چند رسانه ای
يادداشت
عکس خبری
گپ و گفتی با «فاطمه مقیمی»، از ثروتمندترین زنان ایران

خانم ها! از تجارت نترسید

او را نخستین بار در اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و تجارت از نزدیک دیدم. زنی مصمم و جدی که نقش پررنگی را هم در جلسات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ایفا می کرد.

dot در چه سنی، با چه کسی و چگونه ازدواج کنیم؟

در چه سنی، با چه کسی و چگونه ازدواج کنیم؟
اگر ازدواجی که اسمش را از خدا گرفتیم و نیازش را هم خدا در وجودمان گذاشته، رسمش را هم از خدا بگیریم، قطعا هم وسیله تکمیل ما هم وسیله تامین ما و هم وسیله تفریح ما می‌شود.

dot چشم سالمندان به در است

چشم سالمندان به در است
عید نوروز به دلیل تعطیلاتی که دارد، ظرفیت زمانی مناسبی است که عده‌ای از آن برای رفتن به سفر استفاده می‌کنند. البته توجه به مقصد سفری که انتخاب می‌شود نیز از نکات حائز اهمیت است، چون برخی مقاصد به فلسفه سفر کردن و رسیدن به آرامش روانی خدشه وارد می‌کنند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران:

dot خط هشتم مترو تهران به فرودگاه امام رسید

خط هشتم مترو تهران به فرودگاه امام رسید
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از تکمیل ایستگاه مترو فرودگاه امام خمینی(ره) در خط 8 و رونمایی از 59 واگن جدید مترو تا پایان سال خبر داد.

dot نوزادانی که نافشان را با اعتیاد بریده‌اند

نوزادانی که نافشان را با اعتیاد بریده‌اند
بسیاری از نوزادان معتاد، از مادران کارتن‌خواب متولد می‌شوند؛ مادرانی که باید برای بقا بجنگند تا سر گرسنه بر زمین سرد نگذارند. بچه‌داری و تربیت فرزند برای آنها معنی ندارد.

dot دستاوردهای شهین دخت مولاوردی برای زنان

دستاوردهای شهین دخت مولاوردی برای زنان
با شهین دخت مولاوردی دستاوردهای معاونت زنان و امور خانواده دولت حسن روحانی را مرور کردیم، از گام های برداشته شده و موانع در راه مانده سوال کردیم و کمی هم از حواشی غیرقابل انتشار حرف زدیم.

dot تعیین تاریخ تولد نوزادان؛ مُد عجیب و غریب این روزها!

تعیین تاریخ تولد نوزادان؛ مُد عجیب و غریب این روزها!
توجه به تاریخ تولد نوزاد و یا رند شدن آن گاهی برای زوجین و یا یکی از والدین آنقدر مهم میشود که بیاطلاع از عوارض احتمالی، اصرار بر تعیین تاریخ سزارین در زمانی مشخص البته در همان محدوده ای که پزشک اعلام می کند، دارند.

dot افزایش ایدز در میان زنان

افزایش ایدز در میان زنان
آمارها نشان می‌دهد بالغ بر ۳۰ هزار مبتلا به ایدز در کشور وجود دارد و به دلیل شیوه‌های انتقال این بیماری، توجه به راه‌های پیشگیری و مراقبت از مبتلایان لازم است. از این رو مراکزی در سطح کشور وجود دارند که به طور ویژه به ایدز می‌پردازند. همچنین برخی پزشکان به دلیل ترس از ابتلا، از پذیرش بیماران مبتلا به ایدز خودداری می‌کنند.
بیداد فحشای مدرن و شیک در زیر پوست شهر

dot گسترش خانه‌های تیمی ‌در سطح شهر/مردانی که به تن فروشی روی می‌آورند

گسترش خانه‌های تیمی ‌در سطح شهر/مردانی که به تن فروشی روی می‌آورند
در سالهای اخیر بازار فحشا شکل جدیدی پیدا کرده است.علاوه بر زنان و دختران در بخش‌هایی از تهران دیده شده است که پسران نیز در ازای دریافت پول،خود را به زنان متمول می‌سپارند.

dot میانگین سن ازدواج؛ زنان 23 سال-مردان 26 سال/ افزایش تعداد پسران و دختران مجرد ایرانی

میانگین سن ازدواج؛ زنان 23 سال-مردان 26 سال/ افزایش تعداد پسران و دختران مجرد ایرانی
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تک فرزندی از چالش های نرخ باروری است از افزایش سن ازدواج در کشور خبر داد.
رفتار با همسر چگونه باید باشد؟

dot هشت نکته ی طلایی درمورد رفتار با همسر

هشت نکته ی طلایی درمورد رفتار با همسر
برای یک زندگی ایده ال همسرتان را به عنوان یک مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را افزایش دهید.سعی کنید او را درک کرده و برای افکار و احساساتش ارزش قائل شوید.

dot زندگی دردناک زنی که ناخواسته به ایدز مبتلا شد

زندگی دردناک زنی که ناخواسته به ایدز مبتلا شد
همه به چشم مجرم نگاهمان می‌کنند. همه می‌گویند خودتان مقصرید. لابد غلطی کرده‌اید که اکنون گرفتار شده‌اید. کسی نه ما را می‌پذیرد و نه حتی نزدیکمان می‌شود». این بخشی از صحبت‌های «شهربانو»، زن ۳۱ ساله‌ای است که به قول خودش نه غلطی کرده است و نه کار اشتباهی که مبتلا به ایدز شود.

dot دیدار با دلال کلیه در قلب شهر

دیدار با دلال کلیه در قلب شهر
کاغذی روی دیوار چسبانده شده است. در شلوغی پیاده رو، هر از گاهی یک نفر می ایستد، مطالب روی کاغذ را می خواند و بعد از مکث کوتاهی به راه خود ادامه می دهد، دوباره یک نفر می ایستد، مطالب را می خواند، گوشی تلفن همراهش را از جیب بیرون می کشد و از روی مطالب کاغذ عکس می گیرد و به راهش ادامه می دهد

dot 36درصد معتادان تحصیل کرده‌اند، 58 درصد زیر 34 سال سن دارند

36درصد معتادان تحصیل کرده‌اند، 58 درصد زیر 34 سال سن دارند
مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۵۸ درصد معتادان کشور را افراد زیر ۳۴ تشکیل می‌دهند و این مساله، یک تهدید جدی محسوب می‌شود.

dot لباس زنان سیاستمدار در مجامع بین‌المللی چگونه است؟

لباس زنان سیاستمدار در مجامع بین‌المللی چگونه است؟
عرصه‌های بین‌المللی از جشنواره‌ها گرفته تا ملاقات‌های سیاسی، بهترین زمان و مکان برای معرفی فرهنگ و هنر هر کشوری است که برخی مسئولان با هوشیار، از این فرصت استفاده می‌کنند.
مسافران بی‌مقصد

dot ساعتی با دختران فراری در پایانه غرب تهران

ساعتی با دختران فراری در پایانه غرب تهران
یک مددکار: مددجویی که از شهرستانی کوچک با پای خودش به مرکز ما آمد گفت پدرش به تازگی فوت کرده. مادر و سه خواهر و برادرش هم مثل خودش تحت فشار اقتصادی شدید بودند. به ما التماس می‌کرد او را به شهرش برنگردانیم. بعد از اینکه این خانم را به بهزیستی فرستادیم به مادرش زنگ زدم. باورم نمی‌شد، اما مادرش به خاطر فقر اقتصادی راضی بود دخترش همین جا بماند.

dot ۱۱ درس ارزشمند که متاهلین می‌خواهند مجردها بدانند

۱۱ درس ارزشمند که متاهلین می‌خواهند مجردها بدانند
وقتی به همسرم گفتم از این‌که کار بین ما قرار گرفته است، نگران هستم همسرم حاضر شد به کمک من مرزبندی‌هایی برای کار تعیین کند- مثلا این‌که تماس تلفنی در زمان شام ممنوع است. اما اگر ما در این‌باره صحبت نکرده بودیم، مشکل انقدر بزرگ می‌شد که دیگر نمی‌توانستیم از عهده‌ی آن بربیاییم.

dot زنان و دختران رانده شده از خانه

زنان و دختران رانده شده از خانه
پیوند عواملی همچون فقر فرهنگی و اقتصادی و گسست های ارزشی و اخلاقی، خشونت و آسیب علیه زنان را به جامعه تحمیل می کند و برخی زنان و دختران رانده شده از خانه را به لایه ای پنهان و نمایشی از روی زشت و نازیبای جامعه تبدیل کرده است.

dot محبوبیت مواد غذایی مضر در بوفه مدارس

محبوبیت مواد غذایی مضر در بوفه مدارس
آمارها نشان می‌دهد ۵۰ میلیون ایرانی دچار چاقی و اضافه وزن هستند. در حال حاضر ۱۳میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور تحصیل می‌کنند که هفت میلیون و ۶۰۰هزار نفر از آنها در مقطع ابتدایی به سر می‌برند.

dot ضرورت تدریس اخلاق پزشکی در دانشگاه‌ها/ تخصص در کنار دلسوزی سلاح مبارزه با بیماری است

ضرورت تدریس اخلاق پزشکی در دانشگاه‌ها/ تخصص در کنار دلسوزی سلاح مبارزه با بیماری است
رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: اصولاً در دانشگاه‌های کشور اخلاق پزشکی و مباحث حقوقی پزشکی تدریس نمی‌شود و توجه لازم به آن معطوف نشده است.
گفتگوی اختصاصی با‌ سید مرتضی خاتمی خوانساری؛

dot چرا قبر حضرت فاطمه (س) پنهان است؟/ چرا عیسی بن مریم پشت سر امام زمان(عج)به نماز می ایستد؟

چرا قبر حضرت فاطمه (س) پنهان است؟/ چرا عیسی بن مریم پشت سر امام زمان(عج)به نماز می ایستد؟
هر کس را الان روی کره زمین دفن کنند و حضرت مهدی را نشناسد، کافر قبض روح شده است. نشناختن امام زمان یک چنین خطری دارد.

dot کودکانی که زاده نمی‌شوند

کودکانی که زاده نمی‌شوند
«افزایش سقط جنین در کشور» خبری که در سال های اخیر بارها مطرح شده و آمارهای رسمی کشور نیز آن را تایید کرده است؛ موضوعی که از جمله معضل‌های بهداشتی و پزشکی و تهدید جدی برای سلامت خانواده و جامعه محسوب می‌شود.
چراغ سبز یکی از نمایندگان مجلس برای یک اقدام غیرقانونی؛

dot ترغیب نیازمندان به کلیه فروشی برای فرار از فقر!

ترغیب نیازمندان به کلیه فروشی برای فرار از فقر!
اگر از آن دست افرادی که با نیت ایثار کلیه خود را به فرد دیگری می بخشند، بگذریم، افرادی نیز هستند که تنها با امید کسب سرمایه و غیر قانونی به فروش کلیه روی می آورند. با اینکه این عمل خسارات سنگین اجتماعی و اقتصادی برای جامعه و فرد فروشنده دارد، حالا صداهایی از سوی برخی مقام های مسئول شنیده می شود که معنایی جز تلاش برای قانونی کردن آن ندارد.
تازه های اجتماعی