کد خبر: ۹۷۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۸:۴۱

دولت مانوئل نوریگا در جریان حمله سال ۱۹۸۹ آمریکا به پاناما، سقوط کرد. وی از زندان «ال رناسر» به بیمارستان «سانتو توماس» در پاناماسیتی، پایتخت پاناما انتقال داده شد.

 ایسنا: پلیس پاناما اعلام کرد، دیکتاتور ۷۷ ساله سابق این کشور که به جرم قاچاق موادمخدر و پولشویی به مدت ۲۰ سال حبس بوده، احتمالا به دلیلی سکته از زندان به بیمارستان منتقل شده است.

 پلیس ملی پاناما در بیانیه‌ای اعلام کرد، «مانوئل نوریگا»، دیکتاتور سابق این کشور از فشار خون بالا و احتمالا خونریزی مغزی رنج می‌برده است.

دولت مانوئل نوریگا در جریان حمله سال ۱۹۸۹ آمریکا به پاناما، سقوط کرد. وی از زندان «ال رناسر» به بیمارستان «سانتو توماس» در پاناماسیتی، پایتخت پاناما انتقال داده شد.

یکی از سه دختر دیکتاتور سابق به نام «ساندرا» نیز با حفاظت ماموران پلیس وارد بیمارستان شد.

مقام‌های پانامایی در ماه دسامبر سال گذشته میلادی اعلام کردند، نوریگا به علت سکته پیشین قادر به حرکت کردن نیست.

نوریگا از سال ۱۹۸۳ میلادی تا ۱۹۸۹ میلادی دیکتاتور پاناما بود. وی حدود ۲۰ سال به اتهام قاچاق موادمخدر و پولشویی در زندان‌های آمریکا و فرانسه حبس بود و در ۱۱ دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی به پاناما بازگردانده شد. کمی پس از بازگشت، وی تحت تدابیر شدید امنیتی بر روی ویلچر و با کمک مقام‌های زندان به این سو و آن سو منتقل می‌شد. وی پیش از آنکه رهبر ارشد پاناما شود، برای مدت طولانی رئیس اطلاعات این کشور به شمار می‌رفت.

در سال ۱۹۸۹ میلادی حمله‌ای از جانب دولت وقت آمریکا به پاناما صورت گرفت و نوریگا در این حمله دستگیر شد و به «می‌امی» انتقال یافت. دادستان‌ها اعلام کردند، وی با قاچاق مواد مخدر، هزاران تُن کوکایین وارد آمریکا کرده است. در سال ۲۰۰۷ و با ۱۷ اتهام دولت فرانسه نیز وی را به پولشویی متهم کرد. وی همچنین به قتل، فساد و اختلاس متهم شده است که مجموعا ۶۰ سال حبس برایش در نظر گرفته‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: