ع) در سال ۳۶ هجری در جریان جنگ جمل در این مسجد نماز خواند. شیعیان عراق در مناسبت‌های مختلف مذهبی با پای پیاده راهی این مسجد می‌شوند.

خبرگزاری آلمان نیز به نقل از پلیس عراق گزارش داد که یک بمب در مسیر زائران شیعه در راه مقام امام زین العابدین در شهر موصل منفجر شد که کشته شدن ۳ نیروی پلیس و زخمی شدن ۴ زائر شیعه را در پی داشت.

حملات تروریستی علیه زائران شیعه در حالی انجام می‌شود که نیروهای امنیتی عراق طرح‌های امنیتی ویژه‌ای را برای تامین امنیت زائران حسینی در روز اربعین آماده کرده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: