کد خبر: ۹۴۸۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۴:۰۰

مصرف تخم کتان و فرآورده‌های روغنی حاصل از آن یکی از پیشنهادهایی است که برای کاهش وزن و چربی دور شکم به افراد چاق داده می‌شود.

باشگاه خبرنگاران: دکتر امیر حسین فقیهی، فوق تخصص گوارش اظهار داشت: چاقی یکی از عوامل مهم و زمینه ساز بسیاری از بیمار‌های مختلف از جمله کبد چرب، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و بسیاری دیگر از امراض دیگر در بدن است.

وی گفت: افراد چاق برای کاهش وزن و چربی دور شکم ضمن رعایت رژیم غذایی متعادل و صحیح زیر نظر متخصص و نیز داشتن فعالیت‌های روز مره پیشنهاد‌هایی داده می‌شود که به تازگی تحقیق و بررسی شده است.

فقیهی تصریح کرد: طبق تحقیق‌های انجام شده برای کاهش چربی دور شکم، مصرف غلات سبوس دار به این کار کمک می‌کند و نیز مصرف تخم کتان و فرآورده‌های روغنی حاصل از آن در کاهش چاقی تاثیر گذار است.

این فوق تخصص بیان کرد: مصرف توت فرنگی و از خانواده‌های آن و همچنین استفاده از میوه‌ها و سبزی‌های قرمز رنگ مثل گوجه فرنگی در کاهش چربی دور شکم کمک می‌کند.

فقیهی خاطر نشان کرد: افراد برای کاهش چربی دور شکم، روزانه حداقل ۸ لیوان آب مصرف کنند که برای رسیدن به وزن متعادل تاثیر زیادی دارد.

وی توصیه کرد: افراد چاق باید این مسئله را جدی گرفته و ورزش‌های مناسب و منظمی را هم انجام دهند و یک رژیم غذایی درستی را رعایت کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: