کد خبر: ۹۶۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۸

اسرائیل به هدف خود در مورد تاخیر در برنامه هسته ای ایران دست نیافته است، مگر این که اهداف دیگری پشت پرده این ترورها باشد.اهدافی شیطانی تر و بسیار خطرناک تر از توقف برنامه هسته ای ایران. گذشته از این به نظر می رسد که کشتن پنج دانشمند هیچ تاثیری برای توقف برنامه هسته ای ایران نخواهد داشت. در واقع می توان به این نتیجه رسید که هدف اصلی از این اقدام تلاش برای خشمگین کردن و تحریک ایران برای نشان دادن عکس العمل به این ترورهاست.

شفاف: اوائل ماه جاری میلادی گزارشی در نشریه فرانسوی فیگارو منتشر شد که در آن آمده بود سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) از کرد های پناهنده سیاسی برای جاسوسی بر ضد برنامه هسته ای ایران و همچنین ترور دانشمندان هسته ای این کشور استفاده می کند.

به گزارش پایگاه خبری مازلیم نیوز، در سال های اخیر پنج دانشمند هسته ای ایران ترور شده اند که آخرین آنان مصطفی احمدی روشن بود که سه هفته پیش در تهران ترور شد. پیش از وی نیز مسعود علیمحمدی به روش مشابهی در سال گذشته ترور شده بود. 
در مورد نحوه ترور علیمحمدی باید اشاره کرد که علاوه بر کشته شدن علیمحمدی، راننده وی و همچنین یک فرد رهگذر نیز مجروح شدند. در حادثه ترور احمدی روشن نیز علاوه بر کشته شدن راننده و مجروح شدن یک رهگذر، ساختمان های اطراف محل حادثه نیز به شدت آسیب دید. اما با در نظر گرفتن این نکته که علیمحمدی در زمان وقوع حادثه در حال پیاده روی به سمت اتومبیل خود بود، آیا عاملین این ترور به این مسئله فکر نکرده اند که ممکن بود فرزند علیمحمدی نیز در آن لحظه با وی همراه بوده است؟

این گزارش در ادامه می افزاید: کاملا واضح است که تمامی این ترورها در صورتی که جان افراد غیر نظامی نیز به خطر می افتاد، از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار بود. اما اگر گزارش فیگارو واقعا درست باشد، این سوال مطرح می شود که چرا اسرائیل دست به این اقدام زده و از کردهای مخالف حکومت ایران برای جاسوسی در این کشور و کمک به انجام این ترورها استفاده می کند. اگرچه این پنج ترور تمام با برنامه هسته ای ایران ارتباط داشته است، اما به نظر می رسد که این گونه اقدامات تاثیر چندانی در ایجاد انحراف در برنامه هسته ای ایران نداشته است و اسرائیلی ها به اهداف مورد نظر خود از این ترورها دست نیافته اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: اسرائیل به هدف خود در مورد تاخیر در برنامه هسته ای ایران دست نیافته است، مگر این که اهداف دیگری پشت پرده این ترورها باشد.اهدافی شیطانی تر و بسیار خطرناک تر از توقف برنامه هسته ای ایران. گذشته از این به نظر می رسد که کشتن پنج دانشمند هیچ تاثیری برای توقف برنامه هسته ای ایران نخواهد داشت. در واقع می توان به این نتیجه رسید که هدف اصلی از این اقدام تلاش برای خشمگین کردن و تحریک ایران برای نشان دادن عکس العمل به این ترورهاست.

با در نظر گرفتن این مسئله و همچنین با در نظر گرفتن این نکته که غرب در حال افزایش فشار بر ایران است و ایران نیز در تلاش برای مقاومت در برابر این فشارهاست، به نظر می رسد که اسرائیل قصد دارد با فرستادن جاسوس های مورد نظر خود آمریکا را درگیر جنگ با ایران کند. در واقع اسرائیل با در نظر گرفتن این احتمال که ایران در برابر ترور دانشمندان خود واکنش نشان خواهد داد، در تلاش است که آمریکا را نیز وارد گود کند. نتانیاهو تاکنون بارها بی میلی خود را نسبت به سرسخت نبودن اوباما در قبال ایران نشان داده است، این مسئله بیانگر این است که اسرائیل آمادگی کامل را برای انجام تصمیم خود (حمله به ایران) با هدف تاثیرگذاری بر سیاست آمریکا در قبال ایران دارد.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: ممکن است اسرائیل به تلاش خود برای تحریک ایران به منظور درگیری با جامعه جهانی ادامه دهد. اما اگر این مسئله رخ ندهد و ایران همچنان در قبال این ترورها ارام باقی بماند، تحریم تنها حربه ای است که اسرائیل و غربی ها در اختیار خواهند داشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: