کد خبر: ۲۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۹
رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس در گفت و گو با شفاف :
نگاهی در دستگاهها وجود دارد که مشکوک است از جمله این حرکات ملاقات با خانم هنرمند و پرداخت مبالغ کلانی برای نمایشگاه عکس است.
شفاف ـ گروه مجلس : رئيس فراكسيون روحانيون مجلس معتقد است که سخنان اخیر رییس جمهور چراغ سبزی است برای کشف حجاب.

محمد تقی رهبر نماینده اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی شفاف در واکنش به سخنان اخیر رییس جمهور مبنی بر اینکه برخوردهايي كه با بد حجابي مي شود هيچ ربطي به دولت ندارد،گفت: حداقل 2 ماه است که شاهد تلاش هایی در خصوص طرح عفاف و حجاب و برخورد با ناهنجاری ها،بد حجابی ها و مزاحمت های خیابانی بوده ایم و از رهبر انقلاب تامراجع قم،ائمه جمعه و نمایندگان مجلس در این خصوص اظهار نظر و به این موضوع تاکید کردند.همچنین مردم نیز در راهپیمایی ها از دولت خواستند با یک وجه صحیح با منکرات با کشف حجاب برخورد کنند.

وی ادامه داد: برخوردها باید به نوعی باشد که بازتاب منفی نداشته باشد هرچند که در هر صورت به مزاق برخی خوش نخواهد آمد اما راهکارهایی در این مورد وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به جلسات برخی نمایندگان با فرمانده نیروی انتظامی و وزیر کشور در کمیسیون فرهنگی و جمع روحانیون مجلس،تصریح کرد: متاسفانه سخنان اخیر رییس جمهور هر چند که از روی حسن نیت هم باشد همه بافته های ما را پنبه کرد و آبی بود بر روی آتش.

رهبر با تاکید بر اینکه سخنان احمدی نژاد موجب ناراحتی اذهان عمومی شده است،اظهار داشت: رییس جمهور باید در خصوص حجاب با کارشناسان دینی و رهبر انقلاب صحبت می کردند. ما در مورد کار فرهنگی و فرهنگ سازی حرکت حوزه و دستگاههای دیگر را قبول داریم اما این سخنان صحیح نبود.

وی خطاب به رییس جمهور با طرحی سوالی مبنی بر اینکه چرا این طور صحبت می کنید،گفت: این سخنان متضاد با مبارزه با مفساد اجتماعی است و چنانچه به افراد تذکر داده شود و پلاک ماشین ها را بردارند این افراد حساب می برند.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با تاکید بر اینکه سخنان احمدی نژاد چراغ سبزی بود برای کشف حجاب،ادامه داد: اگر نیت رییس جمهور نیز این نبود که مسلم نیست، اما از حرفهای او این استنباط می شود که یک چراغ سبز بود.

رهبر خطاب به رییس جمهور افزود:می گویید کاری کنید پس بگذارید کاری کنند چرا مانع حرکتی که شروع شده می شوید و سنگ اندازی می کنید؟

وی با بیان اینکه ما رای مان را از ملت غیرتی و نماز جمعه ای گرفته ایم ،خاطرنشان کرد:آقای احمدی نژاد چرا به مطالبه مردمی که رای مان را از آنها گرفته ایم توجه نمی کنید؟

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی که به عملکرد فرهنگی دولت اشاره داشت،اظهار داشت: دولت هیچ قدمی در این مورد بر نداشته جز اینکه بودجه فرهنگی را افزایش داده اما اگر برنامه ای نباشد این افزایش بودجه چه فایده ای دارد؟

رهبر اضافه کرد:دانشگاهها مسئول فرهنگ سازی هستند و وزیر علوم در این خصوص یک بخشنامه ارائه کرد اما حرفهای اخیر رییس جمهور همه را از بین برد.

وی به بیانات رهبری مبنی بر اینکه چهره جامعه باید اسلامی شود اشاره کرد و یاد آور شد: چهره جامعه هم اکنون ضد اسلامی است و صحیح نیست که برای رضایت گروهی خدا و پیغمبر را نادیده گرفت.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به سوالی که به مسئول بازگشت خواننده های لس آنجلسی اشاره داشت اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: بازگشت خواننده هایی که علیه نظام حرکت نکرده اند و فردی مبتذل و فاسد نبوده اند موردی ندارد بيايد چرا که یک ایرانی است.

رهبر ادامه داد: اگر این خواننده ها همان فضا ها و شرایط قبل از انقلاب را به یاد بیاورند نتیجه، بازگشت به فرهنگ زمان طاغوت است و بنده موافق نیستم که این خواننده ها به سمت تریبون ها بروند.

وی تصریح کرد: نگاهی در دستگاهها وجود دارد که مشکوک است از جمله این حرکات ملاقات با خانم هنرمند و پرداخت مبالغ کلانی برای نمایشگاه عکس است که این حرکات صحیح نیست.

نماینده اصفهان در پایان تاکید کرد: باید از هنرمندان و خواننده های متعهد داخل کشور استفاده شود و اگر اشخاصی که به کشور باز می گردند بر طبق شنیده ها کنسرت بگذارند یعنی تحت تاثیر قرار دادن فرهنگ اسلامی که موجب آلودگی فضا و بازگرداندن یک فرهنگ منسوخ می شود.
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر
پرطرفدارترین عناوین