کد خبر: ۵۹۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۲
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
نعمت الله پوستین دوز که کمتر از دو سال است با حمایت های جدی رئیس دفتر رئیس جمهور مدیر عامل این شرکت بزرگ خودروسازی است در این مدت دست به اعمالی زده است که جدا از کارشناسان و دلسوزان بیرونی، کارکنان و کارشناسان این شرکت نیز به ستوه آمده و دست به افشاگری زده اند.
شفاف : جمعی از کارکنان گروه خودروسازی سایپا طی روزهای اخیر مواردی را از فعالیت های خاص مدیر عامل فعلی گروه خودروسازی سایپا افشا کردند.

نعمت الله پوستین دوز که کمتر از دو سال است با حمایت های جدی رئیس دفتر رئیس جمهور مدیر عامل این شرکت بزرگ خودروسازی است در این مدت دست به اعمالی زده است که جدا از کارشناسان و دلسوزان بیرونی، کارکنان و کارشناسان این شرکت نیز به ستوه آمده و دست به افشاگری زده اند.

جمعی از کارکنان شرکت بزرگ خودروسازی سایپا که دارای درآمدی افسانه ای است از آنجا که در مدیریت به سبک مدیران فعلی این شرکت انتقادپذیری هیچ جایگاهی نداشته و پاسخ انتقاد کارشناسان تنبیه و توبیخ و اخراج است، با انتشار مطلبی خطاب به مسئولان نهاد های نظارتی و ارسال آن برای بعضی از مدیران نظارتی و صنعتی دست به افشاگری زدند.

در این افشاگری با اشاره به ساز و کاری که موجب مادام العمر شدن مدیریت در این شرکت شده است، اطلاعاتی پیرامون انتصابات فامیلی مدیر عامل سایپا، سوء تدبیر در اداره شرکت های تابعه و .... به چشم می خورد.

به جهت حفظ امانت در انعکاس این افشا نامه متن این افشاگری در ذیل می آید:

«بسمه تعالی»
«العدل اساس الملک»

احتراما به استحضار می رساند گذشته از واگذاری غیر قانونی شرکت سایپا که متاسفانه با سکوت خبری نهادهای نظارتی روبرو شده و باعث مادام العمر شدن مدیریت در این شرکت و عدم پاسخگویی به نهادهای نظارتی تحت عنوان خصوصی سازی! شده موارد ذیل به عنوان مصداق کوچکی از تخلفات آشکار و بدون بررسی جناب آقای پوستین دوز می باشد به حضور تقدیم می گردد. خواهشمند است پس از مطالعه در صورتی که درد دین، انقلاب و انسانیت دارید بررسی نموده و دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید.

1) حوزه انتصابات توسط آقای خاص:

رضا رحیم مشایی (پسر رئیس دفتر رئیس جمهور): رئیس امور اداری شرکت کارکنان سایپا
آرش کوشا (برادرزاده رئیس دفتر رئیس جمهور): مدیر عامل باشگاه سایپا
محمد ش.. (پسر ... مجلس): مدیر ارتباطات
علی ک... (پسر ... مجلس): کارشناس ارشد

تبصره: خود جناب آقای پوستین دوز توسط آقای موسوی مدیر عامل سابق سایپا یدک و از دوستان و مشاوران ارشد آقای خاص منصوب شده است.

2) حوزه انتصابات قوم و خویشی:

علیرضا پویان مهر (فامیلی عوض شده/برادر آقای پوستین دوز): بیزینس من و عضو سایپا چین
امیر حسن امیری (خواهرزاده آقای پوستین دوز): قائم مقام بازاریابی و فروش سایپا
ظهیر امیری (خواهرزاده آقای پوستین دوز): قائم مقام استراتژیک سایپا
کمیل امیری (خواهرزاده آقای پوستین دوز): قائم مقام ارتباطات زامیاد
اشکان جوادنیا (باجناق آقای پوستین دوز): قائم مقام ارتباطات سایپا
شهروز پوستین دوز (برادرزاده آقای پوستین دوز): رئیس توسعه مدیریت سایپا
شهرام پوستین دوز (برادرزاده آقای پوستین دوز): رئیس امور مشتریان فروش سایپا

تبصره: ضروری است یاد آور شویم بیش از 150 نفر با فامیلی پوستین دوز و امیری در رده های کارمندی و کارشناسی در استخدام شرکت سایپا می باشند.

3) تصمیمات غیر مهندسی و غیر مدیریتی:
- جناب پوستین دوز در تاسیس بدون علم و بررسی کارخانه ساخت دینام و لوازم برقی و ... در مرزن آباد چالوس که محل زندگی و تولد آقای پوستین دوز می باشد نقش محوری داشته ولی ظاهرا فراموش نموده که در جاده چالوس تردد کامیون ممنوع است و اجناس تولیدی آن کارخانه چگونه به تهران و سایر شهرستان ها می رسد!

- آقای پوستین دوز که پس از بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه صنعت خودروسازی هیچ جوابی برای تولید خودروهای بی کیفیت نداشت ،هجوم بی سابقه ای به شرکت پارس خودرو (از زیرمجموعه های سایپا) آورده و قدیمی ترین و با کیفیت ترین خودروساز کشور که تیراژ تولید آن با نیروی کمتر از سایپا بیشتر می باشد را با تغییر دو مدیر عامل به ناکجاآباد کشاند و قصد ادغام فروش این شرکت را در فروش سایپا که خواهرزاده ایشان در آنجا مشغول است دارد تا خلا محصول بی کیفیت پراید را با محصولاتی نظیر تندر، مگان و ماکسیما پر کند و با نگرانی از اینکه پارس خودرو قطب سوم خودروسازی نشود فشارهای زیادی را بر این شرکت وارد نمود که نمونه آن پلمپ دفتر حراست پارس خودرو با 8000 نفر پرسنل بود.

- آقای پوستین دوز بدلیل عدم مدیریت صحیح بر روی شرکت زامیاد (از زیر مجموعه های سایپا) با تصمیم غلط و بر خلاف عرف بازار بین الملل بجای رفع مشکلات خودروهای نیسان وانت و ارتقا و تولید یا وارد نمودن محصول جدید فروش زامیاد را نیز با سایپا ادغام نمود و خودروهای آن را با پرداخت 3 میلیون تومان و مابقی اقساط به فروش رساند غافل از اینکه وصول مطالبات و مانده بدهی مشتریان را چه کسی نقد می کند و نیز با این عمل تمام مشکلات زامیاد را بر فروش سایپا سرازیر کرد.

-آقای پوستین دوز با دستور مستقیم خود در جمع آوری دفاتر منطقه ای سایپا در استانهای مختلف نقش فعالی داشته و بر خلاف دستور صریح رئیس جمهور مبنی بر تمرکز زدایی از تهران در حالی که دولت صراحتا با سیاست تشویقی کارکنان خود را به شهرستان ها منتقل می کند تمام دفاتر منطقه ای را در تهران متمرکز نموده که مشتریان بیچاره و نمایندگان سایپا جهت جزیی ترین امور باید از شهرستان به تهران مراجعه نمایند.

- جناب پوستین دوز به جای خرید غیر قانونی سایپا به این نکته فکر نکرده که 4 سال است خودروی پراید در هیچ جای دنیا تولید نمی شود ولی ایران و شرکت سایپا به جای استفاده و مدیریت بر تولید داخل، قطعات یدکی این خودرو را از خارج وارد می کند.

- جناب پوستین دوز به جای اطاعت از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تولید خودروی با کیفیت تعداد زیادی خودروی پراید بدون ای بی اس و ایربگ تولید نموده و با ایجاد اهرم فشار بر نیروی انتظامی با مانور دادن روی موضوعات واهی از جمله اعتصاب کارگران و خواب سرمایه ای بالا و البته بر خلاف قانون شماره گذاری سعی در پلاک شدن خودروهایی دارد که جان تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان را می گیرد و حاضر نیست از سود پایان سال خود و هیات مدیره دست بردارد.

- جناب پوستین دوز با تدبیری ناشایست خودروهای تیبای بدون ایربگ را فقط با سنسور ایر بگ که نشاندهنده روشن و خاموش شدن چراغ ایربگ باشد و با کیت خالی ایربگ تحویل مشتریان داده و زمان تصادف وقتی ایربگ عمل نکرد مشخص می شود که چه جنایتی صورت گرفته است!

جمعی از پرسنل گروه خودروسازی سایپا
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۰
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۲۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
19
10
خوب بهتره اسم ماشینهاشون هم عوض کنند مثلا بجای پراید بگن پوستینی یا بجای تیبا بگن پوستینا
ناشناس
|
-
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
6
46
واقعاً جای تاسف داره.
چه مرجع مسئول رسیدگی به این موضوع است؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
1
7
دولت اصولگرا و عدالت پرور و مهر ورز و . ...........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
0
35
بیخیال مفت چنگ مشایی نهایتش بعد مدت ریاستش مردم تو خیابون علیه اش شعار میدن اصلا فرار میکنه میره خارج جواب این همه ظلمو کی باید بده
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
24
4
اما اخراج اون 8000 نفر کار خوبی بوده
حراست 8000 نفر نیروی مفت خور می خواد چیکار؟
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۰
برادر عزیز خوب است قبل از ارائه نظر کمی منصفانه فکر کنیم . من خود شاغل در پارس خودرو می باشم . کل نیروهای مشغول به کار در پارس خودرو 8000 نفر هستند نه 8000 نفر در واحد حراست این شرکت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
19
0
با سلام
در مدت زماني كه جناب مهندس پوستين دوز تشريف آورده اند جلوي خيلي از منايعي كه هرز ميرفت را گرفته اند كه قطعا باعث آزردگي خاطر بعضعي ها شده . لطفا به انتصابات مديران قبلي و ...... نيز موارد خاص ( ثبت نام تيبا و......) اشاره نماييد. مديريت ايشان بي نظير است. كارشناس 20 سال تجربه در سايپا كه 6 مدير عامل را ديده است . متشكرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
8
1
به نظر من اطلاعات داده شده همه ماجرا نیست.کنار گذاشتن مدیران با سابقه با اثربخشی بالاوآشنا به کار.استفاده ازروساء میانی شرکت سایپا یدک درپستهای مدیریتی بالا.واگذاری خودرو مگان به صورت لیزینگی به فامیل ودوستان سفارش شده (مگان وماکسیماجزءخودروهای لیزینگی نیست).دادن نمایندگی سایپا یدک در مازندران به بستگان.و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
0
7
واقعا"جای تشکر دارد.خواهشمند است تاحصول نتیجه پیگیری کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
0
8
اینا که همش حرفه! هر وقت به این تخلفات رسیدگی شد و مجازات شدن اونوقت بگین که دل ما هم خنک بشه! اینطوری که فقط یک غصه به قصه های ما اضافه میکنین!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
21
0
چرا تو اين مملكت يه نفر هم كه ميخواد كار كنه ، شروع ميكنيم به حرف و حديث . خدايا اين مريضي رو از ما دور كن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۵
0
6
واقعا اگر اين موضوعات صحت داشته باشد ظلمي نابخشودني در حق خيليها كه مي ترسم از انها نام ببرم شده كه هر روز به هر بهانه اي از انها در تلويزيون نام برده مي شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۴
8
2
با حضور جناب آقاي مهندس پوستين دوز انضباط مالي در گروه خودرو سازي سايپا رخ داده است كساني كه دسنشان از دزدي قطع شده است اين حرفها را سر هم مي كنند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۷
12
2
مال خودشه دوستداه اتشش بده اصلا بماچه
شهيدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۹
1
10
سلام و درود خداوند بلند مرتبه بر آنان،سلام و درود رسول خدا بر آنان،
اي کسانيکه بر روي زمين نفس ميکشيد تا راه برويد،اي کسانيکه بر روي زمين راه ميرويد تا روزيتان را بدست آوريد،اي کسانيکه بر روي زمين به دنبال روزي خود هستيد، بدانيد و آگاه باشيد که لحظه به لحظه عمر شما در دستان اوست.چرا؟.......چرا؟
سید رضا حسنی 09119207505
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۹
1
19
پراید 131 خریدم با دوهزار کیلومتر راه رفت موتور پیاده شد از روز اول هم روشن نمی شد دو ماه تمان بی کار شدم چون شغلم رانندگی است بخاطر اینکه هنورز موتور برای تعویض به نمایندگی تحویل نشد خدا لعنت کند کسی را که با جان وابروی مردم بازی می کند هیچ کسی در ایران به دادم نرسید
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۶
52
107
با سلام.
واقعا با اومدن پوستين دوز سايپا نابود شد و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۸
57
60
واقعا جای تاسف و نگرانی هست
واقعا چه مرجع رسیدگی مسولیت هست؟
آیا به این گونه موضوعات وتخلفات مدیران شرکت های خودروسازی نظارت وتوجهی کرده می شود؟
آیا وزارت مربوط به این شرکت ها نظارت و برخورد قاطع و محکمی می کند؟
همونی که ازنماینگی سایپا ماشین گرفته وبعد سه سال شماره و سند کارت وهیچی از مدارکش نرسیده
|
United States
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
7
0
این آقای مدیرعامل بدون هیچ تفکری نماینگی سایپا رابه یکی ازنمایندگیهای تحت امرش درشهرضا داده،ماهم که ازنماینگی زامیادگرفتیم بدون هیچ مدرکی ماشین رو آوردیم که دو ماه بعدش بدلیل نیومدن مدارک رفتیم سراغ نمایندگی ،بعدکه رفتیم دیدیم درنماینگی تخته است ومسئول نمایندگی هم متواری. تازه متوجه شدیم که یارو پول هزاران نفرمثه منو بجای اینکه بده شرکت خودروساز،خودش زحمتشو کشیده برداشته وماهم سرمون بیکلاه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۹
1
0
خيلي از چيزاي كه نوشتند مربوط به باند مافياي پرايد است كه خانوادگي است و پوستين اين دژ را تسخير،و نابود كرده بود
نام:
ایمیل:
* نظر:
چند رسانه ای صفحه خبر