چند رسانه ای
سرگرمی
در اینجا با بازی های ساده، اما هیجان انگیز کودکان 40 سال پیش آشنا می شوید.

dot 6ویژگی جالب انسان های باهوش

6ویژگی جالب انسان های باهوش
اغلب مردم گمان می‌کنند که آدم‌های بسیار باهوش، ابرانسان‌هایی هستند که اسیر موضوعات پیش‌پاافتاده زندگی نیستند، چرا که مغز آن‌ها در همه شرایط زندگی به به یاری آن ها می‌آید.

dot برندگان مسابقه عکاسی سیاه و سفید کودک

برندگان مسابقه عکاسی سیاه و سفید کودک
همه ما دوران کودکی را گذرانده ایم اما هیچ دو تجربه ای یکسان نیست. فرهنگ، طبقه، جغرافیا و ... همگی عوامل قدرتمندی هستند که در شکل گیری این سال های مهم زندگی تاثیر می گذارند.

dot مهاجرت به آمریکا از گذشته تا حال

مهاجرت به آمریکا از گذشته تا حال
این مهاجران بودند که با مهاجرت از انگلستان، آلمان، ایرلند، فرانسه، روسیه و شرق اروپا، امریکا را به آنچه امروزه هست، تبدیل کرده‌‌‏اند. مرزهای امریکا در ابتدا باز بود. تقریبا هر کسی پس از رسیدن با قایق به جزیره ایلیس و پس از ثبت کردن نامش می‌‌‏توانست به صورت رایگان راه خود را در کشور جدید هموار کند.

dot فشن شوی متفاوت در بنگلادش

فشن شوی متفاوت در بنگلادش
"شونالی خاتون"، مدل نوجوان، خرامان خرامان روی سکو راه می‌رفت و حضار برایش جیغ و هورا می‌کشیدند. شونالی در یک "فشن شو" در پایتخت بنگلادش حاضر شده بود اما نه او یک مدل معمولی بود و نه آن نمایش مد، یک نمایش معمولی!

dot حشرات تخیلی که با رزین ساخته شده اند

حشرات تخیلی که با رزین ساخته شده اند
هنرمند ژاپنی «هیروشی شینو» مجسمه های فوق واقعی از حشراتی می سازد که درواقع وجود ندارند.

dot زنان در سال‌های جنگ‌جهانی‌ اول

زنان در سال‌های جنگ‌جهانی‌ اول
در جنگ جهانی اول که بیش از 10 میلیون نفر را به کام مرگ فرستاد و میلیون ها نفر را آواره کرد بیش از هرکس زنان قربانی سوء استفاده، بردگی و تجاوز قرار گرفتند.

dot تصاویر تکان دهنده از سودان

تصاویر تکان دهنده از سودان
در هفته گذشته رسما اعلام شد که بخش‌هایی از سودان جنوبی پس از 6 سال جنگ درگیر قحطی است. کمبود غذا پس از استقلال در سال 2011 و آغاز جنگ داخلی شدت گرفت. تاکنون ده‌ها هزار نفر جان داده و میلیون‌ها نفر نیز جان داده‌اند. اما علیرغم تمام تلاش‌ها برای برقراری صلح شاهد افزایش درگیری‌ها هستیم.

dot مراسم کارناوال 2017 در دنیا

مراسم کارناوال 2017 در دنیا
تصاویری از این فستیوال در سراسر دنیا از جمله اسپانیا، برزیل، ایتالیا، آلمان، پرتغال، فرانسه و بولیوی را ببینید.

dot دلیل بستن چشمان مرده با سکه در دنیای باستان

دلیل بستن چشمان مرده با سکه در دنیای باستان
در برخی از فرهنگ ها معتقد بودند که این روش از چشم در چشم شدن اندوهبار و ترس آور با شخص فقید جلوگیری می کند. آنها می گفتند مرده با چشمان باز در جستجوی یکی از نزدیکان خود است، تا او را همچون خود به دنیای دیگر ببرد، به همین دلیل چشمانش را با سکه ای می پوشاندند که نتواند کسی را انتخاب کند.

dot عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چشمان سیاهگوش

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چشمان سیاهگوش
آنجلیو مانتی (Angiolo Manetti) از عکاسان برتر حیات وحش است که در طی گردش عکاسانه خود در منطقه نویشانو (Neuschonau) آلمان، چنین عکس جذابی را گرفته است.

dot تخت خواب‌های جالب و عجیب

تخت خواب‌های جالب و عجیب
امروز تصاویر چند نمونه تخت خواب عجیب و در عین حال، جالب را برای شما قرار داده‌ایم. اگر شما نیز ذوق داشتن تخت خوابی متفاوت را دارید و می‌خواهید برای داشتن آن هزینه کنید، دست به کار شوید و آن را سفارش دهید. برای دیدن تصاویر این تخت‌خواب‌های جالب و عجیب، با ما همراه باشید.

dot بهترین عکس های بیولوژیک سال 2017

بهترین عکس های بیولوژیک سال 2017
این مسابقه عکاسی که 20 سال است برگزار می شود به عکس هایی اختصاص دارد که جنبه های جالب توجه علوم پزشکی و بهداشت و درمان را به تصویر می کشند.

dot زوجی که 37 سال مثل هم لباس پوشیدند

زوجی که 37 سال مثل هم لباس پوشیدند
در حالیکه خیلی از ما برای جفت کردن جوراب هایمان هم باید تلاش کنیم، این زوج ژاپنی 37 سال است که ازدواج کرده اند و همیشه لباس های هماهنگ می پوشند و همان طور که در تصاویر زیر می بینید، لباس پوشیدن هماهنگ آن ها واقعا شگفت انگیز و جالب است.

dot اولین تلفنی که وارد ایران شد

اولین تلفنی که وارد ایران شد
اولین تلفن که وارد ایران شد ومتعلق به ناصرالدین شاه بود و راهنمای فارسی داشت.

dot عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بامبوی یخ زده

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بامبوی یخ زده
بامبوها در دشت بامبوی آراشیاما (Arashiyama)، لباسی از جنس یخ بر تن کرده و گویی خود را برای ثبت تصویر توسط هیروکی کوندو (Hiroki Kondo) آماده شده اند.

dot انسانی که از ده ها حادثه جان سالم به در برده است

انسانی که از ده ها حادثه جان سالم به در برده است
گاهی اوقات با افرادی مواجه می شویم که بر اثر یک اتفاق ساده جانشان را از دست داده اند، اما برخی از افراد به قدری خوش شانس هستند که هر بلایی سرشان بیاید، باز هم زنده می مانند.

dot عکس روز نشنال جئوگرافیک

عکس روز نشنال جئوگرافیک
غواص ها در زیر یخ های شکسته شده در حال کشف و بررسی لاشه قایق آلیس جی (Alice G) هستند.
تازه های عکس